Czy w 2023 roku doczekamy się premiery Samsung Galaxy S23 FE?

21.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Czy w 2023 roku doczekamy się premiery Samsung Galaxy S23 FE?
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wprowadzając do sprzedaży model Galaxy S20 FE Samsung idealnie trafił w oczekiwania wielu klientów. Flagowe podzespoły (wydajność, ekran, aparat) zapakowano w plastikową obudowę i tylko nieznacznie okrojono względem „pełnej” wersji. Dzięki temu niemalże topowy model mógł być oferowany klientom w zdecydowanie niższej cenie. Sukces ten powtórzył Galaxy S21 FE, a kolejny model się nie pojawił. Teraz jednak wiele wskazuje na to, że Samsung Galaxy S23 FE trafi na rynek. Może się to stać szybciej, niż myślicie!

Zapowiedź Samsunga Galaxy S23 FE

Premiera Samsunga Galaxy S23 w lutym tego roku była długo wyczekiwanym wydarzeniem. Trzy modele z tej serii (model podstawowy, większy „Plus” i flagowy „Ultra”) zachwycają pod wieloma względami. Mają właściwie tylko jedną wadę. Chodzi oczywiście o cenę. W porównaniu z poprzednikiem, który też tani nie był, każdy z modeli podrożał o co najmniej kilkaset złotych. Rozwiązaniem tego problemu mogłoby być właśnie powrócenie do odmiany Fan Edition.

Kolejne źródła potwierdzają, że Samsung Galaxy S23 FE znajduje się w planach Samsunga.

Kiedy Galaxy S23 FE mógłby mieć swoją premierę?

Przeczesując dostępne w sieci zapowiedzi kolejnego modelu Galaxy S Fan Edition. znajdujemy dwa terminy. W sierpniu odbywa się premiera najnowszej generacji składanych Samsungów Galaxy Z Fold i Z Flip. We wrześniu natomiast odbędą się targi IFA, gdzie Samsung przyzwyczaił nas do prezentacji wielu nowości. Oba terminy wydają się więc wymarzone do zaprezentowania tak popularnego modelu, jakim z pewnością stałby się Samsung Galaxy S23 FE, więc na ten moment możemy przyjąć trzeci kwartał 2023 roku jako najbardziej prawdopodobny.

Trzy wersje Samsung Galaxy S23
Rodzina Samsung Galaxy S23

Seria Galaxy S FE powróci, ale zniknie inny model?

Przeglądając ofertę smartfonów Samsunga możemy dość łatwo znaleźć niszę, w której znajdzie się Galaxy S23 FE. Chodzi o segment pomiędzy serią Galaxy A, a flagowymi Galaxy S. Jeszcze kilka lat temu klienci mogli wybrać nieco tańszy model Galaxy A52(s) lub Galaxy S20 FE.

Z czasem tańszy wariant Galaxy S zniknął z oferty, za to o jego klientów mógł zawalczyć Samsung Galaxy A73 5G. W cenie około 2500-2700 złotych model ten jest zauważalnie tańszy od flagowców. Przypomina je jednak z wyglądu i oferuje całkiem niezłą specyfikację. Wraz z pojawieniem się Galaxy S23, Samsung zapewne zrezygnuje z kontynuacji serii A7x.

Samsung Galaxy A73
Samsung Galaxy A73

Cena i specyfikacja Samsung Galaxy S23 FE

Cena Samsunga Galaxy S23 FE zapewne będzie wynosiła w momencie premiery około 3500-4000 złotych. Wciąż więc byłoby to sporo mniej niż koszt zakupu najtańszego Galaxy S23. Czego możemy się spodziewać po modelu z serii Fan Edition? Jeżeli Samsung postąpi podobnie, jak w przypadku S20 FE i S21 FE, w opisywanym smartfonie znajdziemy flagowy (choć być może ten sprzed roku) procesor. Na pewno możemy liczyć na doskonały ekran AMOLED 2x 120 Hz i świetny główny obiektyw aparatu. Być może cięcia dotkną jednak dodatkowych obiektywów. W poprzednich edycjach fanowskich Samsung użył tańszej, plastikowej obudowy.

Samsung Galaxy S23 FE gratką dla posiadaczy S20 FE?

Samsung Galaxy S20 FE, szczególnie w wariancie 5G (z procesorem Snapdragon 865 i oczywiście modułem 5G) był bardzo udanym smartfonem. Wśród wielu recenzentów i klientów panowało przekonanie, że ma niemal perfekcyjny stosunek ceny do oferowanych możliwości i jakości wykonania. Niekwestionowany sukces rynkowy tego modelu sprawił, że Samsung wypuścił kolejną generację. Model S21 FE nie różnił się jednak na tyle, aby użytkownicy poprzednika chętnie przesiedli się na niego, sporo dopłacając do takiej zamiany.

Samsung Galaxy S20 FE

Wiele zmienia się jednak w 2023 roku. Zgodnie z oficjalnymi zapowiedziami, Samsung Galaxy S20 FE nie otrzyma aktualizacji do Androida 14. Choć niedawno pojawiła się możliwość instalacji najnowszej nakładki Samsung OneUI 5.1 (znanej choćby z flagowego S23). chcąc posiadać najnowszy system operacyjny, trzeba będzie wymienić smartfon. Z pewnością wielu zadowolonych klientów posiadających dziś S20 FE (5G) znów uda się do salonów Samsunga i wybierze model Fan Edition.

Zdjęcie główne: Samsung (Galaxy S21 FE)

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.