Revolut Stays – konkurencja dla Booking i Airbnb

29.10.2021 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Revolut Stays – konkurencja dla Booking i Airbnb
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Turystyka, po długim okresie pandemii, zaczyna się stopniowo odradzać. Coraz więcej ludzi decyduje się wyjechać na wakacje, czy to w kraju, czy za granicą. Revolut postanowił wyjść naprzeciw swoim klientom i udostępnić funkcję Stays, czyli łatwy wynajem miejsc noclegowych.

Czym jest Revolut?

Revolut jest usługą, która ma funkcjonalność tradycyjnego banku, ale w całości zarządzana jest z poziomu aplikacji połączonej z kartą. Obecnie użytkownik może założyć konto z wirtualną kartą wielowalutową (istnieje też możliwość zamówienia fizycznej wersji) i dokonać przewalutowania po międzynarodowym kursie bankowym, ale z pominięciem dodatkowych, wysokich prowizji.

Możliwości i udogodnień jest znacznie więcej: łatwe inwestowanie w kryptowaluty, funkcja oszczędzania za pomocą sejfów i proste rozliczanie wspólnych rachunków ze znajomymi. Mówiąc w skrócie – Revolut pozwala ludziom przyjemnie wydawać pieniądze i płacić mniej za to, za co w bankach często ponoszą koszmarne prowizje.

Co to jest Revolut Stays?

Revolut stale się rozwija. Pojawiają się nowe funkcje i udogodnienia, które rozszerzają ofertę brytyjskiego startupu o kolejne usługi. Jedną z nowości jest Revolut Styas, która ma być konkurencją dla takich gigantów jak Booking i Airbnb. W ten sposób firma chce wejść na globalny rynek rezerwacji turystycznych, tworząc alternatywę dla najemców i wynajmujących.

Stays umożliwia zarezerwowanie noclegu w różnych zakątkach świata. Platforma w Polsce działa od 26 października 2021 roku (po zaktualizowaniu aplikacji Revolut). Stays chce konkurować ze swoimi rywalami, oferując korzystne ceny za rezerwację noclegu oraz cashback w wysokości do 10%.

Revolut Stays współpracuje m.in. z Expedia (hotels.com, Trivago). Póki co, właściciel obiektu nie może samodzielnie dodać go do bazy noclegowej, ale być może z czasem pojawi się i taka funkcjonalność. Obiektów noclegowych jest całkiem sporo. Może nieco mniej niż na Booking i Airbnb, ale pewnie z czasem ta lista zacznie się rozrastać.

Jak działa Revolut Stays?

Jeśli ktokolwiek z Was korzystał z kiedyś z Booking, to nie będzie miał problemu z zarezerwowaniem noclegu. Stays wykorzystuje bardzo prosty, intuicyjny i popularny model. Użytkownik wybiera cel podróży, datę przyjazdu i wyjazdu oraz ilość osób. Po uzupełnieniu danych platforma wyświetla wszystkie obiekty spełniające podane kryteria. Rezerwacja noclegu z Revolut przebiega sprawnie, a cały proces nie zajmuje dłużej niż 5 minut.

Nie brakuje również ofert z możliwością bezpłatnego odwołania dokonanej rezerwacji i tych z opcją opłacenia pobytu dopiero po przyjeździe na miejsce. Wszystko to, podobnie jak samą rezerwację, zrobimy z poziomu aplikacji Revolut.

Po kliknięciu w wybrany obiekt poznamy wszystkie szczegóły, m.in.:

  • dodatkowe udogodnienia
  • wyżywienie
  • atrakcje w okolicy
  • pomoc w transporcie do obiektu.

Oczywiście, użytkownik ma także dostęp do podstawowych informacji, czyli opisu wybranego obiektu i opinii gości (te zaciągają się głównie ze strony hotels.com). Jeśli wybraliśmy opłacenia rezerwacji od razu, system automatycznie ściągnie należność bezpośrednio z konta Revolut.

Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że Revolut Stays nie pobiera żadnych dodatkowych opłat rezerwacyjnych. Oznacza to, że zapłacimy tylko tyle, ile pobierają sami właściciele obiektów. To z pewnością jedna z największych zalet platformy, która dla wielu będzie tym, co skłoni ich do wyboru Revoluta. Drugą zaletą platformy jest cashback.

Revolut cashback – nawet 10% zwrotu

Jeśli nie przekonują Was konkurencyjne ceny ani brak opłat rezerwacyjnych, być może wystarczającym argumentem przemawiającym na korzyść Revolut będzie cashback. Przy większej kwocie te 10% robi już różnicę. W zasadzie z cashbacka możemy pokryć bieżące wydatki, będąc już na wakacjach.

Zwrot gotówki jest natychmiastowy, chyba że ktoś decyduje się opłacić pobyt na miejscu. W tym wypadku środki trafią na nasze konto dopiero po dokonaniu płatności. W przypadku opłacenia całości od razu zwrot w postaci cashbacku jest księgowany na koncie Revolut.

Revolut booking cashback będzie różny. Dla kart Standard i Plus wynosi 7,5%, a dla kart Premium i Metal 10%.

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Miłośniczka dobrego jedzenia i wciągającej lektury. Nie znosi zacinających się smartfonów i ciągle szuka tego, który sprosta jej wymaganiom. Z niecierpliwością śledzi rozwój technologiczny, licząc na to, że będzie mogła poczuć się jak Art3mis z Player One. Nie uznaje kompromisów i stawia na sprzęt, który będzie dobrze służył przez lata.