Dobre seriale koreańskie na Netflix – TOP 15. Od horroru po komedię romantyczną

21.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Dobre seriale koreańskie na Netflix – TOP 15. Od horroru po komedię romantyczną
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Macie ochotę na dobre seriale koreańskie na Netflix? Oto i one! Przed Wami TOP 15 koreańskich produkcji, reprezentujących wszystko, co najlepsze w swoich gatunkach. Przed Wami komedie, romanse, horrory, thrillery i koreańskie dramy od serwisu Netflix. Części z nich nie sposób nie znać; o innych zdecydowanie warto usłyszeć. Nie pozostaje więc nic innego, jak zachęcić Was do dalszej lektury, a później seansu!

Polecane seriale koreańskie dostępne na Netflix

1. Squid Game

“Squid Game” to nie tylko najchętniej oglądany serial koreański Netflixa, ale też najpopularniejsza produkcja w historii tego serwisu. Podczas seansu poznacie grupę 456 nieznajomych z problemami finansowymi, decydujących się na wzięcie udziału w grze na śmierć i życie. Choć kolejne rozgrywki przypominają te dla dzieci, z czasem okazuje się, że oto wylądowaliśmy w istnym piekle… Tym samym tytuł polecany jest wyłącznie dla widzów o mocnych nerwach.

W związku z pozytywnym odbiorem produkcji zaskoczeniem nie powinien być fakt, że jej drugi sezon jest już w drodze.

2. Chwała

Jeżeli koreańskie dramy na Netflix, to coś, czego właśnie poszukujecie, “Chwała” (“The Glory”) będzie świetnym wyborem. Okrzyknięty sukcesem tytuł ukazuje próbę wendety w wykonaniu ofiary przemocy szkolnej. Lata od okrutnych tortur, jakich doświadczyła Dong-eun Moon (Song Hye-kyo), postanawia ona odegrać się na dawnym oprawcy, wprowadzając w życie szczegółowy plan zemsty.

Serial zostanie odnowiony na 2. sezon, który zadebiutuje w serwisie jeszcze w tym roku.

3. Vincenzo

Zestawiając dobre seriale koreańskie na Netflix, nie sposób pominąć tego tytułu gangsterskiego z przymrużeniem oka. Jego bohaterem jest Park Joo-hyung (Song Joong-ki) – przygarnięty przez włoską rodzinę i pracujący dla tamtejszej mafii prawnik. Zmuszony do powrotu do swoich korzeni postanawia on wykorzystać swoje umiejętności i rozprawić się z południowokoreańskim przestępczym konglomeratem.

4. Sweet Home

Jeżeli spojrzeć na seriale koreańskie odnawiane w 2023 roku na kolejne sezony, znajdziemy wśród nich niniejszy horror sprzed dwóch lat. Nie jest to przypadek – “Sweet Home” spotkał się ze świetnym odbiorem, zarówno wśród krytyków, jak i pośród widowni.

Pierwsza odsłona tytułu postawiła nas w obliczu istnej apokalipsy z udziałem krwiożerczych bestii. Jego bohaterowie, na czele z Cha Hyun-soo (Song Kang), pokładają wszelkie nadzieje w budynku, w którym zdołali się schronić. Osobista, rodzinna tragedia, jakiej doświadczył wcześniej chłopak, nie ułatwia jednak walki o przetrwanie.

5. D.P.

Przed Wami kolejny serial koreański od Netflix, który powróci w 2023 roku. “D.P.” to tytuł z pogranicza kina akcji, dramatu i komedii, podążający tropem młodego żołnierza, Jun-ho (Hae-in Jung). Swoją kolejną misję niespodziewanie przyjdzie mu wypełniać w ramach grupy ścigającej dezerterów. Z czasem rozdźwięk między jego zawodowymi powinnościami a osobistymi przekonaniami zaczyna się jednak powiększać. Rzeczywistość poborowych odbywających obowiązkową służbę wojskową okazuje się bowiem trudniejsza, niż mógłby przypuszczać.

6. It’s okay to not be okay

Dobre seriale koreańskie na Netflix mają wiele odcieni. Tym razem mamy do czynienia z psychologicznym dramatem romantycznym z elementami komedii. Jego bohaterami są antyspołeczna pisarka (Ye-ji Seo) oraz oddany opiekun ze szpitala psychiatrycznego (Soo-Hyun Kim), których łączą dotychczasowe niepowodzenia w życiu uczuciowym. Ich spotkanie staje się więc okazją do wymiany doświadczeń i stopniowego leczenia ran z przeszłości.

7. Crash Landing on You

Ten serial koreański Netflixa postrzegany jest jako jeden z najlepszych dramatów romantycznych dostępnych w serwisie; równolegle zaś hit koreańskiej telewizji. Przed Wami historia o zakazanej miłości pomiędzy mieszkanką Korei Południowej a północnokoreańskim żołnierzem. Kiedy ta pierwsza rozbija się paralotnią na terytorium sąsiada z północy, nieoczekiwanie odnajduje wsparcie w osobie tamtejszego wojskowego, który pomaga jej się ukryć. Z czasem tych dwoje zaczyna łączyć coś więcej.

8. Kingdom

Liczący dwa sezony tytuł snuje opowieść z pogranicza snu i jawy; tego, co jest i co było. Porzućcie jednak idylliczne wizje – przed Wami horror z krwi i kości, który sprowadził na ziemię powracający do żywych król. Wraz z nim po świecie rozprzestrzenia się tajemnicza choroba, przeistaczająca ludzi w bestie. Wtem na jej drodze staje pewien XVI-wieczny koreański książę…

9. Stranger

“Stranger” to koreański thriller z motywem śledztwa, w które zaangażowany jest Si-mok Hwang (Seung-woo Jo) – pozbawiony emocji i wyposażony w ponadprzeciętne zdolności poznawcze prokurator. Ten podejmuje próbę wyjaśnienia sprawy niesłusznie skazanego za morderstwo człowieka, który w celi więziennej skutecznie targnął się na własne życie. W tym celu nawiązuje współpracę z policjantką Yeo-jin Han (Doona Bae). Ich działania ujawniają sieć korupcji, w którą uwikłane są służby i politycy w całym kraju.

10. Niezwykła prawniczka Woo

Pozostając w tematyce nietuzinkowych osobowości, przed Wami niezwykła prawniczka Woo (Eun-bin Park). Spektrum autyzmu czyni z niej jedyną w swoim rodzaju partnerkę w rozwiązywaniu skomplikowanych spraw prawniczych. Jak odnajdzie się w świecie, w który dopiero wkracza? Przekonajcie się podczas seansu tego wyjątkowego komediodramatu.

11. Mr. Sunshine

K-dramy na Netflix powracają w odsłonie kostiumowej. Wszystko za sprawą “Mr. Sunshine” – serialu historycznego, obrazującego Koreę z początku XX wieku. Właśnie na ten okres przypadł wyjątkowy czas dla pewnego młodego żołnierza – po wcieleniu do armii amerykańskiej czeka go bowiem powrót do kraju swego pochodzenia. Gdyby tego było mało, niespodziewanie spotyka go tam miłość. Bohater nie wie jednak, że wybranka jego serca w tajemnicy organizuje ruch oporu, dążąc do wyswobodzenia ojczyzny.

12. Hospital Playlist

Seriale medyczne to kategoria ciesząca się niesłabnącą popularnością. Być może jednak nie mieliście jeszcze okazji zapoznać się z ich koreańską wersją? “Hospital Playlist” jest tu godnym przedstawicielem. Wysoko oceniana koreańska drama Netflixa ukazuje perypetie pięciorga lekarzy oraz ich pacjentów, rozgrywające się w Centrum Medycznym Yulje. Tytuł podkreśla osobisty aspekt pracy na granicy życia i śmierci, będącej okazją do zawiązywania się licznych relacji z podopiecznymi i pozostałymi członkami zespołu.

13. Move to Heaven

W naszym zestawieniu nietrudno o k-dramy od Netflix z przesłaniem. Do tych niewątpliwie należy “Move to Heaven” – poruszająca historia o mężczyźnie z Zespołem Aspergera (Tang Jun-sang), jego wujku (Lee Je-hoon) i ich wyjątkowej profesji. Bohaterowie prowadzą razem rodzinną firmę sprzątającą. Podczas wykonywania obowiązków niejednokrotnie natykają się na nieopowiedziane wcześniej historie o zmarłych. Swoimi odkryciami dzielą się z ich bliskimi.

14. Sisyphus: The Myth

Pora na odrobinę sci-fi od Netflix – serial koreański “Sisyphus: The Myth” dostarczy go zresztą z nawiązką. Poznajcie słynnego inżyniera, aroganta i kobieciarza (Cho Seung-woo). Niespodziewanie jego przekonanie o kontroli nad tym, co go otacza, upada w jednej chwili. Niewytłumaczalny incydent prowadzi go bowiem do miejsca, w którym poznaje śmiertelnie niebezpieczne sekrety. Spotyka też pewną kobietę z przyszłości (Park Shin-hye), która przybyła, by go odnaleźć.

15. Oferta biznesowa

Ranking zamyka niezobowiązująca komedia romantyczna sprzed niespełna roku. Ha-ri (Se-jeong Kim) udaje się na randkę w ciemno, podając się za swoją przyjaciółkę. Robi to z jasną intencją – odstraszenia absztyfikanta. Nie ma jednak pojęcia, że na spotkaniu pojawi się… prezes jej firmy.

Źródło: Netflix, materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.