Rozszerzenia Google Chrome. Najlepsze dodatki do przeglądarki Chrome

03.02.2022 |
| Clock Przeczytasz w 6 Minuty
Rozszerzenia Google Chrome. Najlepsze dodatki do przeglądarki Chrome
Przeczytasz w 6 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Google Chrome to jedna z najpopularniejszych przeglądarek internetowych. Jest łatwa i intuicyjna w obsłudze, bez problemu połączymy z nią konto Google i mamy całkiem pokaźne możliwości personalizacji. Już na starcie jest dobrze, a może być jeszcze lepiej, jeśli zainstalujemy rozszerzenia do Chrome. Z jakich dodatków warto korzystać? Odpowiedzi szukaj w naszym zestawieniu.

Czym są rozszerzenia Google Chrome?

Każda przeglądarka ma swoje zalety, ale też wady – nawet Chrome, z którego większość z nas chętnie korzysta. Czasem brakuje nam prostej funkcjonalności albo szybkiego dostępu do aplikacji, której często używamy. Właśnie tutaj pomocne są dodatki do Chrome.

Rozszerzenia do Google Chrome z założenia mają nam ułatwiać życie i przeglądanie sieci.

Dzisiaj jest ich naprawdę wiele. Możemy wybierać spośród dodatków pomocnych przy zwykłym korzystaniu z przeglądarki aż do rozszerzeń przeznaczonych dla deweloperów. Wśród z nich znajdziemy dodatki, które pozytywnie wpływają na czytelność stron, narzędzia do przechowywania haseł i programy nadrabiające nasze szkolne zaległości, które czuwają nad poprawnością językową. Rozszerzenia dzielą się na darmowe i płatne.

Oprócz możliwości usprawnienia swojej przeglądarki, możemy też poddać ją wizualnemu liftingowi. W tym wypadku pomocne będą motywy Google Chrome. Opcji na personalizację jest niezliczona ilość, więc każdy bez problemu wybierze to, co nie będzie godziło w jego poczucie estetyki.

Jak dodać rozszerzenie do Chrome?

Dodawanie rozszerzeń to sprawna banalnie łatwa. Wystarczy nam sklep Google Chrome, a znajdziemy go pod tym adresem. Możemy też otworzyć sklep z poziomu ustawień. Wystarczy, że:

  • Z listy wybierzemy Więcej narzędzi,
  • Następnie Rozszerzenia
  • W nowo otwartej karcie klikniemy w Otwórz Chrome Webstore.

Na stronie głównej pojawią się polecane dodatki Chrome i rekomendowane rozszerzenia, wybrane na podstawie naszych dotychczasowych wyborów i aktywności. Do dyspozycji jest też wyszukiwarka i sporo kategorii tematycznych, które ułatwiają poruszanie się po sklepie.

Jeśli znaleźliśmy interesujące nas rozszerzenie do Chrome, wystarczy kliknąć w niebieski przycisk Dodaj do Chrome.

jak dodać rozszerzenie do google chrome

W przypadku niektórych wtyczek konieczna będzie konfiguracja. Wszystkie zainstalowane i aktywne rozszerzenia znajdziemy obok paska adresu.

Zastanawiasz się, jak usunąć rozszerzenie z Chrome? Po prostu kliknij w ikonę rozszerzeń widoczną obok ikony konta Google, znajdź dodatek, który chcesz usunąć i wybierz Usuń z Chrome.

jak usunąć rozszerzenie google chrome

10 najlepszych wtyczek do Chrome

Trudno wskazać najlepsze rozszerzenie do Chrome. Umówmy się – trendy i opinia publiczna nie definiują tego, czego akurat potrzebujesz. Zgodzicie się jednak, że wśród wszystkich propozycji w sklepie, kilka z nich zasługuje na szczególne wyróżnienie. Wybrane przez nas dodatki Google są warte wypróbowania, a być może niektóre z nich od lat macie zainstalowane w przeglądarce?

Najlepsze rozszerzenia do Chrome – TOP 10

Najpopularniejszy dodatek do Chrome: AdBlock

Kiedy ktoś pyta, czy znacie przydatne rozszerzenia do Chrome, pierwszym skojarzeniem jest AdBlock. Reklamy potrafią uprzykrzyć życie i często wręcz uniemożliwiają swobodne poruszanie się po stronie. Nic dziwnego, że chcemy się ich pozbyć, a AdBlock jest w tej kwestii bezkonkurencyjny. Blokuje reklamy i wyskakujące okienka, w tym też te na Youtube. Możemy wyłączyć wszystkie reklamy albo tylko te wybrane. Pomimo wielu zaawansowanych opcji obsługa rozszerzenia nie powinna nastręczać problemów, bo całe menu ustawień jest w polskim języku.

Jak zainstalować AdBlocka w Chrome? Dokładnie tak samo, jak każdą inną wtyczkę. Zwróćcie jednak uwagę na dopasowanie ustawień rozszerzenia do własnych preferencji.

Rozszerzenie do bezpiecznego zarządzania hasłami: LastPass

rozszerzenie do chrome - lastpass

Silne hasło to podstawa bezpieczeństwa w sieci. Do ich przechowywania możemy wykorzystać menadżer haseł instalowany na komputerze albo dodatki do przeglądarki Chrome. LastPass ułatwia przechowywanie wrażliwych informacji. Pozwala nie tylko zapisać hasła, ale też adresy czy dane kart kredytowych. A kiedy potrzebujemy z nich skorzystać – LastPass sam uzupełni wszystkie dane i informacje. To wygodne narzędzie, które naprawdę ułatwia życie i pomaga zachować bezpieczeństwo w sieci.

