Search icon

Samsung All-in-One Pro rzuca wyzwanie komputerom Apple iMac

11.04.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Samsung All-in-One Pro rzuca wyzwanie komputerom Apple iMac
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wygląda na to, że osoby szukające markowego komputera AiO wkrótce będą miały większy wybór. Nad swoim konkurentem dla popularnych sprzętów Apple pracują już bowiem Koreańczycy. Samsung All-in-One Pro to PC zintegrowany z monitorem to ciekawa alternatywa dla podobnego urządzenia amerykańskiej marki.

Zapowiedź komputera Samsung All-in-One Pro

Najważniejsze cechy najnowszego urządzenia to metalowa obudowa, duży ekran 4K i wydajność na wysokim poziomie. Samsung All-in-One Pro może być zarówno komputerem do pracy, jak i centrum domowej rozrywki.

Za osiągi Samsunga All-in-One Pro mają odpowiadać procesory z serii Intel Core Ultra.

Pod względem wydajności sprzęt może więc konkurować z najnowszym Apple iMac wyposażonym w procesor Apple M3, kosztującym dziś około 1150$ i zaprezentowanym w październiku 2023 roku.

W przeszłości Samsung miał już model AiO – DM530AFA-LC1W z ekranem 23,8″ (Full HD) i procesorem Intel Core i7-1360P. Nowszy sprzęt bez trudu przebije jego osiągi. Samsung All-in-One Pro dostanie wyświetlacz 27″ z rozdzielczością 4K i proporcjami 16:9 (3840 x 2160 pikseli).

Samsung All-in-One Pro
Samsung All-in-One Pro

Niestety, nie znamy jeszcze dokładnej specyfikacji, poza tym, że procesorem ma być jeden z układów Intel Meteor Lake. Spodziewamy się natomiast obecności 16 GB RAM i pamięci na dane użytkownika o pojemności co najmniej 256 GB.

W pełni wyposażony komputer Samsung All-in-One Pro będzie tańszy od Apple iMac?

Wstępne informacje sugerują, że Samsung All-in-One Pro będzie nawet o 200-250 dolarów tańszy od podobnie wyposażonego Apple iMac z układem M3. Cena w Korei Południowej ma wynosić niecałe 900 dolarów. Wszystko wskazuje na to, że najnowszy komputer Samsunga będzie miał kompletne wyposażenie – od szybkiej łączności bezprzewodowej (Bluetooth 5.3, Wi-Fi 6E), przez komplet niezbędnych złącz, aż po funkcje Quick Share, Second Screen i Multi Control.

Z pewnością będzie też świetnie współpracował z innymi urządzeniami marki. Mowa m.in. o smartfonach Samsung Galaxy, czy słuchawkach bezprzewodowych Samsunga.

Samsung All-in-One Pro
Samsung All-in-One Pro

To wszystko zostanie zamknięte w wyjątkowo smukłej obudowie z estetyczną podstawą o grubości zaledwie 6,5 mm. Całość jest wykończona w kolorze grafitowym.

Premiera Samsunga All-in-One Pro została zaplanowana na 22 kwietnia 2024 roku. Nie wiemy, jak długo Koreańczycy każą nam natomiast czekać na wprowadzenie sprzętu na polski rynek (ani czy w ogóle się u nas pojawi w sprzedaży).

Komputery AiO

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.