Search icon

Sandman – kultowy komiks DC już wkrótce na Netfliksie! Mamy trailer i datę premiery

11.06.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Sandman – kultowy komiks DC już wkrótce na Netfliksie! Mamy trailer i datę premiery
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Podczas Netflix Geeked Week uchylono rąbka tajemnicy co do kolejnej, nadchodzącej nowości VOD. Mowa o serialu Sandman, powstałym na bazie serii komiksów autorstwa Neila Gaimana, którego zwiastun i datę premiery właśnie poznaliśmy. 

Sandman – zwiastun 

Zwiastun ukazuje nam wielki powrót Snu (Morfeusza) – Króla Snów, władcy świata koszmarów – jak sam siebie nazywa. Po przeszło 100 latach niewoli nastała najwyższa pora na przywrócenie ładu w jego osamotnionym królestwie – Śnieniu.

Jest taki inny świat, do którego trafia każdy i każda z nas. Wystarczy tylko zamknąć oczy i zasnąć… To miejsce zwane Śnieniem, w którym Władca Snów, Sandman (Tom Sturridge), nadaje kształt wszystkim naszym najgłębiej skrywanym lękom i fantazjom. Po tym jednak jak Sen zostaje nieoczekiwanie porwany i staje się więźniem przetrzymywanym przez całe stulecie, jego nieobecność daje początek całej serii zdarzeń, które na zawsze odmienią światy snu i jawy. Aby przywrócić porządek, Sen musi odbyć długą podróż w czasie i przestrzeni oraz naprawić błędy, które popełnił podczas swojego niezwykle długiego trwania. Na swej drodze ponownie spotyka on dawnych przyjaciół i wrogów, a także poznaje nowe istoty – tak kosmiczne, jak i ludzkie.

Sen, przynajmniej ten w odsłonie DC, nie jest jednak rycerzem w lśniącej zbroi. Działa przede wszystkim w interesie własnym i pozostałych Nieskończonych – swojego rodzeństwa: Losu, Śmierci, Zniszczenia, Rozpaczy, Pożądania i Maligny, będących uosobieniem otaczającej nas rzeczywistości. 

Obsada Sandmana prezentuje się następująco: Tom Sturridge jako Sen, Gwendoline Christie jako Lucyfer, Vivienne Acheampong jako Lucienne, Boyd Holbrook jako Koryntczyk, Charles Dance jako Roderick Burgess, Kirby Howell-Baptiste jako Śmierć, Mason Alexander Park jako Pożądanie oraz Donna Preston jako Rozpacz. 

Wśród twórców i producentów wykonawczych znaleźli się zaś Neil Gaiman (wspomniany autor pierwowzoru tytułu), showrunner Allan Heinberg oraz David S. Goyer.

Sandman – kiedy premiera?

Premiera Sandmana już 5 sierpnia 2022 roku na Netfliksie. Docierają do nas głosy, że może to być jedna z silniejszych propozycji ostatnich lat od giganta streamingu. Zamierzacie przekonać się o tym osobiście? 

Źródło: Netflix

nano google news

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.