Ród smoka i Gra o tron w 4K HDR – HBO Max wprowadza najwyższą jakość głośnych produkcji

30.07.2022 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Ród smoka i Gra o tron w 4K HDR – HBO Max wprowadza najwyższą jakość głośnych produkcji
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Fani kultowej serii, ceniący wysoką jakość obrazu i dźwięku mogą odetchnąć z ulgą – wkrótce będzie ona dostępna na wyciągnięcie ręki. Warner Bros. Discovery ogłosiło, że jeszcze w sierpniu Gra o tron i jej nadchodzący prequel zagoszczą w HBO Max w wysokiej rozdzielczości 4K HDR. Obejrzycie je też z dźwiękiem przestrzennym.

Gra o tron w 4K HDR na HBO Max  

Do tej pory dostęp do serii w wysokiej jakości obrazu i dźwięku był bardzo ograniczony. Mogli sobie na niego pozwolić jedynie posiadacze kosztownych płyt Blu-Ray lub abonenci HBO dysponujący dekoderem. 

Teraz wszystko ma się zmienić. W ogłoszeniu programowym, o którym donosi flatpanelshd.com Warner Bros. Discovery poinformowało bowiem, że już wkrótce komplet ośmiu sezonów Gry o tron może liczyć na wsparcie HDR10, Dolby Vision oraz Dolby Atmos (dźwięk przestrzenny). To zaś oznacza rewolucję, jeżeli chodzi o jakość obrazu i dźwięku jednej z Waszych ulubionych produkcji. 

To jeszcze nie wszystko! Jakość 4K HDR przewidziano również dla nadchodzącej premiery VOD – Rodu smoka –  będącego spin-offem i prequelem Gry o tron. Będzie ona dostępna już w dniu debiutu tytułu na łamach platformy. 

Nowej jakości doczeka się także polska wersja serwisu HBO Max. Od kiedy dokładnie?

Gra o tron i Ród smoka z wysoką jakością obrazu i dźwięku – od kiedy?

Jak wspomnieliśmy, Ród smoka w wysokiej jakości obrazu i dźwięku zobaczycie już w dniu premiery. Tę zaś zaplanowano na 22 sierpnia tego roku. Wcześniej w nowej odsłonie zadebiutuje Gra o tron – w 4K HDR serial dostępny będzie bowiem już 1 sierpnia. 

Myślicie, że będzie to początek kolejnych, wprowadzanych na platformie zmian?

Źródło: flatpanelshd.com, materiały prasowe

Przeczytaj także:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.