Wtyczka do sprawdzania ortografii i gramatyki: LanguageTool

dodatek do chrome - languagetool

Wszyscy użytkownicy Internetu powinni pamiętać, że jedną z zasad netykiety jest przestrzeganie zasad poprawnej pisowni. Każdemu czasem umykają przecinki, a nawet najlepsi mogą mieć problemy z zapisem wyrazu “gżegżółka”. LanguageTool sprawnie wyłapuje błędy i podpowiada, w którym miejscu dokonać korekty. Co ważne, działa na większości stron. Koniec z mailami i komentarzami na FB, w których kaleczymy rodzimy język. Koniec z wymówkami, że nie zadziałała autokorekta. Z tym rozszerzeniem każdy może pisać poprawnie.

Rozszerzenie Chrome do szybkiego tłumaczenia: Tłumacz Google

rozszerzenie do chrome - tłumacz google

O ile język angielski praktycznie każdy zna przynajmniej w podstawowym zakresie, tak z francuskim czy włoskim mogą pojawić się problemy. Tłumacz Google pozwala szybko i sprawnie przełożyć cały tekst na stronie internetowej, wybrane zdanie i pojedyncze słowo. Kiedy odwiedzamy zagraniczne witryny, rozszerzenie automatyczne rozpoczyna tłumaczenie. Jedną z ważniejszych opcji wtyczki jest odtworzenie nagrania dla tłumaczonych słów czy zdań, co może okazać się przydatne w przypadku osób uczących się języka.

Dodatek do Chrome ułatwiający organizację: Todoist

dodatek do chrome - todoist

Organizacja pracy własnej, programy do zarządzania projektami i delegacja zadań to codzienność w świecie pracy zdalnej. Podobne możliwości ma dodatek do Chrome Todoist, chociaż lepiej sprawdzi się w planowaniu dnia codziennego niż kierowaniu sztabem ludzi. Za jego pomocą możemy tworzyć listę artykułów wartych przeczytania, dodać wybrane produkty do listy życzeń czy organizować zadania z poziomu przeglądarki. Świetna sprawa, jeśli chcemy uporządkować swój dzień.

Wszystkie rabaty w jednym miejscu: Picodi – kody rabatowe

dodatek do google chrome - picodi

Rabaty, promocje i jeszcze więcej rabatów dzięki Picodi. Teraz nie musisz szukać informacji o obowiązujących promocjach. Wystarczy, że zainstalujesz rozszerzenie, które podpowie, jak możesz zaoszczędzisz. Zasada działania jest prosta. Otwierasz stronę, na której chcesz zrobić zakupy i klikasz w ikonę rozszerzenia. Na rozwijanej liście zobaczysz wszystkie dostępne rabaty. Prawda, że przyjemne?

Rozszerzenie Google Chrome do pełnych zrzutów ekranu: GoFullPage

Zdarzyło się Wam, że potrzebowaliście zrobić zrzut całej strony albo jej większego fragmentu, a nie tylko części widocznej na ekranie? Jeśli tak, to rozwiązaniem wszystkich problemów jest rozszerzenie Chrome GoFullPage. Dzięki niemu uchwycimy dowolną część strony i zapiszemy w formacie PNG lub JPG. Najwygodniejszym sposobem tworzenia screenów jest przypięcie wtyczki do paska narzędzi. Wtedy wystarczy, że otworzymy wybraną witrynę i klikniemy w ikonę dodatku, a reszta zadzieje się sama. Na nowej karcie pojawi się cały zrzut ekranu – tutaj mamy możliwość wycięcia tej części, która nas interesuje.

Prosty w obsłudze pulpit zdalny: Chrome Remote Desktop

rozszerzenie do chrome - remote desktop

Kto powiedział, że programy do zdalnego pulpitu musimy instalować na komputerze? Chrome Remote Desktop jest świetnym rozwiązaniem, jeśli z udostępniania ekranu korzystamy sporadycznie. Nie zyskamy dostępu do mnóstwa opcji, które oferują bardziej specjalistyczne programy, za to wystarczy kilka kliknięć, aby uruchomić pulpit zdalny. Z Chrome Remote Desktop mamy dwie funkcjonalności: szybki dostęp do swojego peceta z poziomu smartfona albo tableta oraz łatwe udostępnianie ekranu.

Rozszerzenie do pobierania filmów z Chrome: Video Downloader professional

dodatek do chrome do pobierania filmów - video downloader professional

Dodatki Google Chrome mają nam ułatwiać życie i w to założenie świetnie wpasowuje się Video Downloader professional. Jest to jednocześnie najpopularniejszy dodatek do Chrome do pobierania filmów, który wyróżnia się intuicyjną obsługą. Wtyczka pozwala nam na wygodne pobieranie filmów z wielu witryn. Jeśli dodamy je do paska narzędzi, ikona zasygnalizuje, że na stronie znajdują się filmy do pobrania. Wystarczy w nią kliknąć, aby wybrać interesujące nas materiały wideo. Na liście możemy podejrzeć nazwę pliku, format i rozmiar filmu.

Google Chrome – dodatki pomagające chronić prywatność: Privacy Badger

rozszerzenie do chrome -privacy badger

Prywatność w sieci to bardzo gorący i jednocześnie drażliwy temat. Jeśli zależy nam na blokowaniu niewidocznych elementów śledzących, koniecznie zainstalujmy Privacy Badger. To rozszerzenie do Chrome zdecydowanie poprawi nasze bezpieczeństwo w Internecie. A jeśli nie przejmujemy się, że firmy gromadzą informacje o przeglądanych przez nas stronach, to może wystarczającym argumentem będzie szybsze ładowanie się witryn? W końcu przeglądanie stron internetowych będzie wymagało pobrania mniejszej ilości danych.

Może Cię zainteresować:

Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.