Masz zegarek lub słuchawki Samsunga i Galaxy S23? Dostaniesz dodatkowe funkcjonalności!

05.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Masz zegarek lub słuchawki Samsunga i Galaxy S23? Dostaniesz dodatkowe funkcjonalności!
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Posiadanie kilku urządzeń wyprodukowanych przez jedną markę czasem daje nam pewne korzyści. Jest tak również w przypadku Samsunga Galaxy S23, gdy sparujemy go z jednym z urządzeń Samsung Wearables. Mowa między innymi o smartwatchu lub słuchawkach z serii Galaxy Buds.

Sprawdź również nasze artykuły o smartfonach serii Samsung Galaxy S23 pokazanych na konferencji Unpacked 2023.

Sparuj słuchawki Galaxy Buds z Samsungiem Galaxy S23 w aplikacji Galaxy Wear

Pełnię możliwości słuchawek Samsung Galaxy Buds poczujesz po sparowaniu ich ze swoim Galaxy S23. Używając aplikacji Galaxy Wear uzyskujemy dostęp do wielu ustawień. Słuchawki posiadają funkcję ANC (aktywna redukcja szumów otoczenia). W aplikacji bez trudu dostosujesz ją do swoich oczekiwań. Możemy też skorzystać z opcji Dźwięków otoczenia. Wtedy mikrofony zamontowane w słuchawkach przekażą dźwięki słuchaczowi. Może być to przydatne wtedy, gdy nie chcesz zupełnie odcinać się od otoczenia.

Panele dotykowe po zewnętrznej stronie słuchawek pozwalają obsługiwać sprzęt gestami.

Do wyboru mamy kilka gestów:

  • dotknięcie
  • dwukrotne dotknięcie
  • trzykrotne dotknięcie
  • dotknięcie i przytrzymanie

Każdą opcję możemy też wyłączyć, osobno dla lewej i prawej słuchawki. Do każdego gestu przypisujemy jedną z kilku funkcji. To nie tylko możliwości obsługi odtwarzacza muzycznego, ale też funkcji telefonu Samsung Galaxy S23 – sterowanie rozmowami, włączenie Spotify, czy odsłuchanie wiadomości z poczty głosowej.

aktualizacja galaxy bds 2
Słuchawki TWS Samsung Galaxy Buds

Funkcje dostępne wyłącznie po sparowaniu z Samsung Galaxy

W aplikacji Samsung Wear na Samsung Galaxy S23 możemy zmieniać ustawienia EQ (korektor brzmienia audio) i dopasować słuchawki „do swojego ucha”.

Tylko w smartfonach Samsung Galaxy mamy najlepszą jakość brzmienia słuchawek Galaxy Buds. Wtedy przesyłanie dźwięku odbywa się z kodekiem SSC.

Po sparowaniu słuchawek z Galaxy S23 mamy też możliwość łatwego przełączania między urządzeniami przypisanymi do konta Samsung Account. Dla jednych słuchawek źródłem dźwięku może być telewizor, smartfon, czy tablet Samsunga. Słuchawki automatycznie wybierają najbardziej odpowiednie w danym momencie źródło (np. smartfon Galaxy S23, gdy ktoś do nas zadzwoni).

Tylko w Samsungach (także w Galaxy S23) dostajemy Tryb gry. Dźwięk jest wtedy wysyłany z minimalnym opóźnieniem, co nie jest dostępne na innych urządzeniach, niż Samsung Galaxy. Tylko w Samsungu mamy też obsługę głosową asystenta Bixby.

Słuchawki Galaxy Buds 2 Pro jako mikrofon kamery Galaxy S23

Samsung zachęca użytkowników, aby wyposażyli się w zarówno smartfon, jak i słuchawki TWS z serii Galaxy. Dzięki temu możemy liczyć na dodatkowe funkcje. Przykładem jest wykorzystanie słuchawek Galaxy Buds 2 Pro (być może w późniejszym czasie także innych modeli) jako mikrofonu.

Nie chodzi jednak o prowadzenie rozmów, ale o nagrywanie filmów wideo. Kręcąc filmy Samsungiem Galaxy S23 możemy wybrać źródło dźwięku – mikrofon wbudowany w telefon (nagrywanie dźwięku stereo) lub mikrofony słuchawek Galaxy Buds. W tym drugim przypadku słuchawki nagrają dźwięk dookólny – w zakresie 360 stopni.

Opcja nagrywania filmu z dźwiękiem ze słuchawek jest doskonała dla osób nagrywających vlogi. Niezależnie od tego, czy chcesz nagrać film z wakacji, na YouTube lub reklamówkę swojej firmy – ze sprzętem Samsung Galaxy dostaniesz nowe możliwości. Bez problemu oddalisz się od smartfonu, który może pozostać np. na statywie. Zasięg łączności Bluetooth LE Audio wynosi około 10 metrów, co daje całkiem spore pole do popisu.

Kamera W Samsung Galaxy S23 Ultra
Samsung Galaxy S23 Ultra jest dziś najlepszym telefonem do nagrywania wideo (także w 8K).
Dźwięk 360 stopni ze słuchawek Galaxy Buds Pro 2 będzie idealnym uzupełnieniem nagrania.

Smartwatch Samsung Galaxy Watch + Samsung Galaxy S23 to idealna para

Zegarki Samsung Galaxy Watch bez dwóch zdań wyznaczają nowe trendy wśród smartwatchów. Część funkcji jest w nich jednak dostępna tylko dla posiadaczy smartfonów Samsung Galaxy. Właściciele Samsunga Galaxy S23 po sparowaniu telefonu z Galaxy Watch mogą uzyskać wszystkie dane, które na temat użytkownika zbiera zegarek. Mowa m.in. o odczytach EKG, pomiarze nasycenia krwi, czy ciśnienia. Dane zobaczymy w aplikacji Samsung Health Monitor, którą znajdziemy w Galaxy S23. Na innych smartfonach (innych, niż Samsung Galaxy) funkcje te nie będą dostęne.

Wygląd interfejsu Wear OS (w zegarkach Samsung Galaxy Watch) przypomina nakładkę systemową One UI 5.1 z Samsunga Galaxy S23.

Dzięki temu, użytkownicy smartfonów Samsung Galaxy korzystając z zegarka bez trudu odnajdą się w jego menu.

Samsung Galaxy S23

Samsung Galaxy Watch może być wykorzystany do kontroli spustu aparatu w Samsungu Galaxy S23 i innych telefonach Samsunga. Przyciskiem na ekranie zegarka rozpoczniemy nagrywanie wideo lub wykonamy zdjęcie. W ten sposób możemy też kontrolować zbliżenie podczas wykonywania zdjęć i filmów. To bardzo wygodne – zoom kontrolujemy obracaniem koronki wokół wyświetlacza lub „uszczypnięciem” wyświetlacza Galaxy Watch. Funkcje włączymy używając do tego aplikacji Camera Controller.

Ładowanie słuchawek i zegarka przy pomocy Samsunga Galaxy S23

Posiadacze Samsunga Galaxy S23 i innych smartfonów z funkcją indukcyjnego ładowania zwrotnego docenią możliwość ładowania akcesoriów w ten sposób. Nie musimy więc pamiętać o dodatkowych kablach i ładowarkach dla słuchawek, czy smartwatcha.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.