Revolut Pay Later już dostępne w Polsce. Jak działają płatności odroczone Revolut?

25.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Revolut Pay Later już dostępne w Polsce. Jak działają płatności odroczone Revolut?
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Niektórzy użytkownicy Revoluta w Polsce otrzymali już możliwość wykonywania płatności odroczonych. W praktyce usługa Revolut Pay Later oznacza, że zakupy robisz teraz, a środki zostaną pobrane dopiero po prawnym czasie. Taka opcja może być więc doskonałą i znacznie tańszą alternatywą dla chwilówek, kart kredytowych i rachunków z limitem odnawialnym.

Revolut Pay Later

Płatności odroczone są w wielu krajach popularne już od wielu lat. W naszym kraju płatności odroczone możemy kojarzyć m.in. z opcji dostępnej na Allegro PayPo. W Polsce miały się też pojawić płatności odroczone BLIK. Wygląda jednak na to, że Revolut był szybszy, a usługa Pay Later jest już aktywna dla niektórych klientów. Jak działa ta usługa?

Użytkownik Revolut Pay Later otrzymuje nawet 5000 złotych „kredytu”, który należy oddać w ciągu 30 dni.

Usługa działa więc podobnie do karty debetowej. Co ważne, korzystanie z limitu płatności odroczonych jest bezpłatne. Warunkiem jest jednak terminowa spłata – w ciągu 30 dni. Po tym okresie zaczną być naliczane odsetki.

Płatności odroczone Revolut ze spłatą w ratach

Płatności odroczone Revolut Pay Later mogą sprawić, że sporo osób wybierze tę opcję zamiast kart debetowych i kredytowych. Skoro pojawia się możliwość skorzystania z nawet pięciu tysięcy złotych limitu do wydania m.in. na zakupy, korzystanie z chwilówek i pożyczek przez Internet także może stracić sens – jest po prostu znacznie droższe. To jednak nie koniec nowości wśród usług, jakie proponuje Revolut.

Revolut Pay Later pozwala także na rozłożenie płatności na trzy raty.

Taka opcja może być doskonałą alternatywą dla pożyczek ratalnych, czy nawet rat 0%, które oferuje dziś wiele sklepów. Nie musimy bowiem martwić się o wypełnianie wniosku czy swoją zdolność kredytową. Gdy mamy dostępny limit środków na zakupy z płatnością odroczoną, po prostu płacimy kartą Revolut. Wcześniej w aplikacji mobilnej trzeba jednak zaznaczyć spłatę danej transakcji w trzech ratach.

Revolut Pay Later

Pierwszą ratę musimy zapłacić w ciągu pierwszych 30 dni od transakcji. Dwie kolejne zapłacimy co miesiąc. Opłata za rozłożenie płatności Revolut na raty wynosi 2,99%. Także w przypadku tej opcji możemy więc mówić o dość atrakcyjnych warunkach.

Jak otrzymać dostęp do Revolut Pay Later?

Wniosek o aktywację usługi Revolut Pay Later możemy złożyć bezpośrednio w aplikacji mobilnej. Wtedy Revolut sprawdzi zdolność kredytową i na jej podstawie przyzna (lub nie) limit środków na płatności odroczone. Maksymalny limit wynosi 5000 złotych. Niektórzy użytkownicy Revoluta w Polsce otrzymali już taką możliwość. Opcja pojawi się u wszystkich klientów już wkrótce.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.