Samsung Galaxy Z Flip 5 – wciąż składany, ale o wiele większy

10.04.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Samsung Galaxy Z Flip 5 – wciąż składany, ale o wiele większy
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Samsung posiada obecnie w swojej ofercie dwie linie składanych smartfonów. Seria Galaxy Z Fold ma dość standardowe rozmiary, ale po rozłożeniu użytkownik dostaje do dyspozycji ogromny ekran porównywalny rozmiarem do tabletu. Z kolei Samsungi Galaxy Z Flip są raczej kompaktowymi urządzeniami. Rozłożone mają wymiar zbliżony do typowych telefonów, ale po złożeniu stają się o połowę mniejsze, dzięki czemu łatwiej mieszczą się np. w kieszeni. Oba modele smartfonów posiadają dodatkowy zewnętrzny wyświetlacz i to właśnie on powinien znacznie urosnąć w nadchodzącym Galaxy Z Flip 5.

Samsung Galaxy Z Flip 5 ze znacznie powiększonym wyświetlaczem

Ciężko wyobrazić sobie, by Samsung Galaxy Z Flip dostał większy wyświetlacz wewnętrzny. Już dziś wypełnia on niemal całą powierzchnię telefonu po jego rozłożeniu. Zastosowanie większego ekranu wymagałoby więc zwiększenia rozmiarów Samsunga Z Flip. Tego z pewnością nie chcieliby klienci, gdyż zmniejszyłoby to kompaktowość i poręczność urządzenia będąca jego największą zaletą.

Zewnętrzny wyświetlacz w Samsung Galaxy Z Flip 5 ma mieć przekątną 3,5 cala.

Z pogłosek dowiadujemy się, że zewnętrzny ekran Samsunga Galaxy Z Flip 5 ma mieć przekątną 3,5″. To spora zmiana w stosunku do poprzedników. Na wyświetlaczu Galaxy Z Flip 4 i starszych generacji mogliśmy właściwie tylko odczytać godzinę i powiadomienia.

samsung galaxy z flip zewnętrzny ekran
Składane Samsungi Galaxy Z Flip miały dotąd dość małe wyświetlacze zewnętrzne.

Wraz ze wzrostem rozmiaru wyświetlacza możemy spodziewać się również dodatkowych opcji w oprogramowaniu. Tylko wtedy zmiana będzie naprawdę korzystna. Być może pojawią się podobne funkcje, do tych znanych z Galaxy Z Fold.

Nowy kształt zewnętrznego wyświetlacza

Spory ekran zewnętrzny ma mieć dość nietypowy kształt. W jednym z rogów zobaczymy wcięcie sięgające połowy szerokości wyświetlacza. Podyktowane jest to obecnością aparatów. Co do walorów estetycznych takiego rozwiązania, to zdania będą zapewne mocno podzielone. Na pewno jest ono unikalne, ale z drugiej strony przypomina nową formę niezbyt lubianego notcha, czy wcięcia w ekranie, które zmniejszają powierzchnię samego wyświetlacza.

Galaxy Z Flip 5 wcięcie w ekranie

Poza ekranem w tej części obudowy mamy też dwa spore obiektywy aparatu. Używając składanego, kompaktowego modelu koreańskiego producenta, możemy między innymi użyć zewnętrznego wyświetlacza do podglądu zdjęć. Tym samym zdjęcie selfie wykonamy bardzo dobrym, głównym obiektywem.

Kiedy premiera Samusung Galaxy Z Flip 5?

Na ten moment nie ma potwierdzonych informacji, kiedy telefon trafi do sprzedaży. Poprzednie generacje miały swoją premierę latem, więc można oczekiwać, że także Samsung Galaxy Z Flip 5 pokazany zostanie światu w sierpniu 2023 roku.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.