Gra o tron: Ród Smoka – kiedy 2 sezon? Co już wiadomo o fabule „Tańca smoków”?

01.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Gra o tron: Ród Smoka – kiedy 2 sezon? Co już wiadomo o fabule „Tańca smoków”?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Spin-off i prequel kultowej “Gry o tron” spełnił pokładane w nim oczekiwania. Milionowa widownia na całym świecie i zachwyty krytyków w oczywisty sposób zachęcają do kontynuacji tej historii. Pytania o jej dalsze losy nie są więc zaskoczeniem. O czym opowie sequel „Ród Smoka”? Kiedy 2 sezon? I czy w ogóle powstanie? Odpowiadamy. 

Ród Smoka – drugi sezon powstanie?

Już od kilku tygodni da się słyszeć pogłoski o tym, że sezon 2. “Ród smoka” wkrótce doczeka się oficjalnego otwarcia planu zdjęciowego. Szczególny w tym swój udział ma serwis Redanian Intelligence, który donosił, że wznowienia prac nad serialem możemy się spodziewać w marcu 2023 roku. Niedawno słowa te znalazły oficjalne potwierdzenie ze strony samego showrunnera – Ryana Condala – który wskazał, że związana z produkcją ekipa wkroczy na plan wiosną przyszłego roku. 

Ród Smoka – kiedy 2 sezon?

Zapewne wielu fanów tytułu marzy o tym, aby jego drugi sezon zagościł w serwisie HBO Max jeszcze w 2023 roku. Porzućcie jednak nadzieję. Twórcy są dalecy od składania dalekosiężnych deklaracji, tym bardziej że “Ród Smoka 2” to produkcja, przy której pracy z pewnością nie zabraknie (szczególnie w aspekcie efektów wizualnych). Co więcej, szef serwisu – Casey Bloys – wprost dał do zrozumienia, że premiera w przyszłym roku jest po prostu nieosiągalna z punktu widzenia realizacji:

Dopiero zaczynamy układać plan, i tak jak ostatnio, jest tyle niewiadomych. Nie chcę być fałszywie skromny czy też skryty, ale nie chcemy mówić, że będziemy gotowi w tym terminie i potem musieć to przesuwać […]. Nie spodziewajcie się tego w 2023 roku.

Jak widać, wszystko znajduje się obecnie na wstępnym etapie prac. Ze spekulacjami co do prawdopodobnego terminu premiery przyjdzie nam więc jeszcze zaczekać.

Ród Smoka – fabuła 2 sezonu 

Condal uchylił również rąbka tajemnicy, jeżeli chodzi o to, co przyniesie drugi sezon. “Ród Smoka” ma stwarzać dla twórców szerokie pole do popisu: 

Przeżyliśmy sporo w trzech głównych miejscach: Królewskiej Przystani, Smoczej Skale i w Driftmark. Myślę, że nadal będą to główne bazy serialu. Ale nadchodzi wojna, a wojna wymaga sojuszy z różnymi królestwami i armiami na całej mapie Westeros. Nie sądzę, abyśmy w ostatecznym rozrachunku mieli do czynienia z tak rozległym światem, jak w oryginalnej »Grze o tron«. Ale na pewno czeka na nas jeszcze wiele nowych światów i to takich, które niekoniecznie widzieliście w oryginalnym serialu. Bądźcie pewni, nadchodzi wiele możliwości.

Myślicie, że nowy sezon “Ród Smoka” dorówna swojemu pierwowzorowi?

Źródło: Redanian Intelligence, Vulture, winteriscoming.net

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.