Schmooze to aplikacja randkowa, która łączy ludzi lubiących te same memy

26.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Schmooze to aplikacja randkowa, która łączy ludzi lubiących te same memy
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Badoo, Tinder, Sympatia – tych aplikacji randkowych nie trzeba chyba nikomu przedstawiać. Nie wszyscy jednak wiedzą, że na początku roku pojawiła się nowa tego typu aplikacja o nazwie Schmooze, dopasowująca ludzi na podstawie memów, które uznali za śmieszne.

Schmooze i memy

Poczucie humoru jest niewątpliwie cechą, która może połączyć jak i podzielić dwoje ludzi. Pomysł nie jest więc zupełnie bez sensu.

Aplikacja wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji i łączy w pary osoby o podobnym poczuciu humoru.

Odbywa się to na podstawie wcześniej wybranych przez nich memów. Co więcej, po znalezieniu potencjalnego partnera lub partnerki w aplikacji dostępna jest informacja o memach, na bazie których dokonano dopasowania.

aplikacja schmooze

Twórcą aplikacji jest Vidya Madhavan, mieszkająca w Kalifornii kobieta, która poznała swojego przyszłego męża właśnie dzięki memom i innym dostępnym w sieci śmiesznym treściom. Ich znajomość rozpoczęła się od przesyłania sobie takich właśnie materiałów.

Aplikacja oferuje także możliwość stworzenia „standardowego” profilu, w ramach którego podaje się informacje o sobie oraz udostępnia się swoje zdjęcia. 

Na koniec warto dodać, że od lutego tego roku w aplikacji dokonano już ponad pół miliona dopasowań. Schmooze jest dostępny na telefony z Androidem i iOS.

Źródło: AntyRadio

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.