Premiera Xiaomi 13, której nie było…

01.12.2022 |
| Clock Przeczytasz w 2 Minuty
Premiera Xiaomi 13, której nie było…
Przeczytasz w 2 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Rynkowy debiut flagowych smartfonów uznanych marek zawsze jest długo wyczekiwany. Tak było także w przypadku nowego urządzenia najpopularniejszego producenta z Chin. Premiera Xiaomi 13 była zapowiadana na pierwszy dzień grudnia. Niespodziewanie jednak została przesunięta.

Kiedy premiera Xiaomi 13?

Internauci i recenzenci na różne sposoby próbują odgadnąć, kiedy odbędzie się premiera Xiaomi 13. W tym celu sprawdzają, kiedy debiutowały poprzednie modele – daty ich pojawiania się na rynku są dość powtarzalne. Zarówno Xiaomi 11, jak i Xiaomi 12 trafiły na rynek w końcówce grudnia.

Xiaomi informowało, że premiera Xiaomi 13 odbędzie się wcześniej, niż miało to miejsce w przypadku poprzedników.

Ostatecznie potwierdzono datę 1 grudnia 2022 roku. Xiaomi 13 miało zadebiutować podczas konferencji transmitowanej na żywo w sieci. Miała się rozpocząć o godzinie 12:00 polskiego czasu (w Chinach – o 19:00). Poza samym smartfonem miała się też pojawić najnowsza wersja nakładki na Androida 13MIUI 14. Byłby to też dobry moment na prezentację innych urządzeń, na przykład zegarka sportowego, czy opaski smartband. Pierwszego dnia grudnia premiera się jednak nie odbyła – Xiaomi przełożyło to wydarzenie.

Odwołana premiera Xiaomi 13

Xiaomi 13 w pigułce

Do premiery Xiaomi 13 zostało więc jeszcze trochę czasu, my mamy już jednak na jego temat garść informacji. Sercem nowego flagowca będzie topowy procesor Qualcomma – Snapdragon 8 Gen 2. Możemy się też spodziewać 8 lub 12 GB szybkiej pamięci RAM LPDDR5. Zapowiedzi Xiaomi 13 wspominają też o ceramicznej obudowie, choć pewnie będzie to tylko jedna z dostępnych wersji.

Topowy model Xiaomi 13 Ultra dostanie aparat główny z dużą, 1-calową matrycą Sony.

W każdej z odmian (a na pewno będzie ich kilka) aparaty fotograficzne będą dumnie nosić logo Leica – partnera Xiaomi. Obie firmy wspólnie pracują nad jak najlepszymi zdolnościami fotograficznymi smartfonów. Doskonałe efekty tego mariażu widzieliśmy już w przypadku Xiaomi i 12S Ultra.

Xiaomi 13

Dlaczego Xiaomi przełożyło premierę 13-tki?

Być może powodem odwołania debiutu Xiaomi 13 była śmierć byłego przywódcy Chin. Jiang Zemin umarł na kilka godzin przed planowaną premierą Xiaomi 13 – dokładnie o godzinie 12:13 lokalnego czasu.

Może zainteresują Cię także inne artykuły

TEMATYKA:
Telefonami komórkowymi interesował się jeszcze w czasach, gdy przedrostek “smart”-” oznaczał możliwość wysłania SMS-a. Przed dokonaniem jakiegokolwiek zakupu zawsze ogląda wszystkie recenzje i testy. W wolnych chwilach lubi grać w szachy i na gitarze basowej.