Seriale Marvel – pełna lista seriali MCU na Disney+. W jakiej kolejności je oglądać?

08.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Seriale Marvel – pełna lista seriali MCU na Disney+. W jakiej kolejności je oglądać?
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jednym z najmocniejszych atutów serwisu streamingowego Disney+ jest obecność wszystkich tytułów wchodzących w skład uniwersum Marvela. To naprawdę bogata oferta obejmująca nie tylko kinowe superprodukcje, ale też wzbogacające świat MCU seriale. W tym artykule omówimy wszystkie seriale należące do MCU i nie tylko. Przyjrzymy się bliżej bohaterom znanym jako Marvel Defenders i Marvel Heroes. Na deser czeka zaś bonus – Marvel One-Shots i zapowiedź tego, co dopiero przed nami. Zapraszamy do lektury!

Sprawdź nowości na Disney Plus:
nowości Disney+
Nowości Disney+ na luty 2024. Nowe filmy i seriale

Seriale MCU

MCU

Pełna lista seriali MCU dostępnych w ramach Disney+ prezentuje się następująco:

WandaVision (2021)

WandaVision kontynuuje opowieść o wydarzeniach po Avengers: Koniec gry. Małżeństwo Wandy i Visiona wiedzie spokojne życie na przedmieściach do czasu, gdy okazuje się, że nic nie jest takie, jakim się wydaje.

Falcon i Zimowy Żołnierz – Falcon and the Winter Soldier (2021)

Również i tym razem punktem wyjścia dla ukazanej historii jest ta znana z Końca gry. W jej centrum znajdują się Sam Wilson i Bucky Barnes, którzy ramię w ramię mierzą się z anarchistyczną grupą o nazwie Flag-Smashers.

Loki (2 sezony)

Po kradzieży Tesseraktu w Avengers: Koniec gry Loki wpada w sidła Agencji Ochrony Chronostruktury – organizacji monitorującej oś czasu. Jej naprawa jest dla bohatera jedyną nadzieją. Pora wyruszyć w podróż

A gdyby…? – What If…? (2 sezony)

Serial inspirowany serią komiksów MC o tym samym tytule przenosi na ekran alternatywne wersje zdarzeń, znanych z klasycznych historii Marvela. Dzięki niemu nie będziecie musieli zastanawiać się dłużej, co by było gdyby.

Hawkeye (2021)

Były Avenger, Clint Barton staje w obliczu kolejnej misji – ma spędzić święta w rodzinnym gronie. Wkrótce okaże się jednak, że to zaledwie preludium do tego, z czym musi się zmierzyć. W zmaganiach towarzyszy mu Kate Bishop – łuczniczka i jego osobista fanka, a jednym z przeciwników… nasz rodzimy Piotr Adamczyk.

Moon Knight (2022)

Cierpiący na zaburzenia osobowości Steven Grant prowadzi życie zwykłego śmiertelnika Jego alter ego – znajdujący się w łaskach egipskiego boga najemnik, Marc Spector – to już jednak zupełnie inna sprawa. Sytuacji nie ułatwia fakt, że nasz bohater znajduje się na celowniku…

Ms. Marvel (2022)

Serial przedstawia nam postać Kamali Khan – amerykańskiej muzułmanki i wyobcowanej fanki superbohaterów z Kapitan Marvel na czele. Dziewczyna nie domyśla się, że już wkrótce dołączy do grona swoich idoli.

Mecenas She-Hulk

Serial opowiada historię Jennifer Walters – prawniczki, której życie zmienia się, kiedy jej krew miesza się z krwią kuzyna Bruce’a Bannera, czyli Hulka. W wyniku tego zdarzenia, Jennifer zyskuje nadludzkie siły i zdolności zachowując inteligencję i umiejętność kontrolowania transformacji w She-Hulk. Nie chce jednak zostać „klasyczną superbohaterką”, ale postanawia kontynuować swoją karierę sądową.

