Pierwsze przecieki zdradzają kilka szczegółów nowego Samsunga M13 5G

08.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Pierwsze przecieki zdradzają kilka szczegółów nowego Samsunga M13 5G
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Jeden z najtańszych modeli Samsunga niedługo zadebiutuje na rynku. Niedawno poznaliśmy garść informacji o tym smartfonie. Pochodzą z Indii, gdzie ruszyła już masowa produkcja tego modelu. Nowy Samsung Galaxy M13 5G prawdopodobnie będzie tym, co tak lubiliśmy w serii Galaxy M!

Samsung odszedł od koncepcji modeli „M”, ale chyba do niej wraca

Jeszcze kilka lat temu podział gamy modelowej smartfonów Samsunga był dość jasny:

  • Samsung Galaxy S – flagowe urządzenia
  • Galaxy A – modele ze średniej półki z wyglądem nawiązującym do flagowców
  • Samsung Galaxy M – modele ze średniej półki z dobrą baterią
  • Samsung Galaxy J – najtańsza seria

Gdy Samsung zdecydował się jednak na wycofanie z oferty modeli Galaxy J, dotychczasowy podział stracił na znaczeniu. Seria M przejęła bowiem część ich cech, a jednocześnie koreański producent zaczął odchodzić od wyróżniania telefonów tej linii długim czasem pracy na jednym ładowaniu.

Chłodne przyjęcie przez użytkowników takiej decyzji sprawiło, że sytuacja może się na szczęście zmienić.

samsung m12
Obecna generacja – Samsung M12

Samsung Galaxy M13 5G ma mieć sporą baterię 6000 mAh i energooszczędne podzespoły.

Co, poza sporym ogniwem, odpowiada za długi czas pracy na baterii? W modelach Galaxy M były to dość słabe podzespoły. Niska rozdzielczość ekranu pozwala na zastosowanie nieco słabszego i mniej prądożernego procesora. Tak będzie właśnie w przypadku M13 5G. Samsung zastosuje tam 6,5″ ekran HD+, choć jego odświeżanie może być podniesione 90 Hz lub nawet 120 Hz. W zestawie z 6 GB RAM i jednym z podstawowych procesorów, telefon powinien pozwolić na długą pracę na jednym ładowaniu. To zapewne będzie odbywać się wyłącznie przewodowo z mocą 15-18 W.

Podzespoły podobne do modelu A13 5G?

Samsung być może zdecyduje się na wykorzystanie komponentów znanych z niedrogiego modelu A13 5G. Wspomniany smartfon pojawił się na rynku na początku grudnia 2021 roku. Pracuje pod kontrolą Androida 11, a za jego wydajność odpowiada procesor MediaTek Dimensity 700 5G zbudowany w 7 nanometrowej technologii.

samsung a13
Samsung A13 5G – M13 może dzielić z nim podzespoły (fot. Samsung)

Smartfon ma otrzymać jeden z podstawowych obiektywów stosowanych w Samsungach: 50 MP z przysłoną f/1.8. Dodatkowo znajdziemy tam dwa „oczka” po 2 MP – do zdjęć makro i głębi. Tu raczej pojawi się pewna różnica. Ze wstępnych zdjęć obudowy Samsunga M13 5G wynika, że będzie miał podwójny aparat. Prawdopodobnie zobaczymy tam więc 50 MP obiektyw główny, jak w A13 5G, a także szeroki kąt 5 MP lub 8 MP.

W telefonach z niskiej półki cenowej (niecałe 150 dolarów) raczej nie możemy spodziewać się wodoszczelności, czy czytnika odcisków palca w ekranie. Możemy natomiast liczyć na NFC, Bluetooth 5.1 lub 5.2, wielozakresowe Wi-Fi i złącze słuchawkowe. To wystarczy dla większości mniej wymagających użytkowników, a ogromnym plusem pozostanie możliwość pracy na baterii nawet przeze 2-3 dni. Jeśli doniesienia się potwierdzą, nowy Samsung Galaxy M13 5G może stać się prawdziwym hitem.

Zdjęcie główne pochodzi z serwisu 91mobile.

Zobacz także inne artykuły o smartfonach

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.