Robert Makłowicz nowym Wiedźminem? Jest petycja polskich fanów!

22.11.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Robert Makłowicz nowym Wiedźminem? Jest petycja polskich fanów!
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Odejście Henry’ego Cavilla z obsady “Wiedźmina” poruszyło fanów serii na całym świecie, również w Polsce – i doczekało się iście polskiej reakcji. Rodacy nie ograniczają się do samej krytyki podjętych kroków – znaleźli remedium na rozgoryczenie miłośników przygód Białego Wilka. Ratunkiem dla dalszych losów serialu Netflixa ma być nie kto inny jak… Robert Makłowicz.

Robert Makłowicz to nowy Wiedźmin?

Jak się okazało, trzeci sezon “Wiedźmina” będzie ostatnim, w którym w roli głównej wystąpi Henry Cavill. Aktor ogłosił niedawno, że na pierwszym planie serialu nastąpi rotacja. W jej wyniku w wiedźmińskiej opowieści zastąpi go Liam Hemsworth – aktor znany m.in. z tytułów, takich jak “Igrzyska śmierci”, “Ostatnia piosenka” czy “Miłość i honor”. On sam planuje zaś powrót jako Superman. 

Moja podróż jako Geralt z Rivii była wypełniona zarówno potworami, jak i przygodami. Niestety, w sezonie 4. odłożę swój medalion i miecze. W moim zastępstwie fantastyczny Liam Hemsworth przejmie płaszcz Białego Wilka. Tak jak w przypadku największych postaci literackich przekazuję pochodnię z szacunkiem dla czasu spędzonego jako Geralt i z entuzjazmem, że Liam wcieli się w tego najbardziej fascynującego i zniuansowanego człowieka 

– podsumował Cavill.

Fani nie kryją rozczarowania jego oświadczeniem, spodziewając się raczej wymiany ekipy scenarzystów, aniżeli Henry’ego Cavilla, będącego dla nich najjaśniejszym elementem netflixowej adaptacji. Na reakcję nie trzeba było długo czekać.

Chwilę później Internet zalały memy ukazujące nowego Wiedźmina i petycje, żądające przywrócenia Cavilla. Na stworzenie własnej pokusili się również polscy widzowie, wysuwając nowego kandydata do roli. Tym okazał się… Robert Makłowicz.

Robert Makłowicz Wiedźminem – jeszcze możecie oddać głos!

Liam Sriam! Tylko Robert Makłowicz jest w stanie w godny sposób przejąć rolę Geralta z Rivii po Henrym Cavillu! Nie spoczniemy, póki Netflix nie wysłucha naszej prośby i nie zmieni swojej decyzji dotyczącej obsadzenia tej roli. Jesteśmy w stanie bojkotować Netflixa i przerzucić się na Polsat Box (tak! jesteśmy tak bardzo zdeterminowani!). Podpisz petycję, jeżeli też jesteś fanem przygód najwspanialszego bohatera zrodzonego w XX wieku (czyli Pana Roberta) i popularnego Wieśka

– brzmi opis petycji stworzonej przez polskich fanów, dokładnie zaś przez członków warszawskiego Klubu Komediowego – tego samego, który odpowiedzialny jest za najsłynniejszą odsłonę reklamy Apartu (tę piękną i długą)

Robert Makłowicz

Na tę chwilę organizatorzy zdołali zgromadzić pod inicjatywą około 800 podpisów. Jeszcze możecie dorzucić swój głos! Petycję znajdziecie tutaj

Źródło: petycjeonline.com, instagram.com/henrycavill, twitter.com/witchernetflix, instagram.com/robertmaklowicz_official

Fot. główne: Tomasz Pietrzyk / Agencja Wyborcza.pl

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.