Search icon

Ród smoka na pełnym zwiastunie. Prequel Gry o tron zapowiada się widowiskowo!

21.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Ród smoka na pełnym zwiastunie. Prequel Gry o tron zapowiada się widowiskowo!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Po 3 latach przerwy Gra o tron powraca – tym razem ze swoim prequelem i spin-offem w postaci wyczekiwanego tytułu „Ród Smoka”. Do sieci trafił oficjalny zwiastun produkcji HBO, rodzący niemałe nadzieje na otwarcie zupełnie nowego i nie mniej doniosłego rozdziału w historii kultowego uniwersum. 

Ród Smoka – o czym opowie?

Ród Smoka powstał na podstawie książki George’a R. R. Martina pt. Ogień i krew. Sam autor uczestniczył również w pracach nad scenariuszem i piastował stanowisko producenta wykonawczego

W ten właśnie sposób przeniesiono na ekran historię rodu Targaryenów, rozgrywającą się przeszło 200 lat przed rebelią Roberta Baratheona – tą samą, która doprowadziła do kresu panowania ich dynastii. Fabuła Rodu Smoka skoncentruje się więc na początkach władania Targaryenów, na ustalanych przez nich porządkach, wewnętrznych utarczkach i sporach. 

Jak zaś dobrze pamiętamy, to smoki zapewniły im dominację – nie mogło ich więc zabraknąć w serialowej adaptacji. Autor literackiego pierwowzoru zdążył już zdradzić, że na ekranie zagości ich aż 17! 

Wszystko to zwiastuje naprawdę imponujące widowisko. Udostępniony właśnie zwiastun Rodu Smoka nie tylko to potwierdza, ale też rozbudza apetyt na więcej.

A przypomnijmy, że są ku temu wszelkie warunki. Przy pracach nad serialem twórcy mieli dysponować budżetem porównywalnym do tego, jaki przewidziano na produkcję ostatniego sezonu Gry o tron. Ponad 10 milionów wyświetleń w ciągu kilkunastu godzin od premiery trailera pozwala wysunąć zaś wniosek, że to dobrze zainwestowane środki. 

Aktorzy i twórcy 

W rolach głównych pojawią się: 

  • Paddy Considine (Viserys Targaryen), 
  • Matt Smith (Daemon Targaryen), 
  • Olivia Cooke (Alicent Hightower),
  • Emma D’Arcy (Rhaenyra Targaryen), 
  • Steve Toussaint (Corlys Velaryon), 
  • Eve Best (Rhaenys Targaryen), 
  • Sonoya Mizuno (Mysaria), 
  • Fabien Frankel (Criston Cole),
  • Rhys Ifans (Otto Hightower). 

Pierwszy sezon ma składać się z dziesięciu odcinków, spośród których pierwszy wyreżyserował Miguel Sapochnik. Pozostałe powstały z kolei według wizji reżyserskiej Grega Yaitanesa, Clare Kilner oraz Geety V. Patel.

Gra o tron: Ród smoka to też kolejna okazja do współpracy z kompozytorem Raminem Djawadi, którego muzyka do pierwotnej serii odniosła ogólnoświatowy sukces. 

Ród smoka – data premiery

Polska premiera Rodu smoka odbędzie się 22 sierpnia w HBO Max.

Źródło: HBO Max

Zobacz także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.