Samsung Galaxy S22 FE z procesorem MediaTek wydajnością zagrozi flagowcom

23.03.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Samsung Galaxy S22 FE z procesorem MediaTek wydajnością zagrozi flagowcom
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Pojawienie się na rynku Samsunga S20 FE spotkało się z bardzo dobrym przyjęciem. Smartfon oznaczony jako „Fan Edition” w stosunku do flagowców był sporo tańszy. Korzystał jednak z flagowych podzespołów. Samsungowi udało się osiągnąć sporo niższą cenę dzięki cięciom kosztów. Wielu recenzentów uznało Samsunga S20 FE za najbardziej opłacalny model i świetną alternatywę dla „prawdziwych flagowców”.

W przypadku modelu Galaxy S21 FE opinie nie były już tak jednoznacznie pozytywne, głównie ze względu na dość wysoką cenę. Najnowszy Samsung Galaxy S22 FE. Jeżeli pierwsze doniesienia się potwierdzą, znów otrzymamy świetny telefon z wydajnością dorównującą flagowcom!

Samsung Galaxy S22 FE z nowym procesorem będzie potworem wydajności

Rewelacyjny Samsung S20FE 5G był wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 865. To głównie dzięki niemu zbierał bardzo pochlebne opinie, a wydajnością konkurował z flagową serią S20.

Samsung Galaxy S20 FE (fot. Samsung)

W porównaniu do droższych odpowiedników nie posiadał autorskiego procesora Samsung Exynos. Paradoksalnie wykorzystanie innego układu przyniosło sporo korzyści – lepszą wydajność, energooszczędność, a przy tym mniejsze nagrzewanie się.

Samsung Galaxy S22FE może posiadać procesor MediaTek Dimensity 9000.

Flagowe obecnie smartfony Samsung Galaxy S22 mają procesory Qualcomm Snapdragon 8 Gen. 1 lub Exynos 2200. To świetne układy, natomiast MediaTek Dimensity 9000 bije je pod względem wydajności. Wykorzystanie tego procesora w nowej, tańszej serii byłoby więc świetną wiadomością.

Samsung Galaxy S22FE, czy Galaxy A53 Pro?

Choć obecnie Samsung nie posiada w swojej palecie wersji oznaczonych „Pro”, być może wkrótce się to zmieni. Niektóre pogłoski donoszą bowiem, że najnowszy model to właśnie Galaxy A53 Pro, a nie S22 FE. Wszystko zależy od tego, czy koreański producent chce zaproponować najbardziej wydajny i najdroższy smartfon w średniej półce, czy najtańszego „flagowca”.

Warto dodać, że na rynku pojawił się już jeden model z procesorem MediaTek Dimensity 9000. To Oppo Find X5 Pro. Wyniki wydajności tego modelu są wręcz imponujące!

Zobacz także inne artykuły o smartfonach Samsunga

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.