Serial z uniwersum Horizon Zero Dawn trafi na Netflix. Co już wiemy?

30.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Serial z uniwersum Horizon Zero Dawn trafi na Netflix. Co już wiemy?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jakiś czas temu Internet obiegła wieść o tytule serialu rozwijającego świat Horizon Zero Dawn i Horizon Forbidden West. Właśnie potwierdzono, że nadciągająca nowość to Horizon 2074. Za produkcją stoją twórcy The Boys, Pacific Rim i The Expanse. Zapowiada się więc obiecująco!

Horizon 2074 – nowe doniesienia

O powstaniu nowego serialu, osadzonego w uniwersum Horizon wiemy za sprawą Sony już od jakiegoś czasu. Oszczędność w przekazywanych informacjach jest w takich przypadkach normą; tym bardziej więc cieszą wszelkie doniesienia zza kulis prac nad produkcją.

Tym razem otrzymaliśmy potwierdzenie tytułu i listę stojących za nim twórców. A wszystko za sprawą wpisu Jeffa Grubba, który dostrzegł na kanadyjskiej stronie Gildii Reżyserów (Directors Guild of Canada Ontario) coś, co z pewnością zainteresuje fanów gier wideo:

Oto skład ekipy filmu Horizon 2074. Potwierdza to nazwę, jak również fakt, że zdjęcia będą kręcone w Toronto. Jak już wcześniej informowałem, serial prawdopodobnie będzie kręcony w Toronto ze względu na warunki ulg podatkowych.

Na liście twórców znaleźli się m.in. Michele Brady (The Expanse, Saw 2), Jack Boem (The Boys, Resident Evil: Welcome to Raccoon City) i Adam Bocknek (Wróg, Chloe).

Wspomniany już Jeff Grubb odniósł się również do kwestii fabuły Horizon 2074. Z jego doniesień wynika, że akcja nowego serialu ma rozgrywać się na przestrzeni dwóch linii czasowych: równoległej do rzeczywistości ukazanej w grach oraz tej, która znacznie ją poprzedza, dzięki czemu zobaczymy, jak doszło do zagłady znanego nam świata.

Kiedy premiera? 

Data premiery Horizon 2074 jest wciąż niewiadomą. Co jednak wiemy na pewno, odbędzie się ona na Netfliksie. Być może sama platforma uchyli za jakiś czas rąbka tajemnicy w tym zakresie?

Źródło: twitter.com/JeffGrubb/, giantbomb.com

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.