Search icon

Redmi Buds 6 Active to nowe, niedrogie słuchawki Xiaomi

24.05.2024 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Redmi Buds 6 Active to nowe, niedrogie słuchawki Xiaomi
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

20 maja 2024 roku w Chinach zadebiutowały nowe słuchawki Redmi Buds 6 Active. Słuchawki typu TWS mają wyjątkowo niską cenę. Czy trafią do sprzedaży także w Polsce?

Premiera Xiaomi Redmi Buds 6 Active

Nowe słuchawki Xiaomi Redmi Buds 6 Active mają kilka zalet, których nie spodziewalibyśmy się raczej po urządzeniu w tej cenie. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na zamontowane w każdej słuchawce przetworniki. Mają średnicę 14,2 mm, co pozwala liczyć na całkiem mocny bas i głębokie, bogate we wszystkie tony brzmienie. Wystarczy dodać, że podobnej konstrukcji słuchawki zwykle mają przetworniki w rozmiarze 10-12 mm, a niektóre modele korzystają z głośniczków o nawet dwukrotnie mniejszej średnicy niż nowe Redmi Buds 6 Active.

Xiaomi Redmi Buds 6 Active mają 5 zintegrowanych trybów korekcji tonów. Możemy je zmieniać z poziomu aplikacji mobilnej.

Słuchawki mają oczywiście konstrukcję „prawdziwie bezprzewodową” (true wireless – TWS). W związku z tym w zestawie otrzymujemy, poza dwoma słuchawkami, etui ładujące z funkcją powerbanka. Znacznie zwiększa czas pracy bez konieczności podłączania do zewnętrznego źródła prądu. Same słuchawki wystarczą na 6 godzin słuchania muzyki. Używając etui, czas rośnie do aż 30 godzin. Sprzęt został do tego wyposażony w opcję szybkiego podładowania baterii. 10 minut pobytu w etui ładującym zwiększa czas słuchania muzyki aż o godzinę. Z tego względu Redmi Buds 6 Active mogą być świetnym towarzyszem podróży, czy pozwolą na słuchanie muzyki przez kilka dni.

Xiaomi Redmi Buds 6 Active
Xiaomi Redmi Buds 6 Active

Tanie, ale funkcjonalne słuchawki TWS Redmi Buds 6 Active

Kolejnym atutem jest obecność aktywnej redukcji hałasu (ANC). Xiaomi twierdzi, że dzięki dwóm wbudowanym mikrofonom w każdej ze słuchawek, możemy zniwelować szum powodowany przez wiatr o prędkości 4 m/s.

Sporym zaskoczeniem jest obecność łączności Bluetooth 5.4. Nawet w o wiele droższych słuchawkach zwykle mamy moduł starszego typu. Nowoczesna łączność zapewnia niski pobór energii podczas słuchania muzyki, a także lepszą jakość transmitowanego bezprzewodowo dźwięku.

Xiaomi Redmi Buds 6 Active

Dzięki włączeniu odpowiedniej opcji w aplikacji Xiaomi, słuchawki Redmi Buds 6 Active pozwolą również na wywoływanie asystenta głosowego. Możemy przypisać do tej funkcji jeden z gestów na panelu słuchawki (naciśnięcia, przytrzymanie). W ten sam sposób możemy również zmieniać głośność, czy poruszać się między utworami.

Wyjątkowo niska cena. Ale jest jeden problem

Zacznijmy od właściwie jedynego minusa słuchawek Xiaomi Redmi Buds 6 Active. Jest nim brak dostępności poza Chinami, przynajmniej w tym momencie. Nie ma żadnych informacji od producenta świadczących o planach rozszerzenia dystrybucji także na inne rynki.

Słuchawki są dostępne w kilku kolorach – białym, czarnym i niebieskim. Wygląd jest nowoczesny, choć ciężko mówić o jakichkolwiek wodotryskach.

Xiaomi Redmi Buds 6 Active
Xiaomi Redmi Buds 6 Active

I na koniec – cena jest naprawdę dużym plusem Redmi Buds 6 Active. Wynosi zaledwie 99 juanów (w Chinach). W przeliczeniu daje nam to około… 13$. Oznacza to równowartość mniej więcej 50 złotych. Oczywiście w Polsce cena ta będzie wyższa.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.