Do obsady Rojst Millenium dołączył m.in. Janusz Gajos. Premiera na Netflix w 2024 roku

10.07.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Do obsady Rojst Millenium dołączył m.in. Janusz Gajos. Premiera na Netflix w 2024 roku
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Przed kilkoma miesiącami informowaliśmy o zakończeniu prac na planie “Rojst Millenium”, który pozostawał wówczas niemałą tajemnicą. Na światło dzienne wyszły teraz kolejne informacje, kreślące kierunek, jaki zdecydowali się obrać twórcy. Najwyższa więc pora na małą aktualizację. Rzućcie okiem na pierwsze zdjęcia, obsadę, opis i przybliżoną datę premiery. 

Rojst Millenium – o czym opowie?

“Rojst Millenium” to bezpośrednia kontynuacja popularnej serii kryminalnej “Rojst” – pierwotnie stworzonej dla platformy Showmax, a następnie przejętej przez Netflixa. Tytuł przeniesie widzów do początków nowego tysiąclecia, rozpościerając przed nimi kolejne, mrożące krew w żyłach zagadki. Nie obędzie się też bez retrospekcji, nakreślających szerszy kontekst ukazanych wydarzeń. Podążając za oficjalnym opisem nowego sezonu:

Nadchodzi czas zmian. Ludzie w napięciu oczekują nadejścia nowego millenium. Tymczasem w lesie na Grontach odkopany został szkielet kobiety z naszyjnikiem, a podczas urodzinowego bankietu, w hotelu »Centrum« dochodzi do zabójstwa. Co i kto stoi za tymi wszystkimi zdarzeniami? Historia cofa się aż do lat 60., aby odnaleźć klucz do kryminalnej zagadki.

Rojst Millenium – pierwsze zdjęcia

Twórcy postanowili zaprezentować też pierwsze kadry “Rojst Millenium”, uchylając rąbka tajemnicy na temat nadchodzącej premiery. Widzimy na nich zarówno znane, jak i nowe twarze:

W obsadzie produkcji znaleźli się m.in.: Magdalena Różczka, Andrzej Seweryn, Łukasz Simlat, Dawid Ogrodnik, Piotr Fronczewski, Agnieszka Żulewska, Michał Pawlik, Janusz Gajos, Tomasz Schuchardt, Michał Pławiak, Michalina Łabacz i Konrad Eleryk.

Reżyserem tytułu niezmiennie pozostaje Jan Holoubek (“25 lat niewinności: Sprawa Tomka Komendy”, “Wielka woda”), który wraz z Kasprem Bajonem napisał też jego scenariusz.

Kiedy premiera?

“Rojst Millenium” zadebiutuje w serwisie Netflix w 2024 roku. Liczyć będzie 6 odcinków. 

Źródło: Netflix

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.