To już finał serialu „Rozczarowani”. Sezon 5 na zwiastunie i z datą premiery na Netflix

14.08.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
To już finał serialu „Rozczarowani”. Sezon 5 na zwiastunie i z datą premiery na Netflix
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Piąty, a zarazem finałowy sezon serialu “Rozczarowani” zmierza na Netflixa. Ogłoszono oficjalną datę premiery ostatnich odcinków serii. Udostępniono też promujący je zwiastun. 

Rozczarowani sezon 5 – zwiastun 

Z wynikiem 50 odcinków na koncie swoją historię zamykają “Rozczarowani”, stając się w ten sposób trzecią najdłużej emitowaną serią animowaną dla dorosłych w historii Netflixa. 

Tytuł twórcy “Futuramy” (serialu, który zalicza właśnie swój powrót po dekadzie przerwy) przenosi widza do średniowiecznego królestwa na granicy upadku – Dreamlandu – w którym poznajemy Bean – młodą, wiecznie pijaną księżniczkę, przechodzącą swoją wewnętrzną przemianę i przeżywającą masę szalonych przygód. W tych ostatnich towarzyszą jej zadziorny elf i osobisty demon.

Obserwowaliśmy, jak Bean dorasta, z pełnej wahania księżniczki w niepokorną buntowniczkę, a teraz, w części 5., jej podróż w końcu zmierza do epickiego finału – ostatecznej konfrontacji z królową Dagmar, jej złą matką

– czytamy w oficjalnym opisie produkcji.

Czy bohaterka zdoła zniweczyć złowrogą przepowiednię, zgodnie z którą zabije tego, kogo kocha? Przekonacie się już niebawem. Tymczasem rzućcie okiem na 1. zwiastun finałowego sezonu serialu:

Rozczarowani – obsada i twórcy 

W oryginalnej ścieżce dźwiękowej serialu “Rozczarowani” pojawiają się: Abbi Jacobson (jako Bean), Nat Faxon (jako elf), Eric Andre (jako Luci) oraz John DiMaggio, Billy West, Maurice LaMarche, Tress MacNeille, David Herman, Matt Berry, Jeny Baten, Rich Fulcher, Noel Fielding i Lucy Montgomery. 

Twórcą serii jest Matt Groening, w którego filmografii znajdziemy tytuły, takie jak “Simpsonowie” czy wspomniana już “Futurama”.

Rozczarowani sezon 5 – kiedy premiera na Netflix?

10 kolejnych odcinków “Rozczarowanych” zadebiutuje na Netfliksie 1 września tego roku. 

Źródło: Netflix 

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.