Sandra Bullock i jej najlepsze filmy. Ranking TOP 10

15.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Sandra Bullock i jej najlepsze filmy. Ranking TOP 10
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Bohaterką naszego najnowszego zestawienia jest Sandra Bullock. Filmy z jej udziałem reprezentują cały przekrój gatunkowy – od komedii romantycznych po dramaty i thrillery sci-fi. Znajdziecie tu wiele docenionych produkcji, zarówno nowych, jak i takich, które powracają na ekrany od przeszło dwóch dekad. Jest to zatem świetny sposób na dostrzeżenie ewolucji, jaka dokonała się w aktorce.

Na nowe występy Sandry przyjdzie nam nieco poczekać. W ubiegłym roku zawiesiła bowiem swoją karierę, chcąc oddać się macierzyństwu. W oczekiwaniu na kolejne, wielkoformatowe premiery z jej udziałem nie musicie jednak próżnować! Wszystkie z poniższych propozycji znajdziecie w bibliotekach popularnych serwisów VOD. Domowy seans jest zatem jak najbardziej możliwy, a nawet rekomendowany!

Ranking filmów z Sandrą Bullock

1. Wielki Mike (Netflix)

Najlepsze filmy z Sandrą Bullock otwiera tytuł oparty na faktach. Jego scenariusz bazuje na książce “The Blind Side: Evolution of a Game” autorstwa Michaela Lewisa i przybliża prawdziwą historię Michaela Ohera – byłego gracza futbolu amerykańskiego. Na samym początku jego ścieżka zawodowa wydawała się jednak zaledwie mglistym marzeniem…

Mike (Quinton Aaron) jako nastolatek nie doświadczył rodzinnego ciepła, a własne cztery kąty zastąpiły mu ulica i blokowiska. Niespodziewanie odnalazł jednak w życiu swojego anioła stróża. To Leigh Anne Tuohy (Sandra Bullock), zamożna kobieta, która postanowiła dać mu dom, szansę na lepsze jutro, a przede wszystkim – rodzinę.

Tę poruszającą historię znajdziecie w zasobach serwisu Netflix.

2. Miasto gniewu (Cineman)

“Miasto gniewu” to filmowy komentarz na napięcia rasowe i społeczne, zauważalne wśród członków społeczności L.A. Jego bohaterowie – zupełnie obcy sobie ludzie o odmiennym pochodzeniu, kolorze skóry, profesjach i relacjach rodzinnych na kilka dni przed świętami Bożego Narodzenia stają w obliczu próby, której nie sposób sprostać. Ich dotychczas niezależne od siebie losy splatają się zaś w jedną całość.

Dramat wyreżyserował Paul Haggis (“Za wszelką cenę”, “W Dolinie Elah”, “Casino Royale”). W filmie wystąpili m.in. Sandra Bullock, Don Cheadle, Matt Dillon, William Fichtner oraz Brendan Fraser.

3. Dom nad jeziorem (Chili, Rakuten TV)

Jeżeli Keanu Reeves, Sandra Bullock i filmy romantyczne to trio wpisujące się w Wasze gusta, koniecznie zobaczcie “Dom nad jeziorem”. Ten zamieszkuje dwoje lokatorów – młoda lekarka o imieniu Kate (Bullock) oraz architekt Alex (Reeves) – którzy… zupełnie nie wiedzą o sobie nawzajem.

Jak się później okaże, dzieli ich bowiem czas, dokładnie dwa lata. Jedynym sposobem, aby pokonać jego barierę, jest magiczna skrzynka pocztowa i więź, która z czasem zaczyna się między nimi nawiązywać. 

Tytuł jest dostępny w bibliotece serwisów Chili oraz Rakuten TV.

4. Bullet Train (Chili, Loomi, Rakuten TV, HBO Max – od 09/04/2023)

Ubiegłoroczne filmy z Sandrą Bullock reprezentuje głośny “Bullet Train”. Jeżeli poszukujecie potężnej dawki akcji i nie mniejszej humoru, to tytuł skrojony pod Wasze potrzeby.

Płatni zabójcy – jeszcze o tym nie wiedząc – znaleźli się na pokładzie tego samego, pędzącego z równie zabójczą prędkością pociągu. Co gorsza, sprowadziły ich tam sprzeczne ze sobą cele. Chcąc czy nie chcąc, konfrontacja jest więc nieunikniona. Kto wyjdzie z niej cało?

W rolach głównych: Brad Pitt, Joey King, Aaron Taylor-Johnson, Brian Tyree Henry oraz Andrew Koji.

Film już wkrótce doczeka się swojej premiery na platformie HBO Max. Znajdziecie go też w kilku innych serwisach VOD.

