Search icon

Cytadela – serial szpiegowski od twórców „Avengers”. Kiedy premiera na Amazon Prime?

03.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Cytadela – serial szpiegowski od twórców „Avengers”. Kiedy premiera na Amazon Prime?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

„Citadel” to nadchodzący serial szpiegowski od serwisu Amazon Prime Video, mający dać początek zupełnie nowemu uniwersum w ramach platformy. Na samym wstępie czeka na Was globalny spisek z Priyanką Choprą i Richardem Maddenem w rolach głównych. Kiedy premiera?

Citadel – nowy serial szpiegowski braci Russo na Amazon Prime Video 

Amazon Prime Video wystartowało z dość nieoczywistym pomysłem na cykl lokalnych thrillerów szpiegowskich, do którego wstępem ma być właśnie serial „Cytadela”. Na jego bazie powstaną kolejne spin-offy.

Projekt jest kosztochłonną inwestycją, za którą stoją całe setki tysięcy dolarów. Wszystko wskazuje więc na to, że mamy do czynienia z docelowo flagowym tytułem, mającym konkurować z największymi hitami konkurencyjnych serwisów VOD.

Fabuła serialu skupia się wokół wątku porachunków na globalną skalę, których stronami są tytułowa Cytadela – niezależna agencja szpiegowska, czuwająca nad światowym pokojem – oraz Manticore – syndykat, który manipuluje rzeczywistością z tylnego siedzenia. 

Kiedy górę bierze ten drugi, a Cytadela upada, agenci Mason Kane (Richard Madden) i Nadia Sinh (Priyanka Chopra Jonas) zostają pozbawieni pamięci i prowadzą życie incognito z dala od swojej przeszłości. 

Wtem jednak na horyzoncie pojawia się Bernard Orlick (Stanley Tucci) – ich kolega po fachu – który prosi o pomoc w zapobieżeniu jeszcze dalej idącym przeobrażeniom rzeczywistości.

Cytadela – obsada i twórcy 

Showrunnerami serialu „Citadel” są Anthony oraz Joe Russo, stojący za tytułami MCU, takimi jak „Avengers: Koniec gry” i „Wojna bez granic”. 

W obsadzie, obok wspomnianych Priyanki Chopry, Richarda Maddena oraz Stanleya Tucciego, znaleźli się zaś: Lesley Manville, Osy Ikhile, Ashleigh Cummings, Roland Møller i Caoilinn Springall.

Kiedy premiera?

„Cytadela” zadebiutuje na łamach Amazon Prime Video 28 kwietnia. W serwisie zagoszczą wówczas dwa z sześciu odcinków pierwszego sezonu serii.

Źródło: Amazon Prime Video

nano google news

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.