Tajna Inwazja (2023)

Wielki powrót Nicka Fury, który musi się zmierzyć z inwazją Skrulli na Ziemię i zagładę ludzkości. Pomogą mu w tym jego dawni sojusznicy, ale w sytuacji, gdzie zmiennokształtni zinfiltrowali najwyższe rejony władzy, Nick nikomu nie może ufać.

Echo

Znana z serialu „Hawkeye” Maya Lopez powraca w rozbudowanej wersji własnej historii. Dowiadujemy się więcej o tym, jak i dlaczego związała swój los z Wilsonem Fiskiem (Kingpinem) oraz dlaczego zwróciła się przeciwko niemu. To jeden z mocniejszych i bardziej brutalnych seriali MCU.

Marvel Defenders

marvel defenders

Istotę Marvel Defenders, znanych też jako Marvel Knights lub Marvel Street-Level Heroes, najlepiej oddał Stan Lee słowami:

To najwspanialsze historie, jakie kiedykolwiek opowiedziano. Bohaterowie pokazują nam, że nie musimy być idealni, aby robić to, co słuszne. Nie chodzi o życie bez strachu, ale o stawianie czoła niesprawiedliwości. Nie chodzi o to, by być potężnym, ale by odnaleźć swoje powołanie, gdy najmniej się tego spodziewamy. Pokazują nam, że nie ma nic złego w byciu wrażliwym, niezależnie od tego, jak bardzo jest się twardym, bo choć są bohaterami, wciąż są ludźmi.

Początkowo dystrybutorem seriali o obrońcach Nowego Jorku był serwis streamingowy Netflix, ale wiosną 2022 prawa do nich przejął właśnie Disney+.

Pełna lista Marvel Defenders w Disney+ wygląda następująco:

Daredevil (2015-2018)

Matt Murdock stracił niegdyś wzrok. Los hojnie mu jednak to zrekompensował. Dzięki nadzwyczaj wyczulonym zmysłom może wieść teraz podwójne życie: za dnia jest prawnikiem, w nocy zaś superbohaterem zwalczającym przestępczość w Nowym Jorku. Początkowo serial zamknął się w trzech sezonach, ale po kilku latach Daredevil powrócił w serialu „She-Hulk”.

W 2025 roku swoją premierę będzie miał natomiast „Daredevil: Born again”, kontynuujący losy postaci.

Jessica Jones (2015-2019)

Nie mogąc poradzić sobie z doświadczeniami przeszłości, superbohaterka Jessica Jones postanawia zerwać ze swoją dotychczasową tożsamością. Rozpoczyna więc pracę jako prywatny detektyw w służbie potrzebującym.

Luke Cage (2016-2018)

Jeden nieudany eksperyment odmienił życie Luke’a Cage’a raz na zawsze. Wraz z nim zyskał on bowiem supersiłę, którą trudno będzie mu skryć przed światem. Ucieczka z więzienia okaże się jego pierwszym krokiem w nową rzeczywistość.

Iron Fist (2017-2018)

Kolejny tytuł to opowieść o miliarderze i mistrzu wschodnich sztuk walki w jednej osobie – Dannym Randzie – który powraca po latach do Nowego Jorku. Powstały z martwych będzie musiał stawić teraz czoła własnej przeszłości i lokalnej przestępczości.

The Defenders (2017)

Tym razem bohaterowie znani jako Marvel Defenders – Daredevil, Jessica Jones, Luke Cage i Iron Fistpołączą swoje siły w imię wspólnego dobra – porządku Nowego Jorku. Czy grupa indywidualistów będzie w stanie działać zespołowo?

The Punisher (2017-2019)

Śmierć żony i dzieci Franka Castle’a okazały się punktem zwrotnym w życiu mężczyzny. Z czasem jego osobista wendeta przerodzi się w początek działalności antyprzestępczej, nakierowując go na trop pewnego spisku.

Marvel Heroes

agenci tarczy - MCU

Kolejna grupa seriali z bezpośrednimi nawiązaniami do Marvel Cinematic Universe znana jest jako Marvel Heroes. Ich pełna lista prezentuje się następująco:

Agenci T.A.R.C.Z.Y. (2014-2020)

Po wydarzeniach znanych z Avengers Phil Coulson wraca do T.A.R.C.Z.Y.. Jego nowe zadanie sprowadza się do skompletowania zespołu agentów, mających stawić czoła niewyjaśnionym i niebezpiecznym zjawiskom.

