Jak przekierować połączenia w telefonie? Poradnik dla Android i iPhone

16.01.2023 |
| Clock Przeczytasz w 3 Minuty
Jak przekierować połączenia w telefonie? Poradnik dla Android i iPhone
Przeczytasz w 3 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Przekierowanie połączeń to usługa, z której korzystają zarówno użytkownicy prywatni, jak i biznesowi. Na czym polega? Jakie połączenia można przekierowywać? Ile kosztuje przekierowanie połączeń oraz jak zrobić to na poszczególnych systemach? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule.

Przekierowanie połączeń – na czym polega?

Przekierowywanie połączeń to usługa dostępna dla krajowych połączeń przychodzących, która umożliwia odbieranie połączeń realizowanych na dany numer telefonu na innym aparacie. Jak wygląda to w praktyce?

Posiadając dwa telefony A i B, można włączyć przekierowywanie połączeń z telefonu A na telefon B, co pozwoli nosić przy sobie tylko jeden aparat.

Rozwiązanie to sprawdza się również w przypadku firm, ponieważ osoba idąca na urlop może włączyć przekierowanie połączeń na numer swojego zastępcy, dzięki czemu klienci i współpracownicy nie zostaną bez opieki.

przekierowanie numeru

Warto podkreślić, że przekierowanie numeru to usługa, która jest świadczona przez operatorów wyłącznie w ramach oferty abonamentowej, a co za tym idzie – nie mogą z niej korzystać osoby posiadające telefon na kartę. Istotne jest także to, że przekierowywane nie są wiadomości SMS/MMS oraz połączenia zagraniczne (np. w roamingu). Dostępne są za to następujące rodzaje przekierowań:

 • przekieruj zawsze – przekierowywane są wszystkie połączenia;
 • przekieruj, jeśli zajęty – połączenia są przekierowywane wyłącznie wtedy, gdy numer A jest zajęty;
 • przekieruj, jeśli nie odbiera – połączenie jest przekierowywane po kilku sygnałach;
 • przekieruj, jeśli nieosiągalny – połączenia są przekierowywane tylko wtedy, gdy numer A jest nieosiągalny (brak zasięgu) bądź aparat jest wyłączony.

Różnorodność rozwiązań sprawia, że przekierowywanie połączeń to opcja, z której bardzo chętnie korzystamy. Ogromną popularnością cieszy się przede wszystkim wśród przedsiębiorców, ponieważ pozwala kierować połączenia do innych pracowników, a co za tym idzie nie pozostawiać klientów i kontrahentów bez odpowiedzi.

Ile kosztuje przekierowywanie połączeń?

Przekierowywanie połączeń jest usługą oferowaną przez wszystkich operatorów, którzy posiadają ofertę na abonament. To ile kosztuje przekierowanie połączeń zależy więc od cennika obowiązującego w danej sieci.

Warto jednak mieć świadomość, że opłaty naliczane są za całą długość rozmowy telefonicznej, a koszty naliczane są osobie, która włączyła przekierowywanie połączeń ze swojego numeru na inny telefon.

jak przekierować numer

Jak przekierować połączenie na Androidzie?

Jak przekierować numer? Otóż, wymaga to włączenia usługi w ustawieniach telefonu. W przypadku smartfonów z Androidem należy:

 1. uruchomić aplikację „Telefon”;
 2. nacisnąć trzy kropki w prawym górnym rogu ekranu;
 3. przejść do działu „Ustawienia”;
 4. wybrać opcję „Usługi dodatkowe” lub „Więcej ustawień”;
 5. kliknąć „Przekazywanie połączeń”;
 6. wejść w „Połączenia głosowe”;
 7. wybrać interesującą funkcjonalność oraz ją zatwierdzić.

Jak wyłączyć przekierowanie połączeń? W tym celu należy ponownie przejść całą ścieżkę, by na ostatnim etapie wycofać wprowadzone wcześniej modyfikacje.

Jak przekierować połączenie na iPhone?

Z usługi przekierowywania połączeń można korzystać nie tylko na telefonach z Androidem, ale również na smartfonach z iOS. W tym przypadku w celu jej włączenia należy:

 1. wejść w „Ustawienia”;
 2. wybrać aplikację „Telefon”;
 3. nacisnąć opcję „Przekazywanie połączeń”;
 4. przesunąć suwak przekazywania połączeń w prawą stronę (musi świecić się na zielono);
 5. wpisać numer telefonu, na który mają być przekazywane połączenia przychodzące.

Podsumowując należy stwierdzić, że przekierowanie rozmów to opcja, która sprawdza się zarówno w życiu prywatnym, jak i w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Pozwala bowiem odbierać połączenia kierowane na inny numer telefonu, dzięki czemu można cały czas być w kontakcie ze swoimi rozmówcami.

Może Cię zainteresować:

Świetnie zorganizowana i pełna pozytywnej energii. Mama dwójki szkrabów, która ceni sobie maksymalne ułatwianie codziennych obowiązków domowych. Artystka w kuchni, która serce oddała przepisom swojej prababci. Od czasu do czasu chętnie poznaje tajniki kuchni orientalnej.