Android 13 już dostępny na tabletach Samsung Galaxy Tab S8

26.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Android 13 już dostępny na tabletach Samsung Galaxy Tab S8
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Aktualizacja tabletów Samsung rozpoczęta! Koreański producent wyposaży najnowszy system operacyjny na urządzenia z serii Galaxy Tab S8. Wcześniej Android 13 trafił na wybrane modele smartfonów tej marki.

Aktualizacja tabletów Samsung Galaxy Tab S8

Jeszcze w połowie tego roku dowiedzieliśmy się, że Samsung planuje objąć sprzedawany sprzęt wieloletnimi aktualizacjami. Długie wsparcie i dostarczanie nowych funkcjonalności na smartfony, tablety i smartwatche mogą być więc zachętą dla kupujących.

Całkiem niedługo po prezentacji najnowszego systemu operacyjnego Google, zaczął trafiać na kolejne urządzenia Samsunga. Teraz przyszła kolej na tablety serii Samsung Galaxy Tab S8.

Procedura dostarczania najnowszego systemu do tabletów Galaxy Tab S8, Galaxy Tab S8+ i Galaxy Tab S8 Ultra została już rozpoczęta. Do kolejnych urządzeń aktualizacja tabletów Samsunga nie trafi w jednym momencie, a jest nieco rozciągnięta w czasie. Warto dodać, że flagowe tablety koreańskiego producenta pojawiły się na rynku równocześnie z serią smartfonów Galaxy S22.

aktualizacja tabletów Samsung do Android 13

Tablet powinien wyświetlić powiadomienie o dostępnej aktualizacji. Można też przejść do takiej opcji, wchodząc w ustawienia i zakładkę „Aktualizacje i oprogramowanie„. Jeśli nie jest jeszcze dostępna, najlepiej uzbroić się w cierpliwość. Dostępne są trzy aktualizacje softu dla poszczególnych modeli:

  • Aktualizacja X706BXXU2BVK4 dla Samsung Galaxy Tab S8
  • Aktualizacja X806BXXU2BVK4 dla Samsung Galaxy Tab S8+
  • Aktualizacja X906BXXU2BVK4 dla Samsung Galaxy Tab S8 Ultra

W dalszej kolejności aktualizacja tabletów Samsunga pojawi się dla modeli Galaxy Tab S7 i Galaxy Tab S7+.

Aktualizacja 13 dostępna dla smartfonów Samsunga

Najpierw Samsung dostarczył najnowszy system Android 13 z nakładką One UI 5 dla posiadaczy flagowych Samsungów Galaxy S22, S22+ i S22 Ultra. Następnie system zaczął być dystrybuowany do starszych i słabszych urządzeń. To m.in. starsze flagowce (Samsung Galaxy S20, Samsung Galaxy S21, Samsung Galaxy Note 20), a także smartfony ze średniej półki (Samsung Galaxy A53 5G, Samsung Galaxy A33 5G).

Koreańczycy nie zapomnieli też o właścicielach najnowszych składanych smartfonów – Galaxy Z Flip 4 i Galaxy Z Fold 4. Także właściciele „składaków” trzeciej generacji mogą liczyć na pojawienie się Androida 13. Powinno nastąpić to jeszcze w listopadzie 2022 roku.

Może zainteresują Cię także te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.