Nowy czytnik linii papilarnych w ekranach Samsung OLED 2.0 będzie 2,5 miliarda razy bezpieczniejszy

14.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Nowy czytnik linii papilarnych w ekranach Samsung OLED 2.0 będzie 2,5 miliarda razy bezpieczniejszy
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Użytkownicy smartfonów coraz bardziej cenią sobie swoją prywatność i chcą chronić swoje dane przed dostaniem się ich w niepowołane ręce. Producenci nowoczesnych urządzeń prześcigają się w tworzeniu coraz to lepszych zabezpieczeń, ale prawdziwą rewolucję w tej dziedzinie planuje firma Samsung.

Smartfony będą 2,5 miliarda razy bardziej bezpieczne

Nad nową technologią biometrycznego uwierzytelniania pracuje firma Samsung. Celem projektu jest usprawnienie popularnych od wielu lat w smartfonach z systemem Android czytników linii papilarnych zintegrowanych z ekranem.

Wspominania już koreańska firma od kilku miesięcy rozwija wyświetlacze nowej generacji, tak zwane OLED 2.0. Będą one w stanie odczytywać linie papilarne całą swoją powierzchnią. Co więcej, pozwolą na rozpoznawanie kilku odcisków jednocześnie.

Według przedstawicieli firmy Samsung Display, wykorzystywanie jednocześnie odcisków trzech palców do uwierzytelniania jest 2,5 miliarda razy bardziej bezpieczne niż używanie tylko jednego odcisku.

touch id smasung

Kolejnym usprawnieniem będzie także fakt, że do skanowania odcisków palców wykorzystać będzie można powierzchnię całego ekranu. Skończą się więc problemy związane z koniecznością umieszczania palca w konkretnym miejscu.

Bardzo możliwe, że opracowywane przez Samsunga rozwiązanie będzie podobne do technologii firmy ISORG, która nosi nazwę OPD (Organic Photo Diode). Podobno jest już ona gotowa do wykorzystania w seryjnej produkcji.

Dyrektor generalny firmy ISORG twierdzi jednak, że nowy standard Samsunga pojawi się w 2025 roku, a koreańska firma będzie zarówno pionierem, jak i liderem w branży w tym konkretnym obszarze.

Źródło: Sammobile

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.