Search icon

“Reżim” z Kate Winslet już w HBO Max. Twórcy “Sukcesji” i “The Crown” połączyli siły

07.03.2024 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
“Reżim” z Kate Winslet już w HBO Max. Twórcy “Sukcesji” i “The Crown” połączyli siły
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

W serwisie HBO Max zadebiutował “Reżim” – obiecujący komediodramat polityczny z Kate Winslet w roli głównej. Warto było czekać? 

Reżim już dostępny w HBO Max

“Reżim” od HBO Max podnosi niezwykle aktualny temat w postaci występujących w Europie Środkowej rządów autorytarnych. Gromadzi pod swoimi skrzydłami twórców, których filmografia mówi sama za siebie. W końcu, umiejscawia na pierwszym planie Kate Winslet, która nie raz miała już okazję udowodnić, że wyśmienicie odnajduje się w tej roli. 

Wszystko wskazywało więc na to, że “Reżim” bez większych problemów zawładnie umysłami i sercami widzów, zgromadzonych przed małym ekranem. Nareszcie mamy okazję zderzyć te wyobrażenia z rzeczywistością – 1. odcinek miniserialu jest już dostępny w bibliotece platformy. 

Reżim – o czym jest nowy serial HBO Max?

Jeśli dopiero planujecie seans, pozwólcie, że przybliżymy Wam pokrótce zarys fabularny produkcji. Ta przenosi widza do fikcyjnego, europejskiego państwa pod rządami autorytarnej pani kanclerz – Eleny Vernham (Kate Winslet). 

Im dłużej władza znajduje się w rękach kobiety, tym bardziej odrealniona, niestabilna i paranoiczna staje się ona sama. Sytuacji nie ułatwia fakt, że w jej bliskim otoczeniu pojawia się żołnierz, Herbert Zubak (Matthias Schoenaerts), którego rola szybko rośnie. Równie szybko umyka też złudzenie kontroli, jaką władczyni sprawuje w pałacu i całym kraju. 

Zwiastun produkcji prezentuje się następująco:

Reżim – obsada i twórcy 

Oprócz Kate Winslet w obsadzie znaleźli się m.in.: Matthias Schoenaerts, Guillaume Gallienne, Andrea Riseborough, Martha Plimpton oraz Hugh Grant. 

Reżyserami serialu są m.in. Stephen Frears („Królowa”) i Jessica Hobbs („The Crown„). Scenariusz do niego napisał zaś Will Tracy (“Sukcesja”, “Menu”). 

Pierwsze recenzje

Pierwsze recenzje “Reżimu” niestety nie są zbyt przychylne ekipie twórców. Choć tytuł doceniono za świetną obsadę, scenografię i muzykę, równolegle często przewija się zarzut braku zrozumienia realiów rządów autorytarnych, wtórnego charakteru przekazu oraz braków w warstwie satyrycznej. Czy premiera kolejnych 5 odcinków zmieni odbiór całości – czas pokaże. 

Źródło: HBO Max

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.