Zagraj to jeszcze raz, Harry (Potter) – czy nie za wcześnie na remake kultowej sagi?

06.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Zagraj to jeszcze raz, Harry (Potter) – czy nie za wcześnie na remake kultowej sagi?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jak donosi Bloomberg, serial Harry Potter jest obecnie przedmiotem dyskusji pomiędzy Warner Bros. i J.K. Rowling, co wywołało poruszenie nie tylko wśród widzów filmowej serii, ale również twórczości pisarki. Jak się bowiem okazuje, nie mowa o spin-offie, a o nowej wersji tej samej historii. Co o niej wiadomo? 

Serial Harry Potter powstanie dla HBO Max?

Filmy z cyklu Harry Potter to już klasyk w kategorii gatunku fantasy. Całe pokolenie widzów wychowało się na przygodach tytułowego czarodzieja i dorastało razem z nim. Kiedy więc gruchnęła wieść, że na tapet wzięto poświęcony mu serial, rozgorzała powszechna debata. 

Trudno na tę chwilę mówić o oficjalnej zapowiedzi – rzecznik prasowy serwisu HBO Max, dla którego miałby powstać serial, odmówił też komentarza w przedmiocie poczynionych doniesień. Niektórzy dopatrują się w tym jednak potwierdzenia, że coś faktycznie jest na rzeczy. 

Podążając za źródłami, takimi jak Bloomberg czy Variety serial Harry Potter to coś zupełnie innego niż cykl Fantastyczne zwierzęta czy zaprezentowane ostatnio Hogwart Legacy, które rozwijają popularne uniwersum. Miałby on bowiem stanowić nową wersję starej historii, ukazanej na łamach kolejnych ośmiu filmów z serii. Co jeszcze o nim wiadomo?

Serial Harry Potter – co już wiadomo?

J.K. Rowling miałaby sprawować pieczę merytoryczną nad serialową adaptacją serii swoich książek – nie byłaby jednak jej showrunnerką. 

Jeżeli chodzi o obsadę, serial Harry Potter byłby prawdziwą rewolucją dla fanów filmów, którzy w rolach swoich ulubieńców niezmiennie widzą Daniela Radcliffe’a, Emmę Watson i Ruperta Grinta. Na ekranie pojawiłby się bowiem zupełnie nowy zespół aktorów. 

W planach ma być stworzenie siedmiu sezonów, przy czym każdy miałby przenosić na ekran jedną książkę z serii. Niewykluczone, że powstanie ich nawet więcej – biorąc pod uwagę obszerność niektórych tomów powieści. 

Na oficjalne potwierdzenie tych doniesień przyjdzie nam poczekać przynajmniej do 12 kwietnia, na kiedy to zaplanowano prezentację planów Warner Bros. Discovery dla inwestorów spółki. 

Już teraz trudno jednak o entuzjazm wśród wiernych fanów filmowego pierwowzoru. Seria Harry Potter jest w końcu ogólnoświatowym fenomenem, który na swoim koncie ma 7,7 mld dolarów z box office! Niezmiennie gromadzi też wokół siebie miliony widzów, którzy z sentymentem wracają do opowieści o przygodach słynnego Harry’ego Pottera.

Czy jest zatem sens w szukaniu nowych rozwiązań dla czegoś, co wciąż świetnie działa? Wielu ma co do tego spore wątpliwości.

Źródło: Bloomberg, Variety 

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.