Najlepsze darmowe aplikacje iPhone – TOP 10

14.02.2024 |
| Clock Przeczytasz w 5 Minuty
Najlepsze darmowe aplikacje iPhone – TOP 10
Przeczytasz w 5 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Rynek aplikacji mobilnych jest bardzo szeroki i obfity w ogrom opcji. Mamy dostęp do dziesiątek, jak nie setek tysięcy apek na telefon, a przecież wciąż codziennie przybywa nowych programów. Można się w tym wszystkim pogubić, tym bardziej, że znalezienie idealnego programu z interesującej nas kategorii jest czasochłonne. Spieszymy więc z pomocą. Oto lista popularnych darmowych aplikacji na iPhone i urządzenia z systemem iOS, które mogą okazać się bardzo przydatne.

Najpopularniejsze przydatne aplikacje iPhone (darmowe):

Mapy Apple: prawdziwy konkurent dla Google Maps

mapy apple

Mapy Apple w nowej wersji to ogromny skok w jakości i godny konkurent dla Map Google. Aplikacja wyróżnia się schludnym interfejsem, nieprzeładowanym nadmiarem informacji. Ponadto głos i rodzaje komunikatów, jakie usłyszymy od nawigacji są bardziej naturalnie niż te w Google Maps. Dodatkowo funkcja “Rozejrzyj się” pozwala uzyskać trójwymiarowy widok bezpośrednio z poziomu ulicy. Aplikacja Apple bardzo stara się szczegółowo odzwierciedlać otoczenie, w sposób, w jaki nie są w stanie zrobić tego Mapy Google. Choć każda z tych aplikacji ma swoje wady i zalety, Apple Maps zyskało na jakości tak mocno, że warto dać nowym mapom szansę.

Freeform: aplikacja do kreatywnej współpracy

freeform

Telefony w tych czasach są niezastąpione jako narzędzia do notatek, które często robimy w pośpiechu i niekoniecznie 100% komfortowych warunkach. W takich sytuacjach brylują aplikacje takie, jak Freeform. Jest to swego rodzaju tablica, w której można wrzucać zarówno tekst, jak i odręczne rysunki, obrazki, naklejki, czy też wklejać linki do istotnych dla nas stron internetowych. Freeform wyróżnia minimalizm interfejsu, ale i spontaniczność projektów, jakie można tworzyć – we współpracy w czasie rzeczywistym z innymi zaproszonymi użytkownikami.

mObywatel: aplikacja Ministerstwa Cyfryzacji

aplikacja mobywatel na ios

Warto mieć aplikację mObywatel pod ręką, bo dzięki niej możesz szybko skorzystać z cyfrowego dokumentu, takiego jak mDowód, mPrawo jazdy czy legitymacje. Wygodne załatwianie spraw urzędowych z dowolnego miejsca to również funkcja warta podkreślenia. Dodatkowo zastrzeżesz swój numer PESEL, żeby zabezpieczyć się przed złodziejami. Znajdziesz tu także przydatne informacje dla kierowców, takie jak ilość punktów karnych, mandaty, informacje o swoich pojazdach lub takich, które chcesz kupić. Podróżowanie ułatwi możliwość okazania biletów w Bilkom, jak również sprawdzenie, czy wybrany autobus ma ważne badania techniczne i OC. A to tylko część przydatnych funkcji oferowanych przez tę aplikację.

InPost Mobile: obsługa Paczkomatu i śledzenie przesyłek

przydatna darmowa aplikacja na ios

Korzystanie z Paczkomatu jest niesamowicie przydatne, zwłaszcza jeżeli dużo kupujesz lub sprzedajesz w sieci. Paczkę można wysłać bez drukowania etykiety, a skrytkę Paczkomatu otworzyć zdalnie przez aplikację. InPost Mobile zapewnia łatwe odbieranie paczek oraz ich wysyłanie. Umożliwia również śledzenie przesyłek oraz upraszcza płatność i śledzenie zamówienia podczas zakupów online w różnych sklepach internetowych. W razie potrzeby można przekierować paczkę kurierską, a także przedłużyć czas odbioru przesyłki przez Paczkomat.

Genshin Impact: gra akcji we wspaniałej oprawie

genshin impact

Jeśli uwielbiasz przygodowe gry akcji z piękną grafiką i wciągającą rozgrywką, to Genshin Impact jest czymś dla Ciebie. Gra mocno stawia na przemierzanie ogromnego otwartego świata, rozwijanie postaci i odkrywanie skarbów, zupełnie niczym ostatnie tytuły z serii Zelda. Jednak ten mobilny hit ma sporo unikatowych elementów, w tym system budowania drużyny, gdzie każda postać posiada unikatowe zdolności. Genshin Impact zapewnia głęboką rozgrywkę, która starczy nam na dziesiątki, jeśli nie setki godzin – z taką ilością zawartości, trudno jest tutaj o nudę. Sprawdź ten artykuł, aby znaleźć więcej polecanych gier na iPhone.

Podcasty Apple: aplikacja do słuchania podcastów

Podcasty Apple: aplikacja do słuchania podcastów

Jeżeli szukasz podcastów to ta aplikacja ma ich w ofercie naprawdę sporo. Redaktorzy Apple przygotowali setki gotowych kolekcji, które bawią, informują i zainspirują. Podcasty Apple są dostosowane do zainteresowań użytkownika, który otrzymuje stosowne rekomendacje. Możesz bez problemu śledzić swoje ulubione programy. Dzięki powiadomieniom, na pewno nie przegapisz ani jednego odcinka. Chcąc słuchać podcastów w miejscach bez dostępu do Internetu, wystarczy pobrać odcinki i odtworzyć je później. Dzięki Apple Watch i funkcji CarPlay, możesz bezproblemowo słuchać również w czasie podróży.

Duolingo: nauka języków obcych

duolingo

Nie ma chyba prostszego i bardziej intuicyjnego sposobu na uczenie się języka obcego niż Duolingo. Aplikacja ucząc bawi, a bawiąc uczy. Możemy ćwiczyć tutaj w przejrzysty i przystępny sposób  słownictwo, gramatykę, wymowę i czytanie w różnych językach, od angielskiego po wiele innych. Duolingo jest w stanie zapewnić nam stałą motywację poprzez częste powtórzenia materiału, a aplikacja dopasowuje się do naszego poziomu i celów.

Spotify: muzyka w wysokiej jakości

spotify

Spotify to najbardziej popularna aplikacja do odtwarzania muzyki i podcastów. Szeroka biblioteka 100 milionów utworów i ponad 5 milionów audycji zapewnia bogaty wybór treści. Spotify pozwala łatwo odkrywać nowych artystów, tworząc specjalne playlisty w oparciu o nasz gust muzyczny i sugerując nieznane nam dotąd zespoły. Jeśli zaś interesuje Cię muzyka z konkretnej dekady, np. lat 70. czy 80. można przeglądać liczne listy odtwarzania stworzone zarówno przez Spotify, jak i społeczność serwisu. Plusem serwisu jest także możliwość przerzucania muzyki na różne urządzenia.

Warto też sprawdzić porównanie Apple Music i Spotify.

Flipboard: do przeglądania bieżących informacji

Flipboard: do przeglądania bieżących informacji

To świetna aplikacja do selekcjonowania przeglądanych treści. Oferuje tysiące artykułów z portali informacyjnych, blogów i informacje z mediów społecznościowych w jednym miejscu. Znajdziesz tu także wiadomości regionalne i wypowiedzi ekspertów. Można udostępniać treści, a także gromadzić ciekawe artykuły w magazynie Flipboard na swoim koncie.

Chcąc być na bieżąco, wystarczy zaznaczyć interesujące kategorie, takie jak technologia, zdrowie, biznes czy podróże. Aplikacja wymaga od użytkownika założenia bezpłatnego konta. Dobra na iPhone’a, jednak prezentuje się okazalej na ekranie iPada.

Yanosik: przyjaciel kierowcy

Yanosik: przyjaciel kierowcy

Yanosik to aplikacja doceniona przez kierowców za świetny system ostrzegania. Podczas jazdy stale masz dostęp do informacji o fotoradarach, kontrolach prędkości, wypadkach czy nieoznakowanych radiowozach. Nawigacja pomaga ominąć korki, a wszelkie zmiany w organizacji ruchu są aktualizowane na bieżąco. Aplikacja oferuje również dostęp do radia z dobrą muzyką, audycjami i podcastami. Oprócz tego, możesz skorzystać z wielu dostępnych usług. Wykupisz ubezpieczenie, znajdziesz stację z najtańszym paliwem, skorzystasz z dodatkowych rabatów, znajdziesz warsztat i wiele, wiele innych.

Masz iPhone? Przyda Ci się Apple Watch

Grafiki: App Store

Mogą Cię zainteresować:

Na skrzyżowaniu światów dziennikarstwa, PR-u i IT. Ma słabość do najnowszych technologii obrazu oraz dźwięku i nie byłby sobą, gdyby przestał być na bieżąco z gadżetami. Przygodę z komputerami i grami zaczął w wieku 5 lat, a teraz jest tatą małej gejmerki. Gdy nie zajmuje się żonglerką i ekwilibrystyką słowną, lubuje się w słuchaniu alt-rocka, zgłębianiu kina światowego i konsumowaniu szeroko rozumianej (pop)kultury.