Stallone na emeryturze, ale wciąż w formie w zwiastunie „Samarytanina” w Amazon Prime Video

04.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Stallone na emeryturze, ale wciąż w formie w zwiastunie „Samarytanina” w Amazon Prime Video
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Platforma streamingowa Amazon Prime Video właśnie udostępniła trailer Samarytanina (ang. Samaritan) – nadchodzącej, filmowej nowości. Sylvester Stallone powraca w nim jako emerytowany heros. Znana jest obsada i twórcy filmu, fabuła, a także data premiery. Nowość Prime Video będziemy mogli obejrzeć jeszcze w sierpniu 2022 r., a warto, ponieważ zapowiada się kawał dobrego kina superbohaterskiego.

Samarytanin – zwiastun

Premiera Samarytanina będzie okazją do poznania historii tajemniczego, starszego mężczyzny (Sylvester Stallone), który wiedzie samotne życie. Niegdyś był wielkim bohaterem; teraz nikt nie wie nawet, że żyje. Mieszkańcy fikcyjnego Granite City są przekonani, że zginął w pożarze 25 lat temu. Nikt nie zwraca uwagi na niepozornego staruszka, zbierającego śmieci z miejscowych śmietników. 

Do czasu aż na horyzoncie nie pojawia się trzynastoletni Sam Cleary (Javon Walton), który w niepozornym sąsiedzie doszukuje się dawnej legendy. Kiedy więc miastu grozi niebezpieczeństwo, to właśnie w dawnym superbohaterze – Samarytaninie – widzi szansę na ratunek. 

Obsada i twórcy i Samarytanina

Film Samarytanin powstał w realizacji wizji reżyserskiej Juliusa Avery’ego, który bazował na scenariuszu autorstwa Bragi F. Schuta. Wyprodukowało go Stallone Balboa Productions.

Sam Avery o powrocie Stallone’a na ekran wypowiada się z wielkim uznaniem:

To świeże i fajne uczucie i coś, z czego ludzie będą czerpać przyjemność. Ten film to wielkie wydarzenie. Zobaczymy naszych bohaterów kopiących tyłki. Zobaczymy, jak Sly robi rzeczy, których nie robił od dawna i to w naprawdę pomysłowy sposób. On ma 73 lata! Jestem zdumiony tym, co potrafi. Mówię wam, większość facetów w wieku dwudziestu lat nie byłaby w stanie zrobić tego, co Sly robi w tym filmie.

Na ekranie Sylvestrowi towarzyszy młody Javon Walton, którego możecie kojarzyć z Euforii. W produkcji wystąpili również Martin Starr, Pilou Asbæk, Dascha Polanco i  Moises Arias. 

Samarytanin – kiedy premiera?

Jako datę premiery wskazano 26 sierpnia. Film będzie dostępny wyłącznie na Prime Video

Najważniejsze informacje o filmie Samaritan

 • Tytuł: Samarytanin (Samaritan)
 • Reżyser: Julius Avery
 • Scenariusz: Bragi F. Schut
 • Gatunek: Akcja, Fantasy, Sci-Fi
 • Produkcja: USA
 • Studio: Amazon Studios
 • Premiera: 26 sierpnia 2022 r.
 • Obsada: Sylvester Stallone, Javon „Wanna” Walton, Martin Starr, Moises Arias, Dascha Polanco, Pilou Asbæk, Sophia Tatum, Michael Aaron Milligan, Nicholas Logan
 • Długość filmu: 102 min.
 • Gdzie obejrzeć: Amazon Prime Video
 • Strona: primevideo.com/-/pl/detail/0TK3S042JPC1MQHU9WD96ON228/

Samaritan – czego spodziewać się po nowym filmie ze Stallone?

Wygląda na to, że dla fanów kina akcji i superbohaterów nadchodzi kolejny interesujący tytuł. Sylvester Stalone to ikona filmowych akcyjniaków, która od lat 70 wcielała się w uwielbiane przez miliony kinomaniaków postacie. Rocky, Rambo, Sędzia Dredd i dziesiątki innych produkcji, w których aktor prężył muskuły i tłukł wrogów zapewniało wartką akcję i ogromną radość z oglądania. Tego czy Samarytanin również stanie się kultową rolą dowiemy się już niebawem, ale trailer wskazuje na to, że otrzymamy tytuł, na który czekają miłośnicy gatunku. Pozostaje zatem zaznaczyć datę w kalendarzu, zaopatrzyć się w przekąski i zarezerwować sobie nieco ponad półtorej godziny na powrót bohatera walczącego ze złem do samego końca.

Źródło: Prime Video, movieweb.com

Zobacz również:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.