Revolut <18 to nowa wersja usługi przeznaczona dla młodzieży i nastolatków

30.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Revolut <18 to nowa wersja usługi przeznaczona dla młodzieży i nastolatków
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Revolut jest usługą, która pozwala na wygodne zarządzanie finansami. Dostępna aplikacja oraz karta płatnicza przydają się także podczas wyjazdów za granicę – wtedy użytkownicy z pewnością docenią tanie przewalutowanie i wypłaty w bankomatach. Możliwości te są dostępne także dla niepełnoletnich – wcześniej jako Revolut Junior, dziś jako Revolut <18. Pojawiły się nowe funkcje dla młodzieży, a także bardzo interesująca kolorystyka i opcji zmiany wyglądu karty.

Revolut <18 – konto dla dzieci i młodzieży

Usługa Revolut <18 skierowana jest do użytkowników w wieku od 6 do 17 lat. Revolut połączony jest wtedy z kontem rodzica lub opiekuna. Dorosły kontroluje wydatki dziecka i może bezpiecznie wprowadzać je w świat nowoczesnych płatności. Młody użytkownik może natomiast uczyć się, jak zarządzać swoim budżetem i zdobywać cenne doświadczenie. Aplikacja i dołączona do niej karta zapewniają też wysoki poziom bezpieczeństwa.

Revolut <18 wprowadził możliwość personalizację karty płatniczej dodawanej do konta dziecka.

Dla wielu młodych użytkowników aspekt wizualny z pewnością okaże się bardzo ważny przy wyborze swojej pierwszej karty płatniczej. W Revolut <18 mogą stworzyć kartę jedyną w swoim rodzaju, na co pozwala opcja personalizacji. Jest dostępna w aplikacji. Dzięki niej możemy dodać na karcie odręczny rysunek, dowolny tekst (w tym także wybrać jego czcionkę), emotikonę lub jeden z dostępnych obrazków.

revolut 18

Karta Revolut dla dzieci i młodzieży dostępna jest w zwracającym na siebie uwagę, żółtym kolorze.

Bezpieczne płatności i monitorowanie wszystkich transakcji w Revolut

Podobnie, jak ma to miejsce w wersji Revoluta dla dorosłych, Revolut <18 zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa. W swojej aplikacji na smartfonie możemy zobaczyć wszystkie wykonane transakcje. Po zapłaceniu kartą na ekranie telefonu od razu może się pojawić powiadomienie push z informacją na temat płatności – datą i godziną, miejscem transakcji i kwotą. Gdy płatność jest wykonana za granicą, od razu zobaczymy też kwotę w PLN pobraną z konta. Daje to możliwość całkowitej kontroli swoich wydatków, jest też bardzo wygodne.

Co więcej, powiadomienie na smartfona wysyłane jest też do rodzica. Dzięki temu może łatwo kontrolować wydatki swojego dziecka.

Revolut <18 posiada w aplikacji opcję oszczędzania. Młody użytkownik może uczyć się dobrych nawyków w zarządzaniu swoimi pieniędzmi.

Klient Revoluta może między innymi zakładać lokaty oszczędnościowe lub ustalić cel oszczędnościowy. Wtedy od razu dowie się, jaką sumę trzeba odkładać, by zebrać odpowiednią ilość środków w danym czasie.

Revolut 18 zastępuje revolut Junior

Jak zasilić konto Revolut <18?

W jaki sposób można doładować konto dziecka korzystającego z usługi Revolut <18? Możliwe jest to na kilka sposobów, w tym tradycyjnym przelewem, na przykład z konta Revolut rodzica. Rodzic może też ustalić dzień, w którym na konto dziecka trafią środki. To całkiem nowoczesny i przemyślany sposób na wypłatę comiesięcznego lub cotygodniowego kieszonkowego. Możliwe jest też ustawienie celów, które dziecko musi spełnić, by otrzymać pieniądze. Dopiero gdy rodzic zaznaczy je w swojej aplikacji, na konto Revolut <18 wyjdzie przelew z pieniędzmi.

Użytkownicy Revolut <18 mogą wysyłać między sobą pieniądze dzięki funkcji „Revolut me!”.

Takie prośby o przelew i samo przekazanie środków są bezpłatne. To niezły sposób na bezgotówkowe rozliczenia między nastolatkami.

Revolut 18 dla młodzieży i nastolatków

Jak wyrobić kartę Revolut <18?

Utworzenie konta Revolut <18 jest darmowe, podobnie jak zamówienie karty płatniczej powiązanej z nim. Może zrobić to rodzic, bezpośrednio z poziomu własnej aplikacji Revolut. Dziecko pobiera aplikację na swój smartfon po zeskanowaniu kodu QR z telefonu rodzica – założyciela Revoluta <18. Karta Revolut <18 może jednak działać również bez dodatkowej aplikacji – po prostu jako dodatkowa karta do konta rodzica.

Każdy rodzic, będący użytkownikiem Revolut, może utworzyć do pięciu kont Revolut <18.

Liczba ta może się jednak różnić w zależności od posiadanego przez rodzica planu Revolut. Nastolatkowie są też w stanie samodzielnie utworzyć aplikację Revolut i zamówić kartę płatniczą. Wymagana jest wtedy zgoda rodzica lub opiekuna. Dotyczy to jednak osób, które ukończyły 16 rok życia – zgodnie z polskim prawem w tym momencie osoba niepełnoletnia uzyskuje prawo do udostępniania swoich danych. Młodszym osobom pozostaje możliwość stworzenia Revolut <18 przez rodzica.

Źródło zdjęć: Revolut

Może zainteresują Cię także te artykuły

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.