Gdzie oglądać serial „Skazana 2”? Ile odcinków ma drugi sezon?

26.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Gdzie oglądać serial „Skazana 2”? Ile odcinków ma drugi sezon?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

„Skazana” to fenomenalny polski serial nawiązujący do takich klasyków o więziennictwie jak „Orange is the new black”. Pierwszy sezon z Agatą Kuleszą w roli głównej zachwycił polskich widzów. Kiedy jednak pojawi się drugi sezon? Gdzie można obejrzeć „Skazana” sezon 2? O czym mówi fabuła? Wyjaśniamy poniżej.

O czym jest „Skazana”?

Główną bohaterką serialu „Skazana” jest Alicja Mazur. Wzięta prokuratorka, samotnie wychowująca nastoletnią córkę, charyzmatyczna kobieta. Po latach życia w samotności po raz kolejny zakochuje się. Paweł Witkowski brzmi jak spełnienie marzeń. Czy jednak tak jest na pewno? Alicja niesłusznie skazana za morderstwo próbuje ustalić z więzienia, co dzieje się z jej życiem.

Otacza ją wiele ciekawych postaci. Kto wśród nich zasługuje na uwagę?

  • Paweł Witkowski – właściciel luksusowego klubu, znany filantrop, prywatnie mąż Alicji. Z czasem okazuje się, że ma wiele powiązań z mafią, a jego obecność w życiu pani prokurator nie była przypadkiem. W rolę Pawła wciela się Michał Czernecki.
  • Piotr Serafin – przyjaciel Alicji. Świetny adwokat, niestety zbyt często zaglądający do kieliszka. Jeden z walczących o prawdę dla Alicji. Bohatera odgrywa Bartłomiej Topa.
  • Patrycja Cichy – początkowo nieprzychylna Alicji współlokatorka z celi. Później jedna z najbliższych osób nie tylko za murami więzienia. W jej postać wciela się Aleksandra Adamska.
  • Bartek Dworak – kierownik zakładu karnego, z którym Alicja podejmuje grę, dzięki czemu jest w stanie wiele spraw wyegzekwować z korzyścią dla siebie. W tej roli Tomasz Schuchardt.
  • Basia Dworak – lekarka na oddziale więzienia. Żona kierownika zakładu, która marzy o wychowywaniu z nim dziecka, co niestety nie jest im dane. Zrobi wszystko, aby być matką. Chęć macierzyństwa łączy ją z Alicją, dlatego też chętnie pomaga tytułowej skazanej. W tej roli Marta Ścisłowicz.
  • Agata Strzelecka – pseudonim Kosa. Skazana przez Alicję. Mści się przy każdej możliwej okazji na prokuratorce podczas ich wspólnego pobytu w więzieniu. Ma powiązania ze światkiem mafijnym. Kosę brawurowo odgrywa Marta Malikowska.
  • Jakub Cedro – policjant, którego jako jedynego niepokoi niejasność sprawy Alicji Mazur. Angażuje się w rozwikłanie śledztwa oraz pomoc Serafinowi i prokuratorce. W rolę Cedro wcielił się Sebastian Łach.
  • Sara Krawczyk – dziewczyna z charakterystycznymi czerwonymi pasemkami. To za jej zabójstwo Alicja trafia za kratki. Sarę zagrała Iga Górecka.

Jak widzowie odebrali pierwszy sezon?

Siłą „Skazanej” jest wiarygodność oraz barwne postacie. Ich kreacja to połączenie pierwowzoru autorstwa pisarki Ewy Ornackiej, która spisała swoje wspomnienia pod tytułem „Skazane na potępienie” oraz reżysera formatu Bartosza Konopki.

Widzowie tak pokochali mroczny świat „Skazanej”, że oprócz drugiego sezonu, twórcy mają w planach również kilka dodatkowych działań.

Jedną z najciekawszych inicjatyw jest planowany serial „Pati”, który ma opowiadać historię współlokatorki z celi Alicji Mazur, czyli Patrycji Cichy.

Nieszablonowa postać o zabawnym poczuciu humoru, dobrym sercu, ale i zadziornym charakterze tak ujęła widzów, że autorzy formatu postanowili powołać dla niej osobny serial. Premiera przewidziana jest na 2023 rok.

Kiedy premiera drugiego sezonu – Skazana 2?

Jeśli zastanawiacie się: „Skazana” – kiedy 2 sezon? Mamy dla was świetną wiadomość! Nowe fakty z historii prokurator Alicji Mazur są już dostępne.

„Skazana” – drugi sezon dostępny jest już od 11 listopada.

Ostatni z kolei, czyli ósmy odcinek drugiego sezonu, będzie mieć premierę 30 grudnia 2022 roku.

Gdzie obejrzeć drugi sezon „Skazanej”?

„Skazana” – gdzie oglądać? Obecnie istnieje możliwość obejrzenia „Skazanej” właściwie w jednym miejscu. Jak najprościej trafić na serial?

  • Player – „Skazana” drugi sezon, ale i pierwszy, dostępne są wyłącznie na tejże platformie w ramach serii Player Original. Darmowy dostęp do serwisu został całkowicie wyłączony. Posiadanie konta na Playerze kosztuje obecnie 30 zł za 30 dni użytkowania. Z kolei po 60 dniach korzystania z platformy, cena za Player będzie wynosić 20 zł za miesiąc.
  • TVN – stacja wyemitowała pierwszy sezon w kwietniu 2022 roku. Obecnie planowana jest ponowna projekcja wraz z odsłoną premierowego sezonu, jednak TVN nie potwierdził konkretnej daty.

Źródło: Player

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.