One UI 6.0 i Android 14 w wersjach beta już dostępne na telefonach Samsung (niektórych)

18.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
One UI 6.0 i Android 14 w wersjach beta już dostępne na telefonach Samsung (niektórych)
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Kolejne wersje systemu operacyjnego Android oznaczają dla producentów konieczność aktualizacji nakładki systemowej. Samsung właśnie udostępnił wersję beta swojego oprogramowania – One UI 6.0. Pracuje pod kontrolą Androida 14, a rozwiązanie przetestują właściciele Galaxy S23.

Właściciele Samsungów Galaxy S23 mogą już pobrać wersję beta

Nie jest żadną nowością, że najnowsze oprogramowanie trafia najpierw na flagowe smartfony. W przypadku Samsunga zwykle oznacza to najnowsze urządzenia Galaxy S. Tym razem z możliwości przetestowania najnowszego oprogramowania ucieszą się posiadacze Samsungów Galaxy S23, choć jeszcze nie wszyscy. Koreański producent stopniowo udostępnia nowy system operacyjny Android 14 wraz z autorską nakładką One UI w wersji 6.0. Jeśli pierwsze testy przebiegną pomyślnie, zapewne w dalszej kolejności taką możliwość dostaną też inni użytkownicy, także modeli z niższych serii.

W Samsung Members pojawiła się możliwość aktualizacji do Android 14
W Samsung Members pojawiła się możliwość aktualizacji do Android 14

Na jakich urządzeniach można przetestować wersję beta Androida 14?

W pierwszej kolejności możliwość aktualizacji dostali użytkownicy programu Samsung Members, którzy posiadają jeden z następujących modeli:

 • Samsung Galaxy S23
 • Samsung Galaxy S23+
 • Samsung Galaxy S23 Ultra

Jakie zmiany w One UI 6.0?

Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że nowe wersje systemu Android i nakładki systemowej Samsunga nie są rewolucyjne. To raczej usprawnienie poprzedniej odsłony oprogramowania. W Android 14 i One UI 6.0 pojawiło się też trochę zmian kosmetycznych.

Zmiany w najnowszej wersji beta:

 • nowy sposób dostosowania treści na ekranie blokady
 • możliwość ustawienia zegara w innym miejscu na ekranie blokady
 • ulepszone powiadomienia na ekranie blokady
 • drobne zmiany w aplikacji aparatu
 • nowe czcionki
 • nowe emotki
 • usprawnione animacje, m.in. animacja otwierania folderu
 • belka skrótów do ustawień (ściągana z góry ekranu) bardziej przypomina teraz rozwiązanie z Androida 14 bez nakładki
 • kategoria „Bateria” w menu Ustawienia
 • aplikacja pogodowa pokaże też godziny wschodu i zachodu słońca, a także fazy księżyca
One UI 6.0 i Android 14 w wersji beta trafiają na Galaxy S23
Źródło: @xanodios (Twitter)

Oczywiście, nie zabrakło też dość standardowych zmian, jak poprawienie poziomu zabezpieczeń oraz „ogólne” usprawnienie działania oprogramowania.

Nowy wygląd aplikacji pogody w One UI 6.0
Źródło: @xanodios (Twitter)

Dlaczego warto mieć aktualne oprogramowanie na smartfonie?

Najnowsze oprogramowanie to nie tylko nieco zmieniony wygląd ikon, czcionek, czy kilka dodatkowych funkcji. Najważniejszy jest w nim wysoki poziom bezpieczeństwa. Z tego względu zawsze warto instalować wszelkie łatki zabezpieczeń, czy nowe wersje nakładki systemowej. Dlaczego to aż tak ważne?

Dobre zabezpieczenie pozwala lepiej chronić naszą prywatność w sieci. Dobrze zabezpieczone dane są dla osób trzecich trudniejsze do przechwycenia. A mówimy o tak istotnych informacjach, jak dane do logowania do bankowości, nasze dane wrażliwe, szczegółowe dane osobowe, informacje na temat kart płatniczych i kredytowych, czy prywatne zdjęcia i filmy.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.