5. Speed (Apple TV+, Rakuten TV)

Nie zwalniamy tempa, o co zadbał “Speed” – kolejny tytuł, w którym aktorski duet w składzie: Sandra Bullock i Keanu Reeves dokonuje niemożliwego. Tym razem przeszkodą pomiędzy nimi nie jest już czas, lecz psychopatyczny Howard Payne (Dennis Hopper), który pragnie rozdzielić ich na dobre.

Narzędziem w jego rękach jest bomba, którą podkłada pod autobus pełen pasażerów. Ten wybuchnie, jeśli zwolni do prędkości poniżej 50 mil na godzinę. Los wszystkich znajdujących się na pokładzie zależy teraz od świadomej zagrożenia Annie Porter (Sandra Bullock). Z opresji próbuje wybawić ją funkcjonariusz policji, Jack Traven (Keanu Reeves), który dostaje się do wnętrza pojazdu.

“Speed” znajdziecie m.in. w bibliotece serwisu Apple TV+.

6. Niewybaczalne (Netflix)

Dramat z 2021 roku ukazuje historię Ruth Slater (Sandra Bullock) – byłej osadzonej za dokonanie brutalnego przestępstwa, która po wyjściu na wolność musi mierzyć się ze stygmatyzacją ze strony lokalnej społeczności. Osądzana i bez szansy na rozgrzeszenie ratunku poszukuje w odbudowaniu relacji z własną siostrą, z którą była zmuszona wcześniej zerwać kontakt. Najpierw musi ją jednak odnaleźć.

Tytuł oparto na brytyjskim miniserialu pt. “Unforgiven” z 2009 roku.

7. Ja cię kocham, a ty śpisz (Disney+, Apple TV+, Chili)

Romantyczne filmy z Sandrą Bullock powracają za sprawą wiecznie żywego “Ja cię kocham, a ty śpisz”.

Poznajcie niezwykłą historię Lucy (Bullock), która w przeprowadzce do Chicago upatruje szansy na dobrą pracę, w szerszej perspektywie zaś – szczęście. Wszystko jednak w swoim czasie. Pierwszym krokiem w kierunku wymarzonej przyszłości jest dla niej zdobycie posady na kasie w metrze.

Właśnie tam zakochuje się w nieznajomym (Peter Gallagher), który codziennie, obojętnie ją mija. Wymierzony w niego chuligański atak zapoczątkuje później bieg zdarzeń, który wymyka się nawet śmiałym planom Lucy.

Film jest dostępny m.in. na platformie Disney+.

8. Grawitacja (Chili, Rakuten TV)

Bez perturbacji nie obędzie się i tym razem. Fakt, że bohaterowie doświadczają ich w kosmosie, znacznie komplikuje zaś sprawę.

Dr Stone (Sandra Bullock) i Matt Kowalsky (George Clooney) uczestniczą w misji kosmicznej, której celem jest naprawa sędziwego Teleskopu. Jej powodzenie, przede wszystkim zaś życie załogi, staje pod znakiem zapytania z chwilą, gdy stacja kosmiczna zostaje zdewastowana przez pozostałości rosyjskiego satelity. Czy ocalali zdołają wrócić na Ziemię?

9. Dwa tygodnie na miłość (Apple TV+, Chili)

Sandra Bullock filmy z gatunku komedii romantycznych opanowała do perfekcji, czego kolejnym dowodem jest niniejszy tytuł. Fakt, że na ekranie partneruje jej nie kto inny jak Hugh Grant, mógłby oszczędzić nam zresztą tego przydługiego wstępu. To po prostu musi być komedia romantyczna!

Lucy (Bullock) to świetnie wykształcona prawniczka, która z oddaniem broni interesów uciśnionych. Stanowi tym samym brakujący element w wielkiej korporacji, na czele której stoi egocentryczny i nieodpowiedzialny milioner, George (Grant). Nie bez oporów godzi się zasilić jej szeregi – jednak wypowiedzenie jest tylko kwestią czasu. Kiedy decyduje się na ten ruch, sprawy zaczynają się komplikować.

10. Nie otwieraj oczu (Netflix)

TOP filmy z Sandrą Bullock zwieńcza głośny tytuł Netflixa z 2018 roku – “Nie otwieraj oczu”. Thriller sci-fi osadzono w rzeczywistości, w której władzę przejmuje nieznana, śmiercionośna siła. Ktokolwiek zobaczy ją na własne oczy, nie jest w stanie żyć z tym dłużej. Jedyny ratunek w pozostaniu ślepym na jej okrucieństwo – i nie mowa tu o przenośni.

W poszukiwaniu ratunku dla siebie i swoich dzieci Malorie (Bullock) decyduje się odbyć dwudniową podróż z nurtem rzeki. Zasłonięte oczy utrudniają jednak przeprawę. A niebezpieczeństw w drodze pod dostatkiem…

W obsadzie znaleźli się też Trevante Rhodes, Sarah Paulson i John Malkovich. Film wyreżyserowała Susanne Bier (“W lepszym świecie”, “Wesele w Sorrento”, “Bracia”).

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.