Netflix stworzy serial o Johnie Kennedym. Ma powtórzyć sukces “The Crown”

21.10.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Netflix stworzy serial o Johnie Kennedym. Ma powtórzyć sukces “The Crown”
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Ostatni sezon serialu “The Crown” trafi na Netflixa niebawem. Tymczasem serwis zdążył już znaleźć dla niego następcę. Mowa o produkcji poświęconej biografii Johna F. Kennedy’ego, będącej amerykańskim odpowiednikiem brytyjskiej sagi o rodzinie królewskiej. Co o nim wiadomo? 

Serial o JFK na Netflix 

Podążając za doniesieniami Variety, Netflix szykuje kolejną biograficzną nowość, która przyciągnie przed małe ekrany miliony widzów na całym świecie. Mowa o serialu o JFK, mającym być godnym następcą “The Crown”, którego ostatni rozdział już niebawem doczeka się swojej premiery. 

Produkcja ma powstać na podstawie książki pt. „JFK: Coming of Age in the American Century, 1917-1956” autorstwa Fredrika Logevalla z 2020 roku, będącej docelowo pierwszą z dwóch części literackich, poświęconych biografii byłego prezydenta Stanów Zjednoczonych. 

Niewykluczone zatem, że przychylny odbiór widowni przełoży się na decyzję w przedmiocie przedłużenia serii o kolejny sezon – tym bardziej że fabularnie jest to w oczywisty sposób uzasadnione. Serial o JFK Netflixa ma bowiem skupiać się na okresie młodości i pierwszych politycznych krokach Kennedy’ego – od narodzin aż po wybór na stanowisko senatora w Massachusetts. Ewentualna kontynuacja ukazałaby zaś zapewne etap prezydentury i tragicznej śmierci polityka. 

Serial o JFK na Netfliksie - książka

Serial o JFK na Netflix – twórcy 

Za tytułem stoi doceniony w branży twórca – Eric Roth – laureat Oscara za „Forresta Gumpa”, nominowany do nagrody również za produkcje, takie jak „Informator”, „Monachium”, „Ciekawy przypadek Benjamina Buttona” i „Diuna„. Roth jest także scenopisarzem westernu Martina Scorsesego pt. „Czas krwawego księżyca”, który właśnie wkracza do kin. 

Kiedy premiera?

Data premiery serialu o JFK na Netfliksie jest na ten moment nieznana. Pozostaje więc czekać na oficjalną zapowiedź produkcji, potwierdzającą powyższe doniesienia i termin debiutu. 

Źródło: Variety

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.