Martwi detektywi (Dead Boy Detectives) z premierą na Netflix zamiast HBO Max. Dlaczego?

13.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Martwi detektywi (Dead Boy Detectives) z premierą na Netflix zamiast HBO Max. Dlaczego?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Zmiany kierownictwa DC Studios przełożyły się na kolejne zawirowania wokół planowanych produkcji. Odmienne wizje na dalszy rozwój uniwersum dotknęły m.in. ekranizację spin-offu “Sandmana” – '’Dead Boy Detectives”. Nowy serial nie trafi na platformę HBO Max. Zainteresował się nim jednak konkurencyjny serwis Netflix

Dead Boy Detectives na Netflix. HBO Max rezygnuje z nowego serialu DC

Serial “Dead Boy Detectives” stanowi ekranizację komiksów autorstwa Neila Gaimana i Matta Wagnera. O jej powstaniu zadecydowano już jakiś czas temu. Wspomniane zmiany szefostwa w DC, w którego skład wchodzą teraz James Gunn i Peter Safran, spowodowały jednak, że tytuł pozostał daleko w tyle, jeżeli spojrzeć na obecny kierunek rozwoju uniwersum. Priorytetem jest teraz bowiem stworzenie pięciu seriali ze świata DC, powiązanych z wielkoformatowymi premierami. 

Co więcej, kolejnym argumentem przeciwko “Dead Boy Detectives” na HBO Max stał się napięty harmonogram premier, w ramach którego tytuł mógłby zadebiutować na platformie najwcześniej w 2024 roku. 

Kiedy już obawiano się, że “Dead Boy Detectives” spotka los podobny do dwóch pozostałych seriali z uniwersum – „Doom Patrol” i „Titans”, które zostały definitywnie skasowane po kilku sezonach, pojawiła się dla niego szansa. Okazał się nią serwis Netflix, który postanowił roztoczyć skrzydła nad raczkującą produkcją i zaoferować jej nowy dom. Tym samym stało się jasne, że premiera “Dead Boy Detectives” będzie miała miejsce właśnie na jego łamach. 

Dead Boy Detectives – o czym opowie nowy serial DC? 

Serial podąża śladem dwóch duchów: Charlesa Rowlanda i Edwina Payne’a, które zamiast podążyć w kierunku drugiej strony, postanowiły pozostać na Ziemi, aby stanąć tam na czele własnej agencji detektywistycznej od nadprzyrodzonych spraw kryminalnych. 

Obsada i twórcy 

W rolach głównych “Dead Boy Detectives” wystąpią George Rexstrew (Edwin) oraz Jayden Revri (Charles). Oprócz nich w obsadzie pojawią się także: Briana Cuoco, Yuyu Kitamura, Jenn Lyon oraz Ruth Connell. 

Producentem wykonawczym serialu jest Greg Berlanti („Flash”, „Ty”, „Superman i Lois”, “Green Lantern”), scenarzystą zaś – Steve Yockey („Stewardesa”, „Nie z tego świata”, “Inna”, “Krzyk” – serial). Produkcję powierzono Berlanti Productions.

Źródło: The Hollywood Reporter, DC Comics

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.