Agentka Carter (2015-2016)

Peggy Carter nie potrafi odnaleźć się w rzeczywistości powojennej. Czuje się niepotrzebna, marginalizowana i niezrozumiana – zarówno na niwie zawodowej, jak i osobistej. Przede wszystkim jednak musi zmierzyć się z doświadczeniem straty Steve’a Rogersa. Czy wobec tych wyzwań będzie w stanie podołać tajnej misji?

Agenci T.A.R.C.Z.Y.: Slingshot (2016)

Tytuł koncentruje się na postaci Eleny „Yo-Yo” Rodriguez – reprezentantki Inhumans, zdolnej do niezwykle szybkiego przemieszczania się. Umiejętność ta sprowadzi na nią konieczność złożenia podpisu pod Protokołem Sokovii, regulującym kwestie supermocy i ich właścicieli. Ten jednak koliduje z misją Yo-Yo.

Inhumans (2017)

Rasę Yo-Yo przyjdzie nam poznać bliżej w Inhumans – historii o tej właśnie społeczności. Kiedy w wyniku puczu jej rodzina królewska zostaje obalona, musi odnaleźć nowe, bezpieczne miejsce do życia. Obiera więc kierunek na Hawaje, gdzie ratunku poszukuje w budowaniu więzi z przyrodą i ludzkością.

Inne seriale Marvel

Runaways (2017-2019)

Runaways to opowieść o grupie nastolatków znajdujących się na tropie tajemnic własnych rodziców. Odkrycie, że prowadzona przez tych ostatnich organizacja charytatywna jest zaledwie fasadą dla praktykowanych przez nich tajemniczych rytuałów, rozpala ciekawość bohaterów do czerwoności.

Cloak & Dagger (2018-2019)

Również tym razem spoglądamy na wydarzenia oczyma młodzieży. Konkretnie zaś Tandy i Tyrone’a, których nietypowe spotkanie okaże się kompletnym game changerem. Są oni bowiem superbohaterami, kontrolującymi światło i mrok; razem zaś tworzą nietuzinkowy duet.

Helstrom (2020)

Daimon i Ana Helstromowie są dziećmi demona i seryjnego mordercy. Sami nosząc brzemię trudnej przeszłości, dążą do przekucia go w coś dobrego lub trafniej – zatrzymania tego, co złe. Czy im się uda?

Marvel One-Shot

marvel one-shot

W Disney+ znajdziecie również filmy krótkometrażowe – swoiste dodatki do oryginalnych tytułów od MC:

 • Team Thor: Part 1
 • Team Darryl
 • The Consultant
 • All Hail the King

Zapowiedzi seriali Marvel

Półka Marvela w bibliotece Disney+ nieustannie się zapełnia – w drodze są i zapewne będą kolejne tytuły z uniwersum. Wśród tych, o których wieść już niesie znajdują się m.in.:

 • Ironheart,
 • Armor Wars,
 • Agatha: House of Harkness,
 • Spider-Man: Freshman Year,
 • Marvel Zombies,
 • Silk,
 • Silver & Black.

Na który z tytułów czekacie najbardziej?

Co to jest Disney+?

Disney+ to serwis VOD oferujący użytkownikom dostęp do kina familijnego w postaci produkcji własnych i licencjonowanych. W bibliotece platformy znajdziemy więc nie tylko filmy i seriale produkcji Walt Disney Studios i Walt Disney Television, ale również te należące do Marvela, Star Wars, Pixar, National Geographic i Star.

Disney plus

Warunki cenowe prezentują się następująco:

 • 37,99 zł – miesięczny abonament
 • 379,90 zł – roczny abonament.

Wykupienie abonamentu daje nieograniczony dostęp do całej biblioteki tytułów, 7 odrębnych profili z własną historią oglądania oraz możliwość cieszenia się seansem na 4 urządzeniach jednocześnie.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.