Seriale animowane dla dorosłych. Ranking TOP 15

10.08.2022 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Seriale animowane dla dorosłych. Ranking TOP 15
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Bajki dla dorosłych? – Jak najbardziej! Seriale animowane dla widowni 18+ cieszą się ogromną popularnością, a ich powszechna dostępność w ramach serwisów VOD jedynie napędza ten trend. Jeśli animacje bez pruderii są tym, co trafia w Wasz gust, ranking seriali dla dorosłych może okazać się dla Was pomocny. Nasze TOP 15 tytułów znajdziecie poniżej.

Ranking seriali dla dorosłych – TOP 15

 1. BoJack Horseman
 2. The Simpsons
 3. Rick & Morty
 4. Oderwij wzdłuż linii
 5. Family Guy
 6. Miłość, śmierć i roboty
 7. Miasteczko South Park
 8. Harley Quinn
 9. Brickleberry
 10. Niezwyciężony
 11. Rozczarowani
 12. Archer
 13. Big Mouth
 14. Castlevania
 15. The Midnight Gospel

BoJack Horseman (dostępne na Netfliksie)

W latach 90. BoJack Horseman – antropomorficzny koń – był na szczycie. Jako gwiazda jednego z popularnych sitcomów miał wielką sławę i bogactwo. Każda produkcja prędzej czy później dobiega jednak końca i sztuką jest odnaleźć się po ostatnim klapsie na planie. Niestety nasz bohater nie miał na tyle szczęścia, zaprzepaszczając rokującą karierę, a przede wszystkim życie osobiste. Siłę do podniesienia się z upadku odnajduje 20 lat później, w czym pomagają mu współlokator Todd Chavez, agentka Carolyn i ghostwriterka Diane Nguyen.

Serial można obejrzeć na platformie Netflix.

The Simpsons (dostępne na Disney+ i PLAY NOW)

Niektóre seriale animowane dla dorosłych to już międzypokoleniowa tradycja. Pierwszy odcinek kultowej produkcji ujrzał światło dzienne w 1989 roku i niezmiennie gości na ekranach milionów. To zaś w dobie zalewu nowymi treściami jest nie lada wyzwaniem!

Serial parodiuje codzienność, rozgrywająca się między czterema ścianami amerykańskich domów. Jego bohaterami jest pięcioro członków zwariowanej rodziny: ojciec-kanapowiec, żona-strażniczka domowego ogniska, syn-buntownik, córka-prymuska oraz jej mała siostra, która jeszcze poszukuje swojej specjalności.

Wszystkie odcinki serialu „Simpsonowie” trafiły do oferty Disney+.

Rick & Morty (dostępne na Netfliksie, HBO Max, Canal+ Online, PLAY NOW, Polsat Box Go i w Playerze)

Impulsem, dzięki któremu powstała ta animacja dla dorosłych, był Channel 101 – comiesięczny festiwal filmów krótkometrażowych, organizowany non-profit w Los Angeles. Właśnie na jego potrzeby powstała produkcja, mająca parodiować Powrót do przyszłości. Los, a dokładniej Adult Swim (nocny blok programowy w Cartoon Network), chciał jednak, aby twórcy kontynuowali swoje dzieło.

W ten właśnie sposób powstała cała seria przygód zwariowanego naukowca i jego wnuka, którzy podróżując po alternatywnych rzeczywistościach i odległych galaktykach, wpadają w coraz to nowsze tarapaty. A wszystko to okraszone sporą dawką czarnego humoru i psychologicznych zagwozdek.

Pierwsze cztery sezony obejrzeć można na Netflix, a wszystkie odcinki wraz z piątym sezonem trafiły do biblioteki serwisu HBO Max.

Oderwij wzdłuż linii (dostępne na Netfliksie)

Tworząc ranking seriali dla dorosłych, nie sposób pominąć tego tytułu. Oderwij wzdłuż linii to efekt pracy włoskiego rysownika Zerocalcare, będącego również jego scenarzystą i reżyserem. Twórca snuje opowieść o własnym życiu, w szczególny sposób koncentrując się na wątku niespełnionej miłości do niejakiej Alice.

Doskonale wyważa przy tym balans między komedią i dramatem, czyniąc z tytułu nieprzytłaczającą lekcję, podczas której trudno przysypiać.

Family Guy (dostępne na Disney+, Canal+ Online i PLAY NOW)

Kolejna animacja dla dorosłych i kolejna szalona rodzinka na pierwszym planie. Tym razem pada na Griffinów – przedstawicieli amerykańskiej klasy średniej.

Ojcem familii jest Peter – niezbyt rozgarnięty pracownik browaru. Towarzyszy mu stereotypowa, acz nieidealna żona Lois. Są też dzieci: szukająca atencji Meg, leniwy Chris i niemowlak Stewie, który już kreśli plany unicestwienia świata. Dorzućmy do tego gadającego psa Briana i proszę – amerykańska rodzina jak malowana.

Miłość, śmierć i roboty (dostępne na Netfliksie)

Serialowe bajki dla dorosłych to istny kalejdoskop form i narracji, a niniejszy tytuł jest tego najlepszym dowodem. Miłość, śmierć i roboty to wariacja na temat wątków ujętych w tytule, przybierająca postać swoistej antologii. Składają się na nią niezależne od siebie i kompletne opowieści, przekazywane za pomocą wielu stylów animacji i gatunków. Jest tu trochę z komedii, a trochę z horroru. Nie zabraknie też sci-fi i fantasy.

Miasteczko South Park (dostępne na PLAY NOW)

Kolejna serialowa propozycja nie przebiera w środkach, będąc odważną satyrą na współczesne czasy. Czyni to za pomocą opowieści o czwórce przyjaciół w okresie dojrzewania: Stanie, Kyle’u, Cartmanie i Kennym.

Każdy z nich wywodzi się z zupełnie innego środowiska; każdy mierzy się też z innymi problemami. Gdyby tego było mało, w ich miasteczku co rusz dzieje się coś nieprawdopodobnego, z wizytami UFO na czele. Tarapaty wiszą więc w powietrzu.

Harley Quinn (dostępne na HBO Max)

Po rozstaniu z Jokerem Harley Quinn planuje wyjść z jego cienia, zostając samozwańczą królową Gotham City. Jej celem jest miejsce w Legionie zagłady, a w jego osiągnięciu może liczyć na pozostałe czarne charaktery DC z Poison Ivy na czele.

Rzecz jasna nie mogłoby obyć się też bez przeszkód. Na drodze bohaterki stają nie tylko Batman i stróże prawa, ale również jej ex we własnej osobie. Czy Gotham jest gotowe na ten pojedynek?

Brickleberry

Seriale animowane dla dorosłych - Brickleberry

Brickleberry to fikcyjny, amerykański Park Narodowy w pobliżu miasteczka Hazelhurst. Na swoje nieszczęście pozostaje on pod pieczą grupy niekompetentnych, niezaradnych strażników z Woodym Johnsonem na czele. Kiedy więc zawisa nad nim groźba zamknięcia, z miejsca staje się dość realna.

Wtem załoga parku decyduje się działać. Sposobem na przeciwdziałanie najgorszemu ma być zatrudnienie nowej strażniczki i nauczycielki zespołu w jednej osobie. Szkolenie nie przebiegnie jednak bez komplikacji.

Niezwyciężony (dostępne na Amazon Prime Video)

W adaptacji komiksowej serii Invincible poznajemy Marka Graysona – syna Omni-mana, będącego najpotężniejszym superbohaterem, jakiego widział świat. Skończywszy 17 lat, odkrywa on, że podobnie jak ojciec posiada nadludzkie zdolności. To zaś zmusza go do prowadzenia podwójnego życia.

Rozczarowani (dostępne na Netfliksie)

Akcja kolejnej bajki dla dorosłych toczy się w średniowiecznym królestwie na granicy upadku. Poznajemy tam troje głównych bohaterów: gustującą w trunkach księżniczkę Bean, jej niesfornego towarzysza Elfo oraz osobistego demona o imieniu Luci. Po drodze natrafiają się też ogry, duszki, harpie, chochliki, trolle, wodne stworzenia i mnóstwo ludzkich półgłówków. Słowem: czarujące towarzystwo.

Archer (dostępne na Netfliksie)

Sterling Archer pracuje dla organizacji szpiegowskiej, a przy okazji dla własnej matki, co tylko nawarstwia napięcie. Mimo to jest całkiem dobry w tym, co robi, rekompensując sobie pozostałe życiowe niepowodzenia. Jego wyzwania osobiste nie ustępują przy tym zawodowym, a krytyczna i niestroniąca od alkoholu matka to zaledwie początek. Czy świat zdoła przetrwać to zamieszanie?

Big Mouth (dostępne na Netfliksie)

Nasz ranking seriali dla dorosłych nie stroni od tematyki dojrzewania. Jego blaski i cienie bez pruderii powracają wraz z Big Mouthopowieścią o grupie nastolatków, którym w tym ważnym czasie towarzyszą Potwory Hormony. Tym samym to aspekt fizycznych przemian gra tutaj pierwsze skrzypce, niekiedy balansując na cienkiej granicy dobrego smaku.

Castlevania (dostępne na Netfliksie)

Animowany serial dla dorosłych oparto na serii gier o tym samym tytule. Jego bohaterem uczyniono zaś Trevora – łowcę wampirów i ostatniego członka rodu Belmont, stojącego na straży bezpieczeństwa Europy Wschodniej. Już wkrótce czeka go starcie z samym Drakulą.

The Midnight Gospel (dostępne na Netfliksie)

Bohaterem bajki dla dorosłych zamykającej dzisiejszy przegląd jest Clancy Gilroy – właściciel nielicencjonowanego symulatora wieloświata. Porzucając swoją bezpieczną przystań, wyrusza on w niebezpieczną podróż, w trakcie której przeprowadza wywiady z istotami zamieszkującymi równoległe rzeczywistości. To niepowtarzalna szansa, aby uzyskać odpowiedzi na pytania fundamentalne…a przy okazji nieco się wzbogacić.

Źródło: materiały prasowe

Może Cię zainteresować:

TEMATYKA:
Z wykształcenia prawniczka i specjalistka ds. social mediów. Z zamiłowania pasjonatka podróży, kina i swojego królika. Na co dzień stara się otaczać wszystkim, co inspiruje i uwrażliwia, aby potem móc przelać (nie wylać!) to na klawiaturę swojego komputera.