Search icon

Jesteś migrantem w UK i popełniłeś przestępstwo? Smartwatch będzie Cię miał na oku

28.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Jesteś migrantem w UK i popełniłeś przestępstwo? Smartwatch będzie Cię miał na oku
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Smartwatch śledzący użytkownika i przekazujący dane służbom specjalnym? Brzmi jak ciekawy pomysł na scenariusz jednego z filmów o przygodach Jamesa Bonda. Niestety, to nie scenariusz do kolejnej produkcji o agencie 007, a pomysł brytyjskiego rządu. Czy wprowadzenie takiego planu ma szanse powodzenia i co właściwie ma na celu?

Smartwatch śledzący użytkownika i donoszący brytyjskiemu rządowi

W przeszłości docierało już do nas sporo dość osobliwych pomysłów na wykorzystanie nowych technologii przez władze w Wielkiej Brytanii. Jednym z pomysłów była konieczność potwierdzania swojej tożsamości przy próbie włączenia filmu dla dorosłych. Brytyjska Policja przestrzegała też przed używaniem aplikacji Discord. Stolica kraju jest natomiast jednym z najbardziej obserwowanych miejsc na świecie. Niemal na każdym rogu możemy spotkać kamery, śledzące poczynania mieszkańców.

Dane ze smartwatcha mogą posłużyć do lokalizacji jego użytkownika. Rząd UK chce to wykorzystać?

Smartwatch śledzący użytkownika – to kolejny pomysł brytyjskich władz. Dane pochodzące z zegarka i wbudowanego modułu GPS miałyby pomóc w kontroli migrantów. Dokładniej rzecz ujmując, teraz wzięto na celownik migrantów, którzy dopuścili się jakichś wykroczeń lub przestępstw.

Ministerstwo sprawiedliwości w Wielkiej Brytanii (Home Office) podpisało już nawet wartą sześć milionów funtów umowę z dostawcą sprzętu. Firma Buddi Limited miałaby dostarczyć smartwatche posiadające funkcję rozpoznawania twarzy. Zostałyby podpięte do systemu śledzenia, który już funkcjonuje w Wielkiej Brytanii. Osoba skazana, w tym przypadku chodzi o nielegalnych imigrantów, musiałaby pięć razy na dobę „pokazać się” zegarkowi. Taki sposób dozoru elektronicznego mógłby być dość tani w użyciu i skuteczny.

nano google news

Może zainteresują Cię też inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.