Smartfon Samsunga nie musi być drogi. Zapowiedź budżetowego Galaxy A04 Core

19.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Smartfon Samsunga nie musi być drogi. Zapowiedź budżetowego Galaxy A04 Core
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Samsung Galaxy A03 Core doczeka się następcy. Dla kogo stworzony jest Samsung A04 Core? To najtańszy model w ofercie smartfonów koreańskiej marki. Możemy w nim liczyć jedynie na podstawową funkcjonalność i wydajność wystarczającą do najprostszych zadań. Telefon będzie jednak dobrym wyborem dla niewymagającego użytkownika, dla dziecka lub jako telefon służbowy.

Co oferuje Samsung Galaxy A04 Core?

Najtańszy smartfon Samsunga będzie też oczywiście najsłabiej wyposażonym urządzeniem. Gdy spojrzymy na jego specyfikację, z pewnością przypomną nam się smartfony sprzed lat. I nie mówimy tu o telefonach sprzed 2-3 lat, a raczej siedmiu, a nawet ośmiu. Samsung A04 Core posiada bowiem zaledwie 3 GB RAM i procesor MediaTek Helio P35. Poprzednik posiadał chipset Unisoc SC9863A, który miał zbliżoną wydajność. Pamięć wbudowana w Galaxy A04 Core to zaledwie 32 GB.

Aby smartfon z tak słabą specyfikacją działał wystarczająco sprawnie, producent wyposaży go w ekran 6,5″ o niskiej rozdzielczości HD+.

Telefon pozwoli na wykonywanie podstawowych czynności i osiągnie wtedy niezłą płynność tylko dzięki wykorzystaniu „okrojonego” systemu operacyjnego Android Go.

Samsung Galaxy A04 Core
Samsung A04

Jeśli 3 GB RAM i pamięć 32 GB jest jednak dla kogoś przeszkodą nie do zaakceptowania, z pewnością będzie możliwość wybrania wersji 4/64 GB.

Parametry Samsunga Galaxy A04 Core

Podobnie do poprzednika, Samsung A04 Core może posiadać baterię o pojemności 5000 mAh. Przy podstawowych parametrach, niskiej wydajności i słabej rozdzielczości ekranu dużą zaletą z pewnością będzie długi czas pracy na jednym ładowaniu. Z pewnością nie skrócimy go przesadnie zbyt częstym wykonywaniem zdjęć budżetowym Samsungiem. Poprzednik miał przednią kamerę z matrycą 5 MP, a tylny aparat miał zaledwie jeden obiektyw 8 MP. Nic nie wskazuje na to, aby w nowym modelu te parametry uległy znaczącej poprawie. Oczywiście w tak tanim urządzeniu nie możemy liczyć na usprawnienia, jak czytnik odcisków palca w ekranie, czy głośniki stereo.

Jeśli Samsung wyposaży swój najtańszy model w łączność NFC, obsługę dwóch kart SIM i slot na karty pamięci, można będzie jednak przyznać, że to całkiem funkcjonalne urządzenie na miarę dzisiejszych czasów. Wiele osób oczekuje w końcu od swojego smartfona jedynie możliwości wykonywania połączeń, przeglądania Internetu czy słuchania muzyki. Na to z pewnością pozwoli nowy Samsung A04 Core.

Nie znamy jeszcze ceny Samsunga Galaxy A04 Core. Poprzednik w wariancie z 4GB RAM i pamięcią 64 GB kosztuje dziś nieco ponad 600 złotych.

Nieoficjalna specyfikacja Samsung Galaxy A04 Core

  • Ekran: 6,5″ TFT LCD HD+
  • Aparat główny: 8 MP z lampą błyskową
  • Przednia kamera: 5 MP
  • Procesor: ośmiordzeniowy procesor Mediatek Helio P35, system operacyjny Android 11 Go
  • Pamięć RAM: 3 lub 4 GB RAM
  • Pamięć wbudowana: 32 lub 64 GB
  • Bateria: 5000 mAh
  • Funkcje: Wi-Fi, Bluetooth, czytnik linii papilarnych z boku obudowy, Dual SIM, wejście słuchawkowe, USB-C
  • Cena: około 500-600 złotych

Może zainteresują Cię też te artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.