Co oznacza skrócenie 2 sezonu „Rodu smoka” – cięcie kosztów, czy troskę o jakość serialu?

29.03.2023 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Co oznacza skrócenie 2 sezonu „Rodu smoka” – cięcie kosztów, czy troskę o jakość serialu?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Prace na planie drugiego sezonu serialu “Ród smoka” wkrótce ruszą pełną parą. Tymczasem na jaw wychodzi coraz więcej informacji dookoła kontynuacji prequela “Gry o tron”. Jak się okazuje, nadchodzący sezon będzie krótszy, niż pierwotnie zakładano. Skąd taka decyzja i co oznacza dla serii jako całości? 

Ród smoka – sezon 2. będzie krótszy. Dlaczego?

Pierwotnie start prac na planie 2. sezonu hitu HBO Max zaplanowano na początek marca tego roku. Miesiąc chyli się ku końcowi, a fani nadal na próżno wypatrują pierwszych zakulisowych kadrów.

Według najnowszych doniesień, opóźnienia są konsekwencją zmiany wizji na rozwój kolejnej odsłony serii, która liczyć będzie nie 10 – jak wstępnie zakładano – lecz 8 odcinków. Twórcy mieli cofnąć się o jeden krok i nabrać nowej, szerszej perspektywy na ukształtowanie tytułu jako całości. W konsekwencji 2. sezon “Ród smoka” został pozbawiony sceny wielkiej bitwy, która ujrzy światło dzienne wraz z premierą sezonu trzeciego. W tym kierunku zmierza przynajmniej oficjalna narracja HBO Max.

Według alternatywnych stanowisk krótszy sezon 2. ma bowiem stanowić konsekwencję cięć kosztów w Warner Bros. Discovery, do którego należy serwis HBO Max. Trudno się zresztą im dziwić – daleko idące oszczędności spółki dotknęły już niejeden tytuł dostępny w ramach platformy. 

Jeżeli chodzi o samych twórców, od początku nie kryli, że mają apetyt na 3, a nawet 4 rozdziały serialu. Trzeci sezon “Rodu smoka” ma zresztą przybierać coraz wyraźniejsze kształty. Według źródeł serwisu Deadline HBO intensywnie myśli o tym, aby dać zielone światło w zakresie startu prac nad scenariuszem kolejnej odsłony serii. Pochyla się także nad składem obsady i dalszymi planami produkcyjnymi. Przynajmniej w tym zakresie wszystko zmierza więc w zgodnym kierunku.

Ród smoka – kiedy premiera 2. sezonu?

Mimo że obsada otrzymała scenariusze dopiero wraz z początkiem marca, a start prac na planie opóźnił się do 17 kwietnia, oczekiwana data premiery nie uległa zmianie. Drugi sezon “Ród smoka” zadebiutuje na HBO Max najpewniej latem 2024 roku. 

Źródło: Deadline, HBO Max

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.