Przeglądarka Opera zintegruje się z ChatGPT i otrzyma nową funkcję Shorten

14.02.2023 |
| Clock Przeczytasz w < 1 Minuty
Przeglądarka Opera zintegruje się z ChatGPT i otrzyma nową funkcję Shorten
Przeczytasz w < 1 Minuty
Zwiększ rozmiar tekstu

Ogromną popularnością cieszy się ostatnio wykorzystujący sztuczną inteligencję chatbot o nazwie ChatGPT. Niedawno firma Microsoft zintegrowała to narzędzie z wyszukiwarką Bing i przeglądarką Edge, a teraz podobny krok zapowiedzieli twórcy przeglądarki Opera.

Opera skorzysta z możliwości ChatGPT

W dużym skrócie, ChatGPT umożliwia generowanie różnego rodzaju tekstów na podstawie danych wejściowych wpisywanych przez użytkowników. Potrafi tworzyć zarówno krótkie odpowiedzi na zadane pytania, a także dłuższe formy, takie jak artykuły podobne do tego, który właśnie czytasz.

Jak wspomniano we wstępie, wiele firm wykorzystuje to narzędzie do ulepszenia swoich produktów i usług. Od kilku dni mówi się o tym, że zaimplementowany zostanie on w przeglądarce Opera.

ChatGPT będzie fundamentem funkcji o nazwie Shorten, której zadaniem będzie tworzenie i prezentowanie użytkownikom krótkich podsumowań artykułów znajdujących się na stronach internetowych.

Korzystanie z tej funkcji ma być dziecinnie proste. Na prawo od paska adresu pojawi się ikona, która uruchamiać będzie tę funkcję. Po kliknięciu w nią otworzy się pasek boczny, w którym znajdzie się wygenerowane przez ChatGPT podsumowanie treści znajdujących się na danej stronie www.

Niestety nie wiadomo kiedy funkcja dostępna będzie publicznie. Według oficjalnych informacji stanie się to wkrótce, w niedalekiej przyszłości. Jan Standal, wiceprezes ds. Marketingu i komunikacji w firmie Opera użył sformułowania „very soon”.

Warto też dodać, że twórcy przeglądarki Opera pracują nad kolejnymi funkcjami, które do swojego działania wykorzystywać będą sztuczną inteligencję, ale na ten temat nie podano żadnych szczegółów.

Źródło: The Verge

Może Cię zainteresować:

Bloger technologiczny z zamiłowania. Od 2011 roku korzysta z urządzeń marki Apple i interesuje się perypetiami tej firmy, ale nie straszne mu inne tematy związane z nowoczesną technologią użytkową.