Lando powróci w nowym serialu Star Wars. Jest już scenarzysta, ale nie ma daty premiery

07.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Lando powróci w nowym serialu Star Wars. Jest już scenarzysta, ale nie ma daty premiery
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Star Wars Lando” jednak powstanie! A na tym nie koniec dobrych wieści. Stery nad nowym projektem z uniwersum “Gwiezdnych Wojen” przejmie jego gwiazdor.

O nowym serialu ze świata “Star Wars”, skupionym wokół postaci Lando Calrissiana mieliśmy okazję usłyszeć po raz pierwszy jeszcze w 2020 roku. I to by było na tyle – nowych wieści na temat postępów w realizacji produkcji próżno było bowiem wyglądać. Aż do niedawna.

Star Wars Lando powstanie, ale napisze go ktoś inny

Kilka miesięcy temu potwierdzono, że “Star Wars Lando” wciąż jest na tapecie, a ujawnione właśnie, nowe informacje dotyczące tytułu tylko to potwierdzają. Za kulisami produkcji doszło bowiem do przetasowań. Miejsce Justina Simiena (“Drodzy biali ludzie”, „Nawiedzony dwór”) na stanowisku twórcy i scenarzysty zastąpił doceniony w branży duet, współtworzony przez braci Donalda i Stevena Gloverów, stojących m.in. za “Atlantą” i “Rojem”.

Donald Glover – popularny reżyser, scenarzysta, producent i muzyk, znany lepiej jako Childish Gambino – powraca też do roli tytułowego bohatera, w którego miał okazję wcielić się wcześniej na łamach “Han Solo: Gwiezdne wojny – Historie”. 

Postać Lando zadebiutowała w “Gwiezdne wojny: część V – Imperium kontratakuje”, gdzie wykreował ją na ekranie Billy Dee Williams. Glovers zaprezentuje zaś jej młodszą wersję.

Kiedy premiera Star Wars Lando?

Choć do zmian na liście twórców “Star Wars Lando” doszło jeszcze przed głośnym, hollywoodzkim strajkiem scenarzystów, prace nad scenariuszem nie zdążyły jeszcze się rozpocząć. Uniemożliwia to jakiekolwiek postępy w zakresie realizacji produkcji. Jej data premiery pozostaje zaś na ten moment trudna do określenia. 

Źródło: Collider

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.