Samsung Galaxy Watch 5 Pro w końcu z dobrą baterią (prawdopodobnie)

26.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Samsung Galaxy Watch 5 Pro w końcu z dobrą baterią (prawdopodobnie)
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Samsung przyzwyczaił nas już do pokazywania nowego sprzętu w ramach wydarzenia Galaxy Unpacked. Najbliższe zaplanowano na 10 sierpnia 2022 roku i tradycyjnie możemy uczestniczyć w nim przez Internet. Powinniśmy wtedy poznać szczegóły dotyczące nowych, składanych Samsungów Galaxy Z Flip 4 i Z Fold 4. Pojawi się też nowa rodzina zegarków sportowych Samsung Galaxy Watch 5. Tym, co interesuje wiele osób jest zapowiedź, że bateria Galaxy Watch 5 pozwoli na naprawdę długi czas pracy.

Premiera Samsung Galaxy Watch 5

Sprzedawane obecnie zegarki sportowe Samsunga cieszą się bardzo dobrymi opiniami użytkowników i recenzentów. Galaxy Watch 4 i Galaxy Watch 4 Classic są wręcz uznawane za jedne z najlepszych smartwatchy na rynku. Do zalet zegarków należy świetne wykonanie, bogata funkcjonalność, a także stylowy wygląd. Już za dwa tygodnie przekonamy się, czy Samsungowi uda się utrzymać wysoki poziom. Z nieoficjalnych zapowiedzi wynika jednak, że koreański producent szykuje dla nas „coś extra”.

Bateria Samsung Watch 5 Pro pozwoli nawet na 3 dni intensywnej pracy.

Być może wśród mniej zaawansowanych zegarków sportowych, a tym bardziej opasek fitness, taki czas nie robi wrażenia. Jeśli jednak spojrzymy na rzeczywistą konkurencję, zegarki z wieloma czujnikami oraz modułem GPS, ciężko znaleźć równie dobry wynik. Dwa dni intensywnego użytkowania to rewelacyjny czas, jeśli więc jeden z modeli Samsunga Galaxy Watch 5 go przekroczy, stanie się niekwestionowanym rekordzistą. Być może tak pojemny akumulator znajdzie się w wariancie z dopiskiem Pro.

Ogromna bateria Galaxy Watch 5 Pro może mieć nawet 572 mAh! To aż 60% więcej, niż wynosi pojemność ogniwa w Galaxy Watch 4. Do tego producent powinien dodać możliwość szybkiego ładowania 10 W.

Samsung Galaxy Watch

Co już wiemy o Samsungu Galaxy Watch 5?

Informacje o sporej baterii w nowym zegarku Samsunga przekazał za pośrednictwem Twittera Ice Universe. To znany leakster, którego doniesienia wielokrotnie się już potwierdzały. Smartwatch będzie pracował pod kontrolą nowego systemu operacyjnego Wear OS 3 z nakładką One UI Watch.

Cena Samsunga Galaxy Watch 5 będzie zależała od wybranego wariantu. Z pewnością, podobnie jak w poprzedniku, pojawią się wersje o wielkości 40 i 44 milimetrów. Zapewne pojawi się też wariant z obsługą 4G. W zegarkach Galaxy Watch czwartej generacji pojawiła się też wersja Classic z bardziej eleganckim designem i w rozmiarach 42 lub 46 mm. Koszt zakupu najdroższej odmiany z wielką baterią może przekroczyć 2500 złotych.

Zdjęcie główne: 91mobiles/Evan Blass

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.