Co technologiczni youtuberzy sądzą o serii Samsung Galaxy S23? Opinie z Polski i ze świata

09.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Co technologiczni youtuberzy sądzą o serii Samsung Galaxy S23? Opinie z Polski i ze świata
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Premiera Samsunga Galaxy S23 odbyła się tydzień temu. W sieci znajdziemy więc już całkiem sporo materiałów dotyczących najnowszych „Galaktyk”. Poza przedstawieniem specyfikacji i wyglądu, dotarliśmy też do ciekawych opinii o Samsungu Galaxy S23. Co na ten temat myślą polscy i zagraniczni dziennikarze technologiczni, publikujący swoje materiały w serwisie YouTube? Poza recenzjami, w sieci znaleźliśmy też m.in. test aparatów fotograficznych i liczne porównania z Samsungiem Galaxy poprzedniej generacji.

Jakie opinie o Samsungu Galaxy S23 mają polscy recenzenci?

Na kanale KomputronikTV znajdziemy bardzo ciekawy materiał. To podsumowanie informacji dotyczących Samsunga Galaxy S23 w formie rozmowy. Uczestniczą w niej trzej polscy youtuberzy technologicznej, którzy mogą poszczycić się sporą oglądalnością:

W materiale poza omówieniem specyfikacji, recenzenci skupili się na zmianach w stosunku do poprzednika. W zdecydowanej większości wykazali się sporą zgodnością w ocenie zalet i wad najnowszego Samsunga Galaxy S23.

Do największych zalet Samsunga Galaxy S23, zdaniem topowych polskich youtuberów, zaliczamy m.in:

 • mocny procesor Snapdragon for Galaxy z podkręconym zegarem
 • najszybsze pamięci UFS 4.0 i LPDDR5x
 • dostępność tego samego procesora Qualcomm w każdej wersji (brak Exynosa)
 • poprawiony aparat, także dzięki poprawionemu AI
 • klasyczny, ale udany design
 • drobne poprawki w wielu aspektach
 • większa bateria (poza Galaxy S23 Ultra)
 • wyświetlacz należący do rynkowej czołówki
 • przydatne usprawnienia w oprogramowaniu (One UI 5.1)
 • brak zauważalnych wad

Do największych minusów związanych z premierą nowego Samsunga Galaxy S23 należą natomiast:

 • bardzo wysoka cena
 • brak efektu „wow” w stosunku do poprzednika
 • niezbyt szybkie ładowanie baterii, szczególnie w podstawowym modelu Galaxy S23

Podsumowując, z opinii o Samsungu Galaxy S23 możemy wyczytać, że to bardzo udany, wręcz świetny telefon. Nie różnie się jednak od poprzednika na tyle, aby właściciele Galaxy S22 postanowili wymienić swój sprzęt na nowy model.

Robert Nawrowski udzielił wielu odpowiedzi na pytania związane z Samsungiem Galaxy S23 w materiale Q&A.

Kuba Klawiter docenia nowe procesory i aparat w Samsungu Galaxy S23 Ultra

Możliwość zakupu w Europie Samsunga Galaxy S23 z procesorem Qualcomm Snapdragon, który dodatkowo został fabrycznie podkręcony, jest zdaniem Kuby Klawitera ogromnym plusem. To na to czekali fani flagowców koreańskiego producenta. Poza tym youtuber podkreśla, że sporą zmianą jest aparat, szczególnie w modelu Galaxy S23 Ultra. Zdaniem Samsunga to najlepszy aparat na rynku. Względem poprzednika poprawiono zdjęcia nocne i możliwości zbliżenia. Kuba Klawiter sprawdził to w bezpośrednim starciu Galaxy S22 Ultra vs Galaxy S23 Ultra. Efekty zobaczymy na filmie:

Czy zdaniem Kuby Klawitera Samsung Galaxy S23 to rewolucyjny smartfon? Raczej nie, tu influencer pozostaje zgodny z większością innych recenzentów. Brak wyraźnych zmian spowodowany jest jednak między innymi faktem, że poprzednik był bardzo dobrym modelem. Co ciekawe, nie tylko polscy youtuberzy i recenzenci mają spójne opinie o Samsungu Galaxy S23.

Trzy wersje Samsung Galaxy S23
Opinie o Samsungu Galaxy S23 są jednoznaczne – to dobry telefon, ale nie wnosi wiele nowego w stosunku do poprzednika.

Opinie o Samsungu Galaxy S23 wśród zagranicznych dziennikarzy

Jakie opinie o Samsungu Galaxy S23 mają zagraniczni youtuberzy i dziennikarze? Właściwie możemy mówić o tych samych spostrzeżeniach, które przekazują polscy influencerzy technologiczni. Jedyną zmianą może być nieco mniejszy nacisk przykładany do nowego procesora w przypadku dziennikarzy z niektórych regionów. Mowa o miejscach, gdzie już poprzednie generacje Samsunga Galaxy S posiadały procesor Qualcomm Snapdragon. Tam nie było więc problemów z przegrzewaniem się i nie najlepszą wydajnością, z jakimi mierzyli się europejscy i polscy klienci wybierający Galaxy S22.

Porównanie Galaxy S22 i Galaxy S23 na kanale Tech Spurt
Pierwsze spostrzeżenie recenzenta – Galaxy S23 są bardzo podobne do Galaxy poprzedniej generacji.

Wszystkie warianty serii Galaxy S23 można zakupić w Komputronik.pl:

Może zainteresują Cię też inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.