Search icon

Jeszcze przed premierą poznaliśmy cenę (i nie tylko) Samsunga Galaxy Z Fold 4

06.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jeszcze przed premierą poznaliśmy cenę (i nie tylko) Samsunga Galaxy Z Fold 4
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wielkimi krokami zbliża się premiera nowych Samsungów, ale my już wcześniej mamy garść informacji. Ostatnie pogłoski mówią o tym, ile będzie kosztował Samsung Galaxy Z Fold 4. Poznajemy też część jego specyfikacji, m.in. dane na temat szybkiego ładowania. Zachęcamy też do przeczytanie poprzedniej porcji plotek o składanych telefonach Samsunga.

Samsung stawia na wytrzymałość w Galaxy Z Fold 4

Jak wiadomo, Samsung Galaxy Z Fold 4 ma dwa ekrany. Ten większy dostępny jest po rozłożeniu urządzenia. Gdy go nie potrzebujemy, możemy używać mniejszego, lecz w pełni funkcjonalnego ekranu zewnętrznego. Będzie chroniony najlepszym obecnie dostępnym szkłem hartowanym – Gorilla Glass Victus+. Takie samo rozwiązanie Samsung zastosował między innymi we flagowym Galaxy S22. Powłoka Gorilla Glass Victus+ znajdzie się też na tylnej części smartfona.

Według doniesień ekran w Galaxy Z Fold 4 dostanie odświeżanie 120 Hz i maksymalną jasność aż 1000 nitów.

Dużym plusem ma być też poprawiona bateria. W stosunku do poprzednika (Samsung Galaxy Z Fold 3), w „czwórce” naładujemy ją z mocą 25 W. Ogniwo o pojemności 4400 mAh naładujemy do połowy w zaledwie 30 minut. Poprzednik w tym czasie pozwalał naładować baterię do około 30%.

Samsung Galaxy Z Fold 4
źródło: 91mobiles

Poprawiona wydajność w Samsung Z Fold 4

Nikogo nie powinno dziwić, że najnowszy składany Samsung otrzymuje jeszcze wydajniejsze podzespoły. Procesorem w tym przypadku ma zostać układ Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1.Jest o 15% szybszy od procesora w Z Fold 3. Wydajność GPU wzrosła o 59%, a NPU: o aż 68%.

Być może w nowych składanych Samsungach zadebiutuje pamięć UFS 4.0.

Najnowsza generacja pamięci UFS 4.0 pozwoli na lepszą przepustowość, a także zmniejszenie rozmiarów kości. Może to pozwolić na zamontowanie w składanym Samsungu pamięci o pojemności nawet 1 TB. Z pewnością na rynek trafią też jednak warianty 256 GB i 512 GB.

Galaxy Z Fold 4
źródło: 91mobiles

Cena Samsunga Galaxy Z Fold 4

Wszyscy jesteśmy przyzwyczajeni do rosnących cen smartfonów, szczególnie gdy mówimy o modelach z górnej półki. Samsung Galaxy Z Fold 4 jest nie tylko flagowcem, ale także smartfonem składanym. Wszystko to sprawia, że może być naprawdę drogi

Prawdopodobnie cena nowego Galaxy Z Fold 4 nie zmieni się jednak w stosunku do poprzednika.

Obecnie sprzedawany model kosztuje około 8300 złotych (12 GB RAM i 256 GB na dane) do 8800 złotych (12 GB RAM i 512 GB na dane). Jeśli pogłoski się potwierdzą, Samsung może nas mile zaskoczyć.

Czy litera „Z” zniknie z nazwy modelu?

Od czasu rosyjskiej agresji w Ukrainie litera „Z” wielu osobom źle się kojarzy. Z tego względu została już usunięta z nazwy składanych modeli Samsunga w kilku krajach – w Litwie, Łotwie i Estonii. Jeśli Samsung globalnie usunie literę z nazwy modelu, 10 sierpnia 2022 roku swoją premierę będą miały modele Samsung Galaxy Flip 4 i Samsung Galaxy Fold 4.

nano google news

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.