Remembering na platformie Disney+ to pierwszy film z technologią AR

20.09.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Remembering na platformie Disney+ to pierwszy film z technologią AR
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

“Remembering” Disney+ to pierwszy krótkometrażowy film, obsługiwany przez technologię rozszerzonej rzeczywistości. W roli głównej zobaczymy znaną z “Kapitan Marvel” Brie Larson. 

Remembering Disney+ – AR wzbogaci seans

“Remembering” to nowy, trwający 8 minut film Disney+, oferowany widzom wraz z aplikacją, umożliwiającą doświadczenie seansu w zupełnie innym wymiarze. Mowa o rozszerzonej rzeczywistości (w skrócie AR – Augmented Reality), której wrażenia wyzwalane są przez sygnały dźwiękowe filmu.

Ożywienie świata wyobraźni widzów odbywać się ma z pomocą ich własnych smartfonów lub tabletów. Od strony technicznej cały proces sprowadzać się ma do:

  • zeskanowania kodu QR na ekranie telewizora, umożliwiającego pobranie aplikacji  “Remembering: The AR Experience”(lub samodzielnego wyszukania aplikacji w App Store),
  • pobrania dedykowanej aplikacji,
  • uruchomienia aplikacji podczas seansu,
  • zareagowania na sygnał dźwiękowy aplikacji i skierowania urządzenia w kierunku telewizora.

Oprogramowanie wykorzystuje technologię ShazamKit. Oznacza to, że niejako nasłuchuje, w którym momencie seansu aktualnie się znajdujemy, reagując odpowiednio wcześniej. 

Remembering - AR

Remembering – obsada i twórcy

Odtwórczynią głównej roli jest Brie Larson, będąca również producentką tytułu. Reżyserem i autorem scenariusza jest Elijah Allan-Blitz, który o koncepcji wzbogacenia tytułu o elementy AR wypowiedział się następująco: 

“Remembering” jest pionierem w swojej kategorii. Czujemy, że jest to wstęp do tego, jak w przyszłości ludzkość będzie wchodzić w interakcję z rozrywką. Doświadczenie AR oddala się od typowego pasywnego doświadczenia streamingu i pozwala widzom zaangażować się w niego na innym poziomie. W rezultacie jest to coś, co zapadnie w Twoją pamięć bardziej aniżeli coś, co tylko oglądasz.

Obecnie rozwiązanie to skierowane jest wyłącznie do użytkowników urządzeń iOS. Podobnie jak sam film “Remembering” nie jest obecnie dostępne w Polsce

Remembering – o czym opowie?

Brie Larson wciela się w pisarkę, która, rozproszona przez dzwoniący telefon, gubi nagle swój pomysł. W jego odzyskaniu pomaga jej wewnętrzne dziecko (Dusty Peak), mieszkające w fantastycznym świecie wyobraźni. 

W założeniu film ma skłonić do refleksji nad doniosłością ludzkiej kreatywności, którą w dorosłym życiu tak łatwo zatracić. 

Źródło: techcrunch.com, thedirect.com, Collider, Disney+

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.