To już oficjalne – seriale HBO trafią na Netflix. Na początek 5 głośnych tytułów

19.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
To już oficjalne – seriale HBO trafią na Netflix. Na początek 5 głośnych tytułów
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Warner Bros. Discovery niezmiennie poszukuje oszczędności, które tym razem czyni przy wsparciu ze strony… Netflixa. Giganci streamingu doszli do porozumienia, którego konsekwencją jest pojawienie się głośnych produkcji HBO w bibliotece jego konkurenta. Rotacja obejmie również rodzimy rynek, a my właśnie poznaliśmy tytuł, który zainauguruje seriale HBO na polskim Netfliksie.

Seriale HBO na polskim Netfliksie

Dość niespodziewanym krokiem w zakresie optymalizacji zysków Warner Bros. Discovery okazała się współpraca z jego głównym konkurentem na rynku VOD – Netflixem. Początkowe plotki znalazły jednak odzwierciedlenie w rzeczywistości, a my poznaliśmy pierwsze tytuły objęte kontraktem. 

Należą do nich m.in. “Sześć stóp pod ziemią”, “Gracze”, “Pacyfik” i “Kompania braci” oraz „Niepewne”, które do tej pory oferowało widzom HBO Max.

Ma się to zresztą nie zmienić, gdyż platforma nie kasuje swoich hitowych produkcji. W zamian rozszerza zakres ich dystrybucji na rzecz Netflixa, który również zamieści je w swoich zasobach. 

Historyczny kontrakt obejmuje nie tylko amerykański, ale również zagraniczne rynki. Wobec braku publicznego doprecyzowania zawartych w nim postanowień do tej pory niepewnym było, czy zmiany dotyczą również polskiej widowni. Aż do dzisiaj. 

Wśród zapowiedzi Netflixa pojawił się bowiem serial oryginalny HBO pt. “Gracze”, którego gwiazdą jest Dwayne Johnson. Emitowany w latach 2015-2019 tytuł wzbogaci seriale HBO na polskim Netfliksie już niebawem, bo 15 sierpnia 2023 roku. A na tym zapewne nie koniec. 

Gracze – o czym opowie serial HBO na Netfliksie? 

Seriale HBO na polskim Netfliksie otwiera komediodramat pt. “Gracze”. Podąża on śladem Spencera Strasmore’a (Dwayne Johnson)byłego zawodnika futbolu amerykańskiego, który po zakończeniu swojej kariery wciela się w rolę mentora i menedżera gwiazd sportu. Jego nowa profesja wplątuje go w serię wielu zabawnych sytuacji. 

Twórcą produkcji jest Stephen Levinson (“Zakazane imperium”, “Ekipa”, “McMiliony”). 

Źródło: Deadline, Netflix, HBO

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.