Przesyłanie dużych plików przez Internet. Popularne narzędzia

02.12.2021 |
| Clock Przeczytasz w 4 Minuty
Przesyłanie dużych plików przez Internet. Popularne narzędzia
Przeczytasz w 4 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Wysyłanie dużych plików przez Internet to często problematyczny dla nas temat. Zdarza się, że chcemy jak najszybciej przesłać dużą ilość dokumentów, zdjęć czy filmów, a przy tym nie rozdzielać pliku na kilkanaście części. W jaki sposób można przesłać duże pliki za jednym razem? Poniżej znajdziesz najważniejsze wskazówki, które pomogą Ci za pomocą Internetu, szybko przetransportować duże pliki do wybranej osoby.

Wysyłanie dużych plików przez Internet za darmo

Chcesz przesłać duży plik za pomocą swojego maila, ale nijak Ci to nie wychodzi? Nie martw się! Istnieje wiele sposobów, aby przetransferować to, co chcesz i w jakiej wielkości chcesz do innej osoby.

Przede wszystkim możesz skorzystać z darmowych serwisów internetowych, które oferują przesyłanie plików online.

Ty przesyłasz, a po drugiej stronie monitora, osoba czekająca na plik, łatwo i szybko je odbiera. Jedną z takich witryn jest WeTransfer. Należy jednak pamiętać, że tego typu serwisy internetowe pozwalają przechowywać pliki tylko krótkoterminowo – maksymalnie kilka dni.

Możesz również skorzystać z chmury internetowej, która jest swego rodzaju wirtualnym dyskiem, na którym umieszcza się pliki, takie jak np. zdjęcia, dokumenty czy filmy.

Przeważnie tego typu platformy są całkowicie darmowe zarówno dla osoby przesyłającej plik, jak i pobierającej. Po umieszczeniu plików w chmurze zostaje wygenerowany link, dzięki któremu pliki mogą zostać obejrzane lub pobrane.

Jeśli nie chcesz generować linku, możesz z poziomu administratora nadać dostęp danej osobie, która będzie miała mieć dostęp do plików.

Transfer plików online – jak działa?

Z transferów online korzystają miliony użytkowników, przede wszystkim dlatego, że jest to przeważnie opcja darmowa, a po drugie można szybko dostarczyć innej osobie potrzebne pliki. Najpewniej, gdyby w wielu skrzynkach internetowych nie było ograniczenia przesyłania plików o wielkości 25 MB, dodatkowe transfery online nie byłyby w ogóle potrzebne.

Gmail poradził sobie z dużymi plikami w taki sposób, że jeśli użytkownik poczty e-mail, chce przesłać większy plik niż 25 MB, otrzymuje zapytanie, czy chce zapisać go na wirtualnym dysku i udostępnić wybranej osobie. Należy liczyć się jednak z tym, że na chmurze tej w ten sposób zajmuje się jakąś część miejsca. Nie ma ona nieograniczonej wielkości.

Alternatywnie powstały więc serwisy transferowe pozwalające na darmowe przesyłanie dużych plików nawet tych o wielkości 7 GB. Jeśli chcesz przesłać większy plik, wówczas możesz skorzystać z abonamentów oferowanych przez serwisy transferowe.

Wysyłanie dużych plików przez Internet za darmo – TOP 3 serwisy

Poniżej znajdziesz listę trzech serwisów, które pozwalają przesyłać duże pliki całkowicie za darmo:

  • WeTransfer – najpopularniejszy serwis do przesyłania plików. Praktycznie jest on darmowy i możesz go używać, gdziekolwiek tylko zechcesz. Wystarczy tylko podać adres odbiorcy i nadawcy, wgrać plik i go przetransferować. WeTransfer został założony w 2009 roku i oferuje do 10 GB limitu przesyłu plików.
  • MediaFire – serwis podobny do WeTransfer. Również pozwala na wysyłanie dużych plików o wielkości do 10 GB za darmo. Jeśli potrzebujesz przesyłania większych rozmiarów plików, wówczas za opłatą możesz skorzystać z możliwości przetransferowania i 50 GB. Dzięki MediaFire udostępnisz pliki za pomocą mediów społecznościowych, e-maila czy linków.
  • Uploadfiles.io – dzięki temu serwisowi możesz udostępniać pliki, jakie tylko chcesz, bezpłatnie do 5 GB, a jeśli jest taka potrzeba, możesz skorzystać z limitu nawet do 100 GB, ale już w wersji płatnej. Uploadfiles.io pozwala na przesyłanie bardzo dużych plików, przy jednoczesnej synchronizacji ze swojego komputera z zaszyfrowaną chmurą Uploadfiles.io.

Jak wysłać duży plik przez Internet?

Aby przesłać duży plik przez Internet, możesz skorzystać z WeTransfer i krok po kroku wykonywać poniższe wskazówki:

  • wejdź na stronę https://wetransfer.com
  • zaakceptuj warunki korzystania z serwisu “I agree”
  • wpisz adres e -mail, na który ma przyjść link pozwalający na pobranie plików, a następnie wpisz swój adres e-mail
przesyłanie dużych plików
  • optymalnie – wpisz dodatkową wiadomość dla odbiorcy
  • załącz plik
  • i kliknij kafel “Transfer”
Jak wysyłać pliki online za darmo
  • po wysłaniu pliku pojawi się informacja o udanym przesłaniu linka z plikiem do odbiorcy
przesyłanie dużych plików - We Tranfer

WeTransfer – jak odebrać plik?

Na e-mail odbiorcy zostanie wysłany link, w który wystarczy kliknąć, aby móc pobrać przesłany plik.

Przesyłanie plików online

Jak wysłać film mailem?

Jeśli film posiada poniżej 25 MB, najprawdopodobniej nie będziesz mieć problemu, aby wysłać go bezpośrednio za pomocą elektronicznej skrzynki pocztowej. Jeżeli natomiast jego rozmiar będzie większy, prześlij go albo za pomocą wirtualnego dysku Google lub za pomocą serwisu transferowego, jakim jest np. WeTransfer.

Oczywiście możesz również skorzystać z opcji skompresowania plików. Dzięki temu wyślesz wszystkie pliki bez konieczności korzystania z dysku Google czy serwisów transferowych. Wystarczy tylko pobrać program do kompresji plików, np. dość popularny i darmowy – 7-ZIP.

Może Cię zainteresować:

Z wykształcenia dziennikarz prasowy i coach. Tworzeniem treści zajmuje się zawodowo od kilku lat. Pisanie i dobra książka są nieodłącznymi atrybutami w jej życiu. Po latach doszła pasja do gotowania i sprzedaży. Uwielbia nowe technologie, które na co dzień może wykorzystywać w swoim życiu. Uparcie dąży do osiągania celów i nawet dobrze jej to wychodzi.