Dzięki realme Smart TV Stick 4K zmienisz stary telewizor w nowoczesny smart TV

12.04.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Dzięki realme Smart TV Stick 4K zmienisz stary telewizor w nowoczesny smart TV
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Co zrobić, gdy Twój telewizor nie ma wsparcia dla DVB-T2 i wkrótce przestanie odbierać sygnał telewizyjny? Można zmienić go na nowy lub dokupić zewnętrzny dekoder. Nieprzydatny już telewizor można także zmienić w prawdziwe centrum rozrywki, jeśli dokupimy do niego niedrogą przystawkę. Jednym z takich urządzeń jest nowy realme Smart TV Stick 4K.

realme Smart TV Stick 4K – niedrogie ulepszenie starego telewizora

Wystarczy, że stary telewizor ma wejście HDMI, a to tanie urządzenie doda mu mnóstwo funkcjonalności. Sprzęt realme podłączamy właśnie przez HDMI. Gdy to zrobimy, na naszym ekranie może pojawić się system bardzo podobny do Androida. Nasz telewizor zmienia się w pełnowartościowy Smart TV.

smart tv

realme Smart TV Stick to jeden z najtańszych sposobów na dostęp do Netflix, HBO Max, Amazon Prime i wielu innych aplikacji, a nawet gier.

Poza instalowaniem aplikacji i dostępem do platform VOD, możemy także przeglądać strony internetowe, korzystać z social mediów (np. Facebooka) i komunikatorów (Skype). Uzyskujemy też połączenie z Wi-Fi, czy Bluetooth. Całością możemy sterować z poziomu naszego smartfona, czy nawet komendami głosowymi.

smart tv stick

Specyfikacja urządzenia

realme Smart TV Stick 4K obsługuje maksymalną rozdzielczość 4K przy 60 kl./s. Ma wsparcie dla HDR 10+. Oprogramowanie to Android TV 11, wspiera Asystenta Google, ma wbudowany Chromecast i wszystkie pozostałe funkcjonalności znane z innych Smart TV. Całość napędza procesor SoC (cztery rdzenie ARM Cortex A35) i 2 GB RAM. Sprzęt ma łączność WiFi 802.11ac i Bluetooth 5.0.

Koszt jego zakupu to ok. 300 złotych.

Zobacz także inne artykuły o RTV

Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.