Samsung Galaxy A51 i A32 z aktualizacją do Androida 12 i One UI 4.1. Na jakie zmiany można liczyć?

11.05.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Samsung Galaxy A51 i A32 z aktualizacją do Androida 12 i One UI 4.1. Na jakie zmiany można liczyć?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Samsung w ostatnim czasie przykłada coraz większą uwagę do długiego wsparcia swoich urządzeń. Oznacza to między innymi dostęp do najnowszych funkcji oraz poprawę bezpieczeństwa. Zdecydowanie pochwalamy taką postawę, z praktyki wiemy, że nie każdy producent inwestuje w aktualizację już sprzedanych smartfonów. Teraz aktualizacja do Android 12 i nakładki One UI 4.1 pojawiła się dla właścicieli kolejnych smartfonów.

Samsung Galaxy A51 i Galaxy A32 z Androidem 12!

Telefony wyższej klasy zwykle jako pierwsze otrzymują możliwość aktualizacji do najnowszego oprogramowania. Teraz przyszła pora na nieco tańsze, popularne modele. Aktualizacja do Android 12 pojawiła się teraz między innymi na urządzeniach Samsung Galaxy A32 4G i Samsung Galaxy A51. Premiera tego drugiego miała miejsce jeszcze w 2019 roku. Kilka tygodni temu aktualizacja pojawiła się już także dla Samsunga Galaxy A32 5G.

Aktualizacja A325FXXU2BVD6 pojawiła się w paczce wraz z kwietniowymi poprawkami zwiększającymi bezpieczeństwo.

Jak się okazuje, aktualne oprogramowanie jest bardzo istotne dla ochrony naszych danych. Przy okazji wypuszczenia ostatniej poprawki bezpieczeństwa Samsung poinformował, że poprawił aż 80 luk bezpieczeństwa. To świetna wiadomość dla naszej prywatności.

Aktualizacja do Android 12 w Samsung A32 4G
Samsung Galaxy A32 4G i 5G – oba modele mają już Androida 12 (fot. Samsung)

Początkowo aktualizacje były dostępne w Indiach. Jest to bowiem bardzo ważny rynek dla Samsunga, na którym trwa zażarta rywalizacja z Xiaomi, Realme, czy Vivo. Pierwszy z producentów z Chin zdołał już wyprzedzić Samsunga pod względem ilości sprzedawanych smartfonów. Kolejni depczą Koreańczykom po piętach. Dziś aktualizacja jest dostępna na pozostałych rynkach: w Ameryce i Europie, także w Polsce.

Jakie zmiany po aktualizacji?

Jeśli chodzi o prywatność, w najnowszej wersji oprogramowania mamy możliwość skasowania lokalizacji i daty wykonania zdjęcia. Menu zasilania zostało nieco uproszczone. Także układ ekranu blokady został nieco przeprojektowany.

Samsung A51
Samsung Galaxy A51 (fot. Samsung)

Praca i codzienne użytkowanie nowego oprogramowania jest bardziej płynna, a także animacje zostały ulepszone.

Android 12 bazuje na nowym języku projektowania: Material You. Pozwala to na jeszcze lepszą personalizację i tworzenie efektownych aplikacji.

Zmiany w nakładce systemowej Samsunga – One UI 4.1 – są kosmetyczne. Dotyczą głównie sfery wizualnej. Ładniejsze i nieco bardziej funkcjonalne mają być między innymi widgety na ekranie blokady.

Jakiś czas temu Samsung zapowiedział, że chce wydłużyć wsparcie dla swoich urządzeń. Samsung dostarczy bowiem aktualizacje i poprawki bezpieczeństwa nawet przez 5 lat od daty wejścia na rynek. Sprawdź listę modeli Samsunga, które już wcześniej otrzymały aktualizację do One UI 4.1 (Android 12